Sisukord
Tänane leht
Postimees
26.02.2020
Parkimisfirmad koondusid ühe mütsi alla Eesti EKRE apteegireformi tühistamise eelnõu kukkus läbi «Ma elan siin. Koos emaga, juba 15 aastat» (7) Anneli Ammase hea ajakirjanduse preemia läks Võrumaale (1) Terviseamet: Põhja-Itaaliast saabujad püsigu kodus Majandus Börsidele jõudis viirus alles nüüd Välismaa Kreeka saatis migrandilaagrite ehitamiseks saartele märulipolitsei Kirjastaja vangistamine räsib Hiina ja Rootsi suhteid Merili Arjakas: kolmandad valimised ei too Iisraelis lahendust Arvamus Juhtkiri: karmavõlg Narvale (4) Erik Aru: kas faktidel on lootust? Jüri Liiv: Vargamäe mürgine pärand (4) Jaak Prozes: kas Putin tuleb või ei tule, selles on küsimus Ene Järve: keda kaitsevad reklaamiseaduse piirangud? Andreas Kaju: tío Bernie Meie Eesti Aimar Altosaar: Narva 2040 Aimar Altosaar: barokklinnast tööstuskeskuseks ja edasi (2) Lauri Vahtre: Narva vanalinn – teeme ära! (1) Kultuur Kuidas nautida õhtust juureravi (1) Kaalutus armastuse ja sõpruse vahel Kõrvalt tulija triumf Sport Austraalias sündinud surfar tahab Eesti lipu all olümpiavõitjaks tulla Saaremaa võrkpalliklubi unistab kahest kodumängust Autospordiliit annab avalikkusele valeinfot Tartu Miss Valentine toob võimlejaid kokku igast ilma otsast Lemmit Kaplinski viib volinikud jooksuringile Lubatud tähetorni lipuväljak lükkub aina kaugemasse tulevikku Tuigo kalmistule viivale kehvale teele paistab lootusekiir Alatskivi õunaaias algas uue kaupluse ehitus Tartu Uus Teater korgib lahti elu vastusteta küsimused Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Suurem kui muusika

2 min lugemist
Kendrick Lamar FOTO: Kuvatõmmis

Kendrick Lamar

To Pimp A Butterfly

Interscope/Aftermath

Hinne 5

Tellijale

Albumi «To Pimp A Butterfly» ilmumise eel oli avaldatud  kaks väga erinevat singlit. «i» – kergema hiphop kõlaga lugu, mis tekitas tunde, et Lamar astub sama teed nagu paljud enne teda ehk pöördub popilikuma kõla poole. «The Blacker The Berry» on samas üks agressiivsemaid lugusid, mida Lamar on loonud, ja see tekitas tunde, et võib-olla tuleb album, mis tegeleb ainult «kutsega revolutsioonile». Kokkuvõttes ei juhtunud kumbagi: mõlemad lood kaovad oma tähenduselt albumi idee sisse ja paradoksaalselt sobituvad suurepäraselt suuremasse teemasse.

Asi on nimelt selles, et Kendrick Lamar räägib lugusid. Need lood on isiklikud, ta on need kõik kas ise läbi elanud või vähemalt on need teda sügavalt liigutanud. Need lood moodustavad ühe suure terviku, olles peatükid raamatus, ja nii on see kauamängiv justkui romaan, mida ühe peatüki kaupa pole eriti mõtet lugeda. Teemad, mida ta käsitleb, jäävad pähe kinni ka pärast muusika vaikimist. Selle poolest meenutab selle plaadi kuulamine veel eriti väga hea raamatu lugemist või filmi vaatamist. See paneb mõtlema ja kaasa elama, tõstatades probleeme, samas ei paku välja ühtegi selget lahendust, vaid nagu korralikule teosele kohane, annab võimaluse endal nuputada. See ei tähenda, et Lamaril poleks seisukohta, ta lihtsalt ei suru seda peale.

25.02.2020 26.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto