Aimar Ventsel: vastusanktsioonide maitse

Aimar Ventsel

FOTO: Peeter Langovits

Möödunud aastal olin Venemaal just augusti alguspäevadel, kui Venemaa valitsus rakendas nn vastusanktsioonid ehk keelati ära Euroopa Liidu, Norra, USA ja Kanada toiduainete sissevedu.

Hiljem võeti osalt toodetelt impordikeeld ära, sest selgus, et Venemaal ei julge keegi toota laktoosivabu piimatooteid (liiga suur vastutus!) või et 97 protsenti sportlaste eritoidust tuleb USAst või Saksamaalt (spordihullul Venemaal oluline argument).

Impordikeelule järgnes toiduainete hinna tõus ja poelettidelt kadunud kaupadele «importaseaine» otsimine. Jaanuaris sai töö tõttu Siberis ja Kaug-Idas käidud ning juba huvist aetuna seadsin sammud toidupoodi. Novosibirski lähedal oleva Akademgorodoki supermarketis olid riiulid ja letid kaubast lookas. Jäi silma, et paljud Saksa või Soome firmad on asutanud Venemaal tütarettevõtted, sest igat masti juurviljakonserve ja mahlu ikka oli. Nagu teatasid mu kolleegid, pole nemad pidanud oma tarbimisharjumusi oluliselt korrigeerima. Ent Akademgorodok on vene eliitteaduse linn, seal on suured palgad.

    Tagasi üles