Sisukord
Korvpall
Tänane leht
18.03.2015
Eesti Mälumäng Dilbert Uut liiki «tarokaardid» hõlbustavad elukutsevalikut Palju õnne Ministeerium kaalub vägistamisähvarduse kriminaliseerimist Tallinn osaleb taas üleeuroopalisel jalgrattavõistlusel Eino Baskin saadeti viimsele teekonnale EKRE tõus klubist parlamendiparteiks Lukas: IRL ja sotsid pole Vabaerakonnast huvitatud 1803viimane 1803esikas Prokurör: Egerti ja Keiti teod on toime pandud eraldi Eesti lühiuudised Male Õhuväeõppusest võtab osa 14 USA hävitajat Horoskoop Üks on ilmselgelt üle Majandus Majanduse lühiuudised Lairiba internet ei pruugi kõigini jõuda Kõrged palgad maksavad Soomele kätte Välismaa Iraak püüab niinimetatud Islamiriiki minema pühkida Välismaa lühiuudised Arvamus Mart Raudsaar: Inimesed, puud ja narratiiv Ukraina suursaadik: Putin karistas meid, sest valisime Euroopa Postimees 1932: «D 2000» - uus hiigelsuur reisijate-lennuk Lugeja kiri: eesti keele kaitseks Argo Ideon: tere, euroasjade minister Juhtkiri: Soome õppetund Maria Alajõe: Kolm soovi riigikogule Valeri Lõõnik: nõuandeid uue riigikogu õiguskomisjonile Päeva karikatuur Kultuur Tulekul näitus Jaak Joala Venemaa-perioodist Onegin tuleb Tallinna Sport Spordi lühiuudised Eesti korvpalli keskmine tase jääb Lätile ja Leedule alla Mark Taru üllatav hooaeg tiimiga Naiskahevõistlejad alustasid, millal olümpiale? Katari reis tõi jalgpallikoondisesse uusi mehi Tallinn Tallinn osaleb taas üleeuroopalisel jalgrattavõistlusel Tarbija Arst: kiirtest ei paku probleemile lahendust Tartu Naabri lõke süütas hooned ja laeva Jooksuga igapäevase rutiini vastu Hotelli ehitus käis seadust rikkudes Koolide ühiskatseid tuleb veel oodata Näitusesaalide kuningas vaikis eraelust Rajaleidja keskus näitas uut pesa Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eesti korvpalli keskmine tase jääb Lätile ja Leedule alla

3 min lugemist
Gert Kullamäe. FOTO: Margus Ansu

Korvpalli Balti liiga algusaastatel näis Eestiklubide võimalus võitjana triumfeerida kaduvväike – Leedu tippklubidele Kaunase Žalgirisele ja Vilniuse Lietuvos Rytasele vastu saada oli ebareaalne. Tartu Rocki võidetud pronksmedal 2009. aastal oli toonastes oludes maksimum.

Tellijale Tellijale

«Eestikorvpalli üldine tase on kehvem kui Lätis ja Leedus, nii nagu on Eesti mängijate keskmine tase nendest viletsam,» leidis korvpalliliidus noortekoondiste eest vastutav Indrek Ruut. Seda, et Eesti klubide keskmine tase jääb lõunanaabrite omale alla, ei eita ka oma meeskondadega Balti liigas osalenud treenerid.

«Ärgem alahinnakem Läti ja Leedu neljanda kuni kuuenda meeskonna taset. Neil on lihtsalt rohkem häid oma mängijaid,» märkis Rapla peatreener Aivar Kuusmaa. «Mõned aastad tagasi hakkasid Läti noortekoondised Euroopat vallutama. Sealt välja kasvanud mängijatest läksid paljud välismaale, kuid paljud jäid ka koju. Nende valik on lihtsalt suurem. Ka Leedul on paljud heal tasemel mängijad kodumaale naasnud ning kvaliteetmängijaid jagub kõikidesse klubidesse. Võrreldes Eesti klubidega on vahe ka rahalistes võimalustes.»

17.03.2015 19.03.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto