Sisukord
Kultuur
Postimees
21.03.2015
Eesti Vaikus lubab ammu tormi Mälumäng Palju õnne Horoskoop Male Võimukõnelused käisid varem kiiremini Dilbert Kuu kattis Päikese Ämaris maandus USA hävitajate eskadrill Eesti lühiuudised Kiiresti koju tagasi Keskerakond ootab Tartust paremaid teateid Majandus Estonian Air loob allhanke lendude tarbeks tütarfirma Talent ei tule koju Majanduse lühiuudised Kiiret lõppu kriisile põllumajanduses ei paista Välismaa Kuu kattis Päikese Lubage tutvustada – positiivne okupandikuvand Võidukas poliitpistrik Välismaa lühiuudised Euroopa Liit asub võitlusse Vene propagandaga Arvamus Peeter Langovitsi tagasivaade: taasavastati Georg Ots Postimees 1933. aastal Ümarlaud: kriminaalkaristus pole ainus hukkamõistu viis Päeva karikatuur Talent ei tule koju Traditsiooni jätkaja Kiiresti koju tagasi Võidukas poliitpistrik Juhtkiri: ei rambivalges ega kottpimedas Urve Eslas: spioonid, vandenõud ja vastanduse sulnis turvis Madis-Ulf Regi: Minu päevik 2015 Kultuur Suurem kui muusika Ruiz Zafón — kurikaval alkeemik Massimaagiast eemal Eepiline eksperiment Deacon teeb poppi Rokiajalugu poole tunniga Aja auk. Lugu valgest klaverist Viis venda Mida arvab dokumentaalfilmist «Tashi Delek!» Postimehe žürii? Eestlane otsib "Estoniat” Luulehetk – hetk luules Sport Spordi lühiuudised 21.03 Traditsiooni jätkaja Karm trenn: Eesti olümpialootus valmistub üheks võistluseks viis kuud Oper loodab treenerina koondisesse naasta Loos suursoosikuid kokku ei viinud Tallinn Kuu kattis Päikese Tarbija Kommentaar Pere sai õigel ajal abi AK Mida arvab dokumentaalfilmist «Tashi Delek!» Postimehe žürii? Aja auk. Lugu valgest klaverist Peeter Langovitsi tagasivaade: taasavastati Georg Ots Holograaf. Toomas Vint – meie kahe palgega Janus Molekuli mälestused Käsitööõlle festival – kas jälle pehmode pidu? Eesti eurolaulu romantiline video lekkis internetti Viimane veerg Ümarlaud: kriminaalkaristus pole ainus hukkamõistu viis Jüri Vendik: olgu, ma valetasin. Aga mis siis? Arko Olesk: Alzheimer ja ämblikud – ühe niidi kaks otsa Arter Horoskoop Kui elu laguneb koost Toit muusikanädala rütmis Kevad ja mets Mulliparaad Riias ehk suurejooneline šampanjafestival lõunanaabrite juures Moeblogi: hull moeilm Valdur Mikita: usun talupojatarkusesse Suur hüpe hipikümnendisse Arteri ülevaade: kes teeb Eestis väärt stand-up-komöödiat? Mart Reimann – mees, kes aitab piire ületada Jalanõudest ja suuremeelsusest Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Ruiz Zafón — kurikaval alkeemik

3 min lugemist
Carlos Ruiz Zafon «Marina». Tõlkinud Kai Aareleid. Varrak 2014, 208 FOTO: Raamat

ARVUSTUS

Carlos Ruiz Zafón «Marina»

Tõlkinud Kai Aareleid

Varrak 2014

Tellijale

Tuleb välja, et leidub veel raamatuid, mis minus poisikeselikku õhinat ja naiivseid unistusi äratavad. Just nagu aastaid tagasi, kui omal ajal külaraamatukogust laenutatud G. Treaseʼi «Saladuse võtit» või A. Lindgreni «Meisterdetektiiv Blomkvisti» lugesin. Soovisin siis ikka, et elu oleks ohtlik seiklus ja et minu kõrval oleks salapärane tütarlaps, keda alailma päästa tuleb. Tegelikkus oli muidugi teine – olin tavaline tatise ninaga poisinolk sovetlikus külaühiskonnas, kus elu kulges enamasti peedivagude ja kartulimaa vahel. Hilisemaski elus jäin pigem alalhoidlikuks. Salasepitsused ja kahevõitlused toimusid endiselt vaid raamatute kahemõõtmelises maailmas ja sestap olen oma elu ja tervisega tõeliselt riskinud vaid fiktsionaalsel tasandil, tugitoolis raamatu taga lösutades. Ruiz Zafón «Marina» sundis aga taas kujutluslikku mõõka haarama ja kurjamite päid raiuma. Vaatamata sellele, et selg valutas kogu lugemise ajal väljakannatamatult ja silmad kippusid väsimusest uduseks.

Los Angeleses resideeriv hispaania päritolu kirjanik Carlos Ruiz Zafón kuulub raamatute müüki ja tõlkeid silmas pidades kolme edukaima kirjaniku hulka oma kodumaal. Meilegi pole ta tundmatu ning nii mõnigi blogi ja arvustus märgib tema teoste «Ingli mäng» ja «Tuule vari» head vastuvõttu eesti lugejate hulgas. Ühinen minagi siinkohal kõigi heasoovlike lugejatega, nentimaks, et Ruiz Zafón loominguga tutvumine sugugi mööda külgi maha ei jookse. Räägitakse sedagi, et Ruiz Zafón tuleb manustada ettevaatlikult, väikeste osakeste kaupa, et üledoos jalust maha ei lööks.

20.03.2015 23.03.2015
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto