Sisukord
Tänane leht
Postimees
21.03.2015
Eesti Vaikus lubab ammu tormi Mälumäng Palju õnne Horoskoop Male Võimukõnelused käisid varem kiiremini Dilbert Kuu kattis Päikese Ämaris maandus USA hävitajate eskadrill Eesti lühiuudised Kiiresti koju tagasi Keskerakond ootab Tartust paremaid teateid Majandus Estonian Air loob allhanke lendude tarbeks tütarfirma Talent ei tule koju Majanduse lühiuudised Kiiret lõppu kriisile põllumajanduses ei paista Välismaa Kuu kattis Päikese Lubage tutvustada – positiivne okupandikuvand Võidukas poliitpistrik Välismaa lühiuudised Euroopa Liit asub võitlusse Vene propagandaga Arvamus Peeter Langovitsi tagasivaade: taasavastati Georg Ots Postimees 1933. aastal Ümarlaud: kriminaalkaristus pole ainus hukkamõistu viis Päeva karikatuur Talent ei tule koju Traditsiooni jätkaja Kiiresti koju tagasi Võidukas poliitpistrik Juhtkiri: ei rambivalges ega kottpimedas Urve Eslas: spioonid, vandenõud ja vastanduse sulnis turvis Madis-Ulf Regi: Minu päevik 2015 Kultuur Suurem kui muusika Ruiz Zafón — kurikaval alkeemik Massimaagiast eemal Eepiline eksperiment Deacon teeb poppi Rokiajalugu poole tunniga Aja auk. Lugu valgest klaverist Viis venda Mida arvab dokumentaalfilmist «Tashi Delek!» Postimehe žürii? Eestlane otsib "Estoniat” Luulehetk – hetk luules Sport Spordi lühiuudised 21.03 Traditsiooni jätkaja Karm trenn: Eesti olümpialootus valmistub üheks võistluseks viis kuud Oper loodab treenerina koondisesse naasta Loos suursoosikuid kokku ei viinud Tallinn Kuu kattis Päikese Tarbija Kommentaar Pere sai õigel ajal abi AK Mida arvab dokumentaalfilmist «Tashi Delek!» Postimehe žürii? Aja auk. Lugu valgest klaverist Peeter Langovitsi tagasivaade: taasavastati Georg Ots Holograaf. Toomas Vint – meie kahe palgega Janus Molekuli mälestused Käsitööõlle festival – kas jälle pehmode pidu? Eesti eurolaulu romantiline video lekkis internetti Viimane veerg Ümarlaud: kriminaalkaristus pole ainus hukkamõistu viis Jüri Vendik: olgu, ma valetasin. Aga mis siis? Arko Olesk: Alzheimer ja ämblikud – ühe niidi kaks otsa Arter Horoskoop Kui elu laguneb koost Toit muusikanädala rütmis Kevad ja mets Mulliparaad Riias ehk suurejooneline šampanjafestival lõunanaabrite juures Moeblogi: hull moeilm Valdur Mikita: usun talupojatarkusesse Suur hüpe hipikümnendisse Arteri ülevaade: kes teeb Eestis väärt stand-up-komöödiat? Mart Reimann – mees, kes aitab piire ületada Jalanõudest ja suuremeelsusest Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Suurem kui muusika

2 min lugemist
Kendrick Lamar FOTO: Kuvatõmmis

Kendrick Lamar

To Pimp A Butterfly

Interscope/Aftermath

Hinne 5

Tellijale

Albumi «To Pimp A Butterfly» ilmumise eel oli avaldatud  kaks väga erinevat singlit. «i» – kergema hiphop kõlaga lugu, mis tekitas tunde, et Lamar astub sama teed nagu paljud enne teda ehk pöördub popilikuma kõla poole. «The Blacker The Berry» on samas üks agressiivsemaid lugusid, mida Lamar on loonud, ja see tekitas tunde, et võib-olla tuleb album, mis tegeleb ainult «kutsega revolutsioonile». Kokkuvõttes ei juhtunud kumbagi: mõlemad lood kaovad oma tähenduselt albumi idee sisse ja paradoksaalselt sobituvad suurepäraselt suuremasse teemasse.

Asi on nimelt selles, et Kendrick Lamar räägib lugusid. Need lood on isiklikud, ta on need kõik kas ise läbi elanud või vähemalt on need teda sügavalt liigutanud. Need lood moodustavad ühe suure terviku, olles peatükid raamatus, ja nii on see kauamängiv justkui romaan, mida ühe peatüki kaupa pole eriti mõtet lugeda. Teemad, mida ta käsitleb, jäävad pähe kinni ka pärast muusika vaikimist. Selle poolest meenutab selle plaadi kuulamine veel eriti väga hea raamatu lugemist või filmi vaatamist. See paneb mõtlema ja kaasa elama, tõstatades probleeme, samas ei paku välja ühtegi selget lahendust, vaid nagu korralikule teosele kohane, annab võimaluse endal nuputada. See ei tähenda, et Lamaril poleks seisukohta, ta lihtsalt ei suru seda peale.

20.03.2015 23.03.2015
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto