Sisukord
AK
Postimees
21.03.2015
Eesti Vaikus lubab ammu tormi Mälumäng Palju õnne Horoskoop Male Võimukõnelused käisid varem kiiremini Dilbert Kuu kattis Päikese Ämaris maandus USA hävitajate eskadrill Eesti lühiuudised Kiiresti koju tagasi Keskerakond ootab Tartust paremaid teateid Majandus Estonian Air loob allhanke lendude tarbeks tütarfirma Talent ei tule koju Majanduse lühiuudised Kiiret lõppu kriisile põllumajanduses ei paista Välismaa Kuu kattis Päikese Lubage tutvustada – positiivne okupandikuvand Võidukas poliitpistrik Välismaa lühiuudised Euroopa Liit asub võitlusse Vene propagandaga Arvamus Peeter Langovitsi tagasivaade: taasavastati Georg Ots Postimees 1933. aastal Ümarlaud: kriminaalkaristus pole ainus hukkamõistu viis Päeva karikatuur Talent ei tule koju Traditsiooni jätkaja Kiiresti koju tagasi Võidukas poliitpistrik Juhtkiri: ei rambivalges ega kottpimedas Urve Eslas: spioonid, vandenõud ja vastanduse sulnis turvis Madis-Ulf Regi: Minu päevik 2015 Kultuur Suurem kui muusika Ruiz Zafón — kurikaval alkeemik Massimaagiast eemal Eepiline eksperiment Deacon teeb poppi Rokiajalugu poole tunniga Aja auk. Lugu valgest klaverist Viis venda Mida arvab dokumentaalfilmist «Tashi Delek!» Postimehe žürii? Eestlane otsib "Estoniat” Luulehetk – hetk luules Sport Spordi lühiuudised 21.03 Traditsiooni jätkaja Karm trenn: Eesti olümpialootus valmistub üheks võistluseks viis kuud Oper loodab treenerina koondisesse naasta Loos suursoosikuid kokku ei viinud Tallinn Kuu kattis Päikese Tarbija Kommentaar Pere sai õigel ajal abi AK Mida arvab dokumentaalfilmist «Tashi Delek!» Postimehe žürii? Aja auk. Lugu valgest klaverist Peeter Langovitsi tagasivaade: taasavastati Georg Ots Holograaf. Toomas Vint – meie kahe palgega Janus Molekuli mälestused Käsitööõlle festival – kas jälle pehmode pidu? Eesti eurolaulu romantiline video lekkis internetti Viimane veerg Ümarlaud: kriminaalkaristus pole ainus hukkamõistu viis Jüri Vendik: olgu, ma valetasin. Aga mis siis? Arko Olesk: Alzheimer ja ämblikud – ühe niidi kaks otsa Arter Horoskoop Kui elu laguneb koost Toit muusikanädala rütmis Kevad ja mets Mulliparaad Riias ehk suurejooneline šampanjafestival lõunanaabrite juures Moeblogi: hull moeilm Valdur Mikita: usun talupojatarkusesse Suur hüpe hipikümnendisse Arteri ülevaade: kes teeb Eestis väärt stand-up-komöödiat? Mart Reimann – mees, kes aitab piire ületada Jalanõudest ja suuremeelsusest Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Peeter Langovitsi tagasivaade: taasavastati Georg Ots

1 min lugemist
Georg Otsa plaadikogumiku esitlus 1995. aastal. FOTO: Peeter Langovits

Georg Ots oleks 21. märtsil 1995 saanud 75-aastaseks. Parimas loomeeas, 56-aastaselt manala teele lahkunud armastatud laulja ja näitleja oli juba oma eluajal saanud legendiks kogu NSV Liidus ja ka naabrite juures Soomes.

Tellijale

Paraku kippus tema erakordne isiksus ja loomepärand koos uute aegadega unustusehõlma vajuma. Selle sünnipäeva tähistamine oli eriline. Lisaks raadio- ja telesaadetele, mälestuskontserdile Estonias ning teatri- ja muusikamuuseumi koostatud näitusele esitleti rahvusraamatukogu kuppelsaalis mahukat laserplaatide kogumikku «Unustamatu Georg Ots». Plaadi väljaandmise idee pärines Urmas Otilt ning projekti teostas kirjastuskompanii SE & JS. Kuulates koos rohkete külalistega Eesti Raadio fonoteegist plaadile restaureeritud helindeid, kingiti plaadi esimene eksemplar Georg Otsa lesele Ilonale, teine tütar Mariannile.

Projekti juht Sirje Endre nentis kohalolnud ajakirjanikele: «Vaatamata sellele, et Georg Ots oli suur laulja ja isiksus, oli ta vahepeal unustatud. Lihtne on vabaneda lauljast, tembeldades ta nõukogude lauljaks. Ent unustatud isikud ei kaota oma sisu ja väärtust.» Rootsis valminud neljaplaadiline CD ta loomingu paremikust oli kokku pandud žanrite kaupa – kahel plaadil kõlasid kammerlaulud ja ooperiaariad, kahel filmi- ja estraadilaulud. Eraldi plaat ilmus Otsa populaarsete venekeelsete laulude salvestustega. Sellise plaadi ilmumine oli ainulaadne sündmus meie muusikatööstuses ning äratus uuele põlvkonnale teenimatult unustusse jäänud maestro avastamiseks.

20.03.2015 23.03.2015
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto