Sisukord
Tänane leht
Postimees
21.03.2015
Eesti Vaikus lubab ammu tormi Mälumäng Palju õnne Horoskoop Male Võimukõnelused käisid varem kiiremini Dilbert Kuu kattis Päikese Ämaris maandus USA hävitajate eskadrill Eesti lühiuudised Kiiresti koju tagasi Keskerakond ootab Tartust paremaid teateid Majandus Estonian Air loob allhanke lendude tarbeks tütarfirma Talent ei tule koju Majanduse lühiuudised Kiiret lõppu kriisile põllumajanduses ei paista Välismaa Kuu kattis Päikese Lubage tutvustada – positiivne okupandikuvand Võidukas poliitpistrik Välismaa lühiuudised Euroopa Liit asub võitlusse Vene propagandaga Arvamus Peeter Langovitsi tagasivaade: taasavastati Georg Ots Postimees 1933. aastal Ümarlaud: kriminaalkaristus pole ainus hukkamõistu viis Päeva karikatuur Talent ei tule koju Traditsiooni jätkaja Kiiresti koju tagasi Võidukas poliitpistrik Juhtkiri: ei rambivalges ega kottpimedas Urve Eslas: spioonid, vandenõud ja vastanduse sulnis turvis Madis-Ulf Regi: Minu päevik 2015 Kultuur Suurem kui muusika Ruiz Zafón — kurikaval alkeemik Massimaagiast eemal Eepiline eksperiment Deacon teeb poppi Rokiajalugu poole tunniga Aja auk. Lugu valgest klaverist Viis venda Mida arvab dokumentaalfilmist «Tashi Delek!» Postimehe žürii? Eestlane otsib "Estoniat” Luulehetk – hetk luules Sport Spordi lühiuudised 21.03 Traditsiooni jätkaja Karm trenn: Eesti olümpialootus valmistub üheks võistluseks viis kuud Oper loodab treenerina koondisesse naasta Loos suursoosikuid kokku ei viinud Tallinn Kuu kattis Päikese Tarbija Kommentaar Pere sai õigel ajal abi AK Mida arvab dokumentaalfilmist «Tashi Delek!» Postimehe žürii? Aja auk. Lugu valgest klaverist Peeter Langovitsi tagasivaade: taasavastati Georg Ots Holograaf. Toomas Vint – meie kahe palgega Janus Molekuli mälestused Käsitööõlle festival – kas jälle pehmode pidu? Eesti eurolaulu romantiline video lekkis internetti Viimane veerg Ümarlaud: kriminaalkaristus pole ainus hukkamõistu viis Jüri Vendik: olgu, ma valetasin. Aga mis siis? Arko Olesk: Alzheimer ja ämblikud – ühe niidi kaks otsa Arter Horoskoop Kui elu laguneb koost Toit muusikanädala rütmis Kevad ja mets Mulliparaad Riias ehk suurejooneline šampanjafestival lõunanaabrite juures Moeblogi: hull moeilm Valdur Mikita: usun talupojatarkusesse Suur hüpe hipikümnendisse Arteri ülevaade: kes teeb Eestis väärt stand-up-komöödiat? Mart Reimann – mees, kes aitab piire ületada Jalanõudest ja suuremeelsusest Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Viis venda

1 min lugemist
Punch Brothers Phosphorescent Blues FOTO: Kuvatõmmis

Punch Brothers

The Phosporescent Blues

Nonesuch

Hinne: 5

Tellijale

Bluegrass on virtuoosset pillivaldamist eeldav aus silmast-silma-muusika, kompromissitult akustiline ja maalähedane, teemadeks armastus ja petmine, tööpuudus ja töörügamine ning hommikune pohmell. Samas, nagu igasuguse muusika puhul, saab ka bluegrass’ile lisada uusi kihte, seda ajakohastada ja uutesse intellektuaalsetesse ja stilistilistesse dimensioonidesse lennutada. Täpselt seda Punch Brothers teebki. Plaat algab enam kui kümme minutit kestva oopusega, mis on väga paeluv nii uskumatult meisterliku mängutehnika, põnevate arranžeerimis- ja produktsioonivõtete, vaheldusrikka vormiehituse kui ka luulekõrgustesse kerkiva lauluteksti poolest.

Avalugu «Familiarity» rabab oma ambitsioonikusega usutavasti jalust ka kõige paadunuma progesõbra, ehkki on esitatud selliste anakronistlike pillidega, nagu bandžo, mandoliin või kontrabass. Edaspidi tulevad lood, kus Punch Brothers liigub lähemale oma bluegrass-juurtele, on ka veidi popilikumat materjali ning klassikalisi vahepalu (Debussy ja Skrjabin). Virtuoosset pillimängu täiendab mitmehäälne vokaal, eestlauljaks kvinteti liider, üsna üksmeelselt maailma silmapaistvaimaks mandoliinimängijaks peetav Chris Thile.

20.03.2015 23.03.2015
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto