P, 4.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mälumäng

Postimees
Facebook Twitter
Comments

Küsimused:

1. Eesti Kongressi ettevalmistamiseks moodustati kodanikualgatuse korras Eesti kodanike komiteed, kelle ülesandeks oli Eesti Vabariigi õigusjärgsete kodanike registreerimine. Esimene selline komitee moodustati täna 26 aastat tagasi. Kus?

2. Ingmar Bergman ja tema filmid, kunstnikud Salvador Dalí, Max Ernst ja René Magritte ning nende paljud maalid, Richard Wagner ja ooper «Reini kuld», Dmitri Mendelejev ja perioodilisuse tabel, Albert Einstein ja relatiivsusteooria. Loetelu ei ole ammendav, seda võiks jätkata. Miks pakuvad nimetatud loovisiksused ja nende tööd huvi oneiroloogidele?

3. «Paiud» on tuntud murdesõna, mis Hiiumaal ja Saaremaal keelekasutuses tänapäevalgi. Eriti meeldivad paiud lastele. Mis on paiud?

4. See Saksamaa linn moodustus 1930. aastal, kui Wiesdorfi linnaga ühinesid kolm asulat: Rheindorf, Schlebusch ja Steinbüchel. Linnale pandi nimi aastatel 1804–1889 elanud keemiku ja ettevõtja järgi. Linnas asub maailma ühe tuntuima keemia- ja farmaatsiafirma peakorter ning seal tegutseb mainekas jalgpalliklubi. Mis linn?

5. Millise nimega inimesi elas seisuga 01.01.2015 Eestimaal kõige enam? Ametlikult on neid 144, kuid tegelikult ilmselt enamgi.

------

Vastused:

1. Kadrinas (Lääne-Virumaa).

2. Nimetatud tööd olla end ilmutanud unenägudes. Oneiroloogia on unenägusid uuriv teadus.

3. Mänguasjad.

4. Leverkusen. Nimeandjaks Carl Leverkus, keemia- ja farmaatsiaettevõtteks Bayer AG, jalgpalliklubiks Bayer 04 Leverkusen.

5. Aleksandr Ivanov. Andres Tammesid oli 50.

Facebook Twitter
Comments
Tagasi üles