Sisukord
Arhiiv
Postimees
19.03.2015
Eesti Keisrilõigete arv on mitmekordistunud Mälumäng Palju õnne Dilbert Horoskoop Öine Eesti taevas helendas virmalistest Male Eesti lühiuudised Kohus lubas Elisal arve esitamise eest lisatasu küsida Kohtu väitel on vägistamisloos esitatud valeinfot Kulupõlengus viga saanud siil suri Väikese Emily lähedased ei hoolinud temast piisavalt «Baskin» Postimehe Kinos Rõivase kondikava lagunes Majandus Majanduse lühiuudised Eesti Raudteest võis kaduda miljonite eurode eest rööpaid Paavel: tööandjatel tuleb atraktiivsemaks muutuda Välismaa Relvarahu – vaikus enne tormi Aasta muinasjutte «Krimmi kevadest» Ukraina kriisi tähtsaimad sündmused Iisraeli valimistel võidutses peaministripartei Moskvas juubeldati Krimmi hõivamise üle Arvamus Chris Holtby: mäletagem Krimmi Taavi Veskimägi: tasuta elekter rahvale Jaak Urm: Eesti Energia ajab elektrituru juhtmeid kokku Sirje Niitra: erinevad inimesed Juhtkiri: võimutegijail algas köievedu Postimees 1928. aastal: kuritegelise elemendi kaswatamine wangimajades. Valeri Lõõnik: nõuandeid õiguskomisjonile Päeva karikatuur Kultuur Laibach, puhas Sloveenia kuld Inimkehade proosa aususe altaril Kultuuri lühiuudiste veerg Sport Spordi lühiuudised Klavanil ja Augsburgil esimene eesmärk täidetud, raskem ootab ees Segadus Northugi tuleviku ümber Revolutsiooni ei tule, koondisest saab koondis Erilise ründestaari eriline värav Tarbija Tõeline hobiaednik kasvatab ette ka porgandit ja kaalikat Tartu Tartumaa bussides hakkab kehtima ühiskaart Kallaste gümnaasiumiosa ähvardab tühjus Lava täidab keha hurm Noored kaugelt: Tartu õhkkond meelitab õppima Pargi tänaval lõpevad tööd augustis Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tõeline hobiaednik kasvatab ette ka porgandit ja kaalikat

4 min lugemist
Aednik Signe Raudsepp hoiab käes kasvulampi, mis aitab nii kevadeks taimi ette kasvatada kui ka pererahvast aasta läbi maitserohelisega varustada. FOTO: Margus Ansu

Kuigi usinamad hobiaednikud on praeguseks juba nii aknalauad kui muud valgusküllased pinnad katnud koduste taimelavadega, jagab Jardini aianduskeskuse aednik Signe Raudsepp näpunäiteid ka neile, kes seda alles plaanivad.

Tellijale Tellijale

Seemnete valik on Eesti aianduspoodides lai. Erilisi eelteadmisi hobiaednikul taimede kasvatamiseks vaja ei ole, kuna pakenditel on nii idanemis- kui ka pikeerimisaeg välja toodud – olgu see siis 10, 30 või 40 päeva. Külvata saab seemneid ettekasvatamisel nii tavapärastesse kui uutmoodi külvikastidesse.

Viimastele käib peale ka kaas, mis aitab kastis hoida taimele idanemiseks vajalikku niiskust ja soojust. «Oleneb sellest, kui palju sul on aknalaua peal ruumi – see on peamine koht, kus hobiaednikud ja koduperenaised kõige tavalisemalt taimi ette kasvatavad. Aknalaud aga tavaliselt väga lai ei ole,» selgitas aednik, mille järgi peaks külvikasti suurust valima.

18.03.2015 20.03.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto