Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mälumäng

Küsimused:

1. Täna 50 aastat tagasi viibis esimene inimene avakosmoses. Kes oli see kosmonaut?

2. Ameerika populaarseim spordiala ja sellest tulenevalt ka spordivahend on ameerika jalgpall. Sellel omapärase kujuga pallil on valged paelad, millel on konkreetne ülesanne. Milleks paelad on?

3. Kindralleitnant on sõjaväeline auaste, mis Eesti kaitseväes on kindralmajorist kõrgem ja kindralist madalam. Läbi aegade on Eesti sõjaväes teeninud seitse kindralleitnanti. Hetkel on Eestimaal kaks kindralleitnanti: erus olev Johannes Kert ning praegune kaitseväe juhataja Riho Terras. Mereväes vastab see auaste viitseadmiralile. Millisele auastmele vastab see tsiviilteenistuses?

4. Milline meri oli antiikajal tuntud kui Külalislahke meri (Pontos Euxeinos)?

5. See tänapäeva eesti teatri noorema põlvkonna esindaja on mitmekülgselt andekas. Ta on mänginud mitmes teatris – valdavalt küll Tallinna Linnateatris –, filmides, telesarjades, andnud oma hääle animafilmi tegelastele. Ta on suurepärane laulja, 2010. aastal sai ta aasta varem ilmunud tagasihoidliku, kuid kõikehõlmava pealkirjaga albumi «... (album)» eest Kuldse Plaadi auhinna uue tulija kategoorias. Kes on see paljude preemiatega tunnustatud armastatud näitleja, kelle ajakiri Kroonika valis ka 2013. aasta meelelahutajaks?

------------------------

Vastused:

1. Venelane Aleksei Leonov viibis avakosmoses 12 minutit.

2. Et pall paremini peos püsiks.

3. Salanõunik.

4. Must meri.

5. Evelin Võigemast.

17.03.2015 19.03.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto