Sisukord
Talisport
Postimees
18.03.2015
Eesti Mälumäng Dilbert Uut liiki «tarokaardid» hõlbustavad elukutsevalikut Palju õnne Ministeerium kaalub vägistamisähvarduse kriminaliseerimist Tallinn osaleb taas üleeuroopalisel jalgrattavõistlusel Eino Baskin saadeti viimsele teekonnale EKRE tõus klubist parlamendiparteiks Lukas: IRL ja sotsid pole Vabaerakonnast huvitatud 1803viimane 1803esikas Prokurör: Egerti ja Keiti teod on toime pandud eraldi Eesti lühiuudised Male Õhuväeõppusest võtab osa 14 USA hävitajat Horoskoop Üks on ilmselgelt üle Majandus Majanduse lühiuudised Lairiba internet ei pruugi kõigini jõuda Kõrged palgad maksavad Soomele kätte Välismaa Iraak püüab niinimetatud Islamiriiki minema pühkida Välismaa lühiuudised Arvamus Mart Raudsaar: Inimesed, puud ja narratiiv Ukraina suursaadik: Putin karistas meid, sest valisime Euroopa Postimees 1932: «D 2000» - uus hiigelsuur reisijate-lennuk Lugeja kiri: eesti keele kaitseks Argo Ideon: tere, euroasjade minister Juhtkiri: Soome õppetund Maria Alajõe: Kolm soovi riigikogule Valeri Lõõnik: nõuandeid uue riigikogu õiguskomisjonile Päeva karikatuur Kultuur Tulekul näitus Jaak Joala Venemaa-perioodist Onegin tuleb Tallinna Sport Spordi lühiuudised Eesti korvpalli keskmine tase jääb Lätile ja Leedule alla Mark Taru üllatav hooaeg tiimiga Naiskahevõistlejad alustasid, millal olümpiale? Katari reis tõi jalgpallikoondisesse uusi mehi Tallinn Tallinn osaleb taas üleeuroopalisel jalgrattavõistlusel Tarbija Arst: kiirtest ei paku probleemile lahendust Tartu Naabri lõke süütas hooned ja laeva Jooksuga igapäevase rutiini vastu Hotelli ehitus käis seadust rikkudes Koolide ühiskatseid tuleb veel oodata Näitusesaalide kuningas vaikis eraelust Rajaleidja keskus näitas uut pesa Meelelahutus Koomiks Sudoku

Naiskahevõistlejad alustasid, millal olümpiale?

2 min lugemist
Annemarii Bendi. FOTO: Margus Ansu

Eelmisel nädalal tehti kahevõistluses ajalugu, kui kavas oli esimene Rahvusvahelise Suusaliidu (FIS) jõuproov naiskahevõistlejatele. Stardis olid ka noored eestlannad, kes esialgu jagavad end kahe ala vahel. Eestlaste sooviks oli sel alal kohe ree peale saada ja mitte maha jääda, nagu juhtus naiste suusahüpetes. Mine tea, ehk jagavad ühel päeval naised olümpiamedaleid ka seni vaid meeste pärusmaaks oleval alal. Igatahes Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) viljeletav poliitika annab selleks eelduse.

Tellijale Tellijale

Eestlannadest osalesid 11. ja 12. märtsil Norras Trondheimis toimunud ja esimese omataolisena ajalukku läinud FISi noorte karikavõistlustel Annemarii Bendi, Airiin Pikk ja Triinu Hausenberg. 2000-2002 sündinute võistlusklassis kaasa teinud eestlannadest oli edukaim Bendi, kes avapäeval oli kümnes ja teisel kuues. Hausenberg sai kirja 11. ja 10. koha ning Pikk 12. ja 13. koha. Tulemusi vaadates tunneb hüppemäel end kõige paremini Bendi ja suusarajal Hausenberg.

«Olime esimesel võistlusel kohal ja püüame seda ala Eestis ka naiste seas arendada. Praegu on meil umbes kümmekond tüdrukut, kes erinevates keskustes harjutavad,» rääkis Eesti kahevõistluse ja suusahüpete alakomitee esimees Ago Markvardt. «Ala sünni juures olime ja nüüd tuleb samm-sammult edasi minna. Mingeid veksleid ei taha välja käia, aga kui sellest peaks saama tiitlivõistluste ala ja meie tase lubab, siis tahame ikka kaasa lüüa.»

17.03.2015 19.03.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto