Sisukord
Eesti
Postimees
21.03.2015
Eesti Vaikus lubab ammu tormi Mälumäng Palju õnne Horoskoop Male Võimukõnelused käisid varem kiiremini Dilbert Kuu kattis Päikese Ämaris maandus USA hävitajate eskadrill Eesti lühiuudised Kiiresti koju tagasi Keskerakond ootab Tartust paremaid teateid Majandus Estonian Air loob allhanke lendude tarbeks tütarfirma Talent ei tule koju Majanduse lühiuudised Kiiret lõppu kriisile põllumajanduses ei paista Välismaa Kuu kattis Päikese Lubage tutvustada – positiivne okupandikuvand Võidukas poliitpistrik Välismaa lühiuudised Euroopa Liit asub võitlusse Vene propagandaga Arvamus Ümarlaud: kriminaalkaristus pole ainus hukkamõistu viis Päeva karikatuur Talent ei tule koju Traditsiooni jätkaja Kiiresti koju tagasi Võidukas poliitpistrik Juhtkiri: ei rambivalges ega kottpimedas Urve Eslas: spioonid, vandenõud ja vastanduse sulnis turvis Madis-Ulf Regi: Minu päevik 2015 Arko Olesk: Alzheimer ja ämblikud – ühe niidi kaks otsa David Vseviov: kuidas armastada Eestit? Kultuur Massimaagiast eemal Deacon teeb poppi Rokiajalugu poole tunniga Aja auk. Lugu valgest klaverist Viis venda Mida arvab dokumentaalfilmist «Tashi Delek!» Postimehe žürii? Eestlane otsib "Estoniat” Luulehetk – hetk luules Holograaf. Toomas Vint – meie kahe palgega Janus Teelahkmel munk Sport Spordi lühiuudised 21.03 Traditsiooni jätkaja Karm trenn: Eesti olümpialootus valmistub üheks võistluseks viis kuud Oper loodab treenerina koondisesse naasta Loos suursoosikuid kokku ei viinud Tallinn Kuu kattis Päikese Tarbija Kommentaar Pere sai õigel ajal abi AK Peeter Langovitsi tagasivaade: taasavastati Georg Ots Holograaf. Toomas Vint – meie kahe palgega Janus Molekuli mälestused Käsitööõlle festival – kas jälle pehmode pidu? Eesti eurolaulu romantiline video lekkis internetti Viimane veerg Ümarlaud: kriminaalkaristus pole ainus hukkamõistu viis Jüri Vendik: olgu, ma valetasin. Aga mis siis? Arko Olesk: Alzheimer ja ämblikud – ühe niidi kaks otsa David Vseviov: kuidas armastada Eestit? Teelahkmel munk Arter Horoskoop Kui elu laguneb koost Toit muusikanädala rütmis Kevad ja mets Mulliparaad Riias ehk suurejooneline šampanjafestival lõunanaabrite juures Moeblogi: hull moeilm Valdur Mikita: usun talupojatarkusesse Suur hüpe hipikümnendisse Arteri ülevaade: kes teeb Eestis väärt stand-up-komöödiat? Mart Reimann – mees, kes aitab piire ületada Jalanõudest ja suuremeelsusest Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mälumäng

1 min lugemist

Küsimused:

1. Eesti Kongressi ettevalmistamiseks moodustati kodanikualgatuse korras Eesti kodanike komiteed, kelle ülesandeks oli Eesti Vabariigi õigusjärgsete kodanike registreerimine. Esimene selline komitee moodustati täna 26 aastat tagasi. Kus?

2. Ingmar Bergman ja tema filmid, kunstnikud Salvador Dalí, Max Ernst ja René Magritte ning nende paljud maalid, Richard Wagner ja ooper «Reini kuld», Dmitri Mendelejev ja perioodilisuse tabel, Albert Einstein ja relatiivsusteooria. Loetelu ei ole ammendav, seda võiks jätkata. Miks pakuvad nimetatud loovisiksused ja nende tööd huvi oneiroloogidele?

3. «Paiud» on tuntud murdesõna, mis Hiiumaal ja Saaremaal keelekasutuses tänapäevalgi. Eriti meeldivad paiud lastele. Mis on paiud?

4. See Saksamaa linn moodustus 1930. aastal, kui Wiesdorfi linnaga ühinesid kolm asulat: Rheindorf, Schlebusch ja Steinbüchel. Linnale pandi nimi aastatel 1804–1889 elanud keemiku ja ettevõtja järgi. Linnas asub maailma ühe tuntuima keemia- ja farmaatsiafirma peakorter ning seal tegutseb mainekas jalgpalliklubi. Mis linn?

5. Millise nimega inimesi elas seisuga 01.01.2015 Eestimaal kõige enam? Ametlikult on neid 144, kuid tegelikult ilmselt enamgi.

------

Vastused:

1. Kadrinas (Lääne-Virumaa).

2. Nimetatud tööd olla end ilmutanud unenägudes. Oneiroloogia on unenägusid uuriv teadus.

3. Mänguasjad.

4. Leverkusen. Nimeandjaks Carl Leverkus, keemia- ja farmaatsiaettevõtteks Bayer AG, jalgpalliklubiks Bayer 04 Leverkusen.

5. Aleksandr Ivanov. Andres Tammesid oli 50.

Seotud lood
    20.03.2015 23.03.2015
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto