Sisukord
Tarbija
Postimees
18.03.2015
Eesti Mälumäng Dilbert Uut liiki «tarokaardid» hõlbustavad elukutsevalikut Palju õnne Ministeerium kaalub vägistamisähvarduse kriminaliseerimist Tallinn osaleb taas üleeuroopalisel jalgrattavõistlusel Eino Baskin saadeti viimsele teekonnale EKRE tõus klubist parlamendiparteiks Lukas: IRL ja sotsid pole Vabaerakonnast huvitatud 1803viimane 1803esikas Prokurör: Egerti ja Keiti teod on toime pandud eraldi Eesti lühiuudised Male Õhuväeõppusest võtab osa 14 USA hävitajat Horoskoop Üks on ilmselgelt üle Majandus Majanduse lühiuudised Lairiba internet ei pruugi kõigini jõuda Kõrged palgad maksavad Soomele kätte Välismaa Iraak püüab niinimetatud Islamiriiki minema pühkida Välismaa lühiuudised Arvamus Mart Raudsaar: Inimesed, puud ja narratiiv Ukraina suursaadik: Putin karistas meid, sest valisime Euroopa Postimees 1932: «D 2000» - uus hiigelsuur reisijate-lennuk Lugeja kiri: eesti keele kaitseks Argo Ideon: tere, euroasjade minister Juhtkiri: Soome õppetund Maria Alajõe: Kolm soovi riigikogule Valeri Lõõnik: nõuandeid uue riigikogu õiguskomisjonile Päeva karikatuur Kultuur Tulekul näitus Jaak Joala Venemaa-perioodist Onegin tuleb Tallinna Sport Spordi lühiuudised Eesti korvpalli keskmine tase jääb Lätile ja Leedule alla Mark Taru üllatav hooaeg tiimiga Naiskahevõistlejad alustasid, millal olümpiale? Katari reis tõi jalgpallikoondisesse uusi mehi Tallinn Tallinn osaleb taas üleeuroopalisel jalgrattavõistlusel Tarbija Arst: kiirtest ei paku probleemile lahendust Tartu Naabri lõke süütas hooned ja laeva Jooksuga igapäevase rutiini vastu Hotelli ehitus käis seadust rikkudes Koolide ühiskatseid tuleb veel oodata Näitusesaalide kuningas vaikis eraelust Rajaleidja keskus näitas uut pesa Meelelahutus Koomiks Sudoku

Uut liiki «tarokaardid» hõlbustavad elukutsevalikut

4 min lugemist
Reporter Siiri Liiva (vasakul) proovis Astangu keskuse õppeosakonna juhataja Ebe Värgi juhendamisel uut nõustamismeetodit. FOTO: Tairo Lutter

Kaks aastat tagasi töötas Astangu kutserehabilitatsioonikeskus välja eestikeelse kutsehuvide testi Jobpics, mille paljusid piltidega kaarte tuleb nagu tarokaarte ühest hunnikust teise tõsta. Jobpics ise on aga pärit Norrast ja selle looja on karjäärinõustaja Arne Svendsrud.

Tellijale Tellijale

Oli sombune esmaspäevahommik, kui võtsin ette käigu Õismäe külje alla asuvasse Astangu keskusse, et olla karjäärinõustamise meetodi Jobpics katsejäneseks. Kui majja jõudsin, juhatati mind selle kolmandal korrusel asuvasse kabinetti, kus sain uut liiki kaartidega tutvust teha.

«See ei ole test, vaid huvide täpsustamise töövahend või küsimustik,» rõhutas meie kohtumise alguses Astangu õppeosakonna juhataja Ebe Värk.

Värk tõstis helehallist kohvrist välja ligi paarsada postkaardisuurust kaart, mille ühel küljel kujutati mingit ametit. Teisel küljel oli aga paar väiksemat pilti ning nimekiri elukutsetest, mis sellega sarnanevad.

Esimesel hetkel võttis see kõik silme ees kirjuks. Minu segaduse peale Värk muigas. «Need ei ole siin eluotsused – võid täiesti suvaliselt panna ja pärast niikuinii sorteerime need kõik veel üle,» ütles ta ja tõi näiteid juhtudest, kui seda on tehtud.

17.03.2015 19.03.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto