Sisukord
Eesti
Postimees
18.03.2015
Eesti Mälumäng Dilbert Uut liiki «tarokaardid» hõlbustavad elukutsevalikut Palju õnne Ministeerium kaalub vägistamisähvarduse kriminaliseerimist Tallinn osaleb taas üleeuroopalisel jalgrattavõistlusel Eino Baskin saadeti viimsele teekonnale EKRE tõus klubist parlamendiparteiks Lukas: IRL ja sotsid pole Vabaerakonnast huvitatud 1803viimane 1803esikas Prokurör: Egerti ja Keiti teod on toime pandud eraldi Eesti lühiuudised Male Õhuväeõppusest võtab osa 14 USA hävitajat Horoskoop Üks on ilmselgelt üle Majandus Majanduse lühiuudised Lairiba internet ei pruugi kõigini jõuda Kõrged palgad maksavad Soomele kätte Välismaa Iraak püüab niinimetatud Islamiriiki minema pühkida Välismaa lühiuudised Arvamus Mart Raudsaar: Inimesed, puud ja narratiiv Ukraina suursaadik: Putin karistas meid, sest valisime Euroopa Postimees 1932: «D 2000» - uus hiigelsuur reisijate-lennuk Lugeja kiri: eesti keele kaitseks Argo Ideon: tere, euroasjade minister Juhtkiri: Soome õppetund Maria Alajõe: Kolm soovi riigikogule Valeri Lõõnik: nõuandeid uue riigikogu õiguskomisjonile Päeva karikatuur Kultuur Tulekul näitus Jaak Joala Venemaa-perioodist Onegin tuleb Tallinna Sport Spordi lühiuudised Eesti korvpalli keskmine tase jääb Lätile ja Leedule alla Mark Taru üllatav hooaeg tiimiga Naiskahevõistlejad alustasid, millal olümpiale? Katari reis tõi jalgpallikoondisesse uusi mehi Tallinn Tallinn osaleb taas üleeuroopalisel jalgrattavõistlusel Tarbija Arst: kiirtest ei paku probleemile lahendust Tartu Naabri lõke süütas hooned ja laeva Jooksuga igapäevase rutiini vastu Hotelli ehitus käis seadust rikkudes Koolide ühiskatseid tuleb veel oodata Näitusesaalide kuningas vaikis eraelust Rajaleidja keskus näitas uut pesa Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mälumäng

1 min lugemist

Küsimused:

1. Täna 50 aastat tagasi viibis esimene inimene avakosmoses. Kes oli see kosmonaut?

2. Ameerika populaarseim spordiala ja sellest tulenevalt ka spordivahend on ameerika jalgpall. Sellel omapärase kujuga pallil on valged paelad, millel on konkreetne ülesanne. Milleks paelad on?

3. Kindralleitnant on sõjaväeline auaste, mis Eesti kaitseväes on kindralmajorist kõrgem ja kindralist madalam. Läbi aegade on Eesti sõjaväes teeninud seitse kindralleitnanti. Hetkel on Eestimaal kaks kindralleitnanti: erus olev Johannes Kert ning praegune kaitseväe juhataja Riho Terras. Mereväes vastab see auaste viitseadmiralile. Millisele auastmele vastab see tsiviilteenistuses?

4. Milline meri oli antiikajal tuntud kui Külalislahke meri (Pontos Euxeinos)?

5. See tänapäeva eesti teatri noorema põlvkonna esindaja on mitmekülgselt andekas. Ta on mänginud mitmes teatris – valdavalt küll Tallinna Linnateatris –, filmides, telesarjades, andnud oma hääle animafilmi tegelastele. Ta on suurepärane laulja, 2010. aastal sai ta aasta varem ilmunud tagasihoidliku, kuid kõikehõlmava pealkirjaga albumi «... (album)» eest Kuldse Plaadi auhinna uue tulija kategoorias. Kes on see paljude preemiatega tunnustatud armastatud näitleja, kelle ajakiri Kroonika valis ka 2013. aasta meelelahutajaks?

------------------------

Vastused:

1. Venelane Aleksei Leonov viibis avakosmoses 12 minutit.

2. Et pall paremini peos püsiks.

3. Salanõunik.

4. Must meri.

5. Evelin Võigemast.

Seotud lood
    17.03.2015 19.03.2015
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto