Sisukord
Eesti
Postimees
15.02.2020
Eesti Postimehel kaheksa kujundusauhinna kandidaati Eesti Rahva Muuseum muinsuskaitse alla (2) Kodu panti – rikkus paistab (5) Majandus Stockmann hakkab jalgu alla saama LHV päästis konkurendi aktsionärid plindrist Merko vähendab järsult dividende TS Laevad kavandab uue parvlaeva ostu, rahvas tahab silda (8) Välismaa Postimees Müncheni julgeolekukonverentsil: Vene rünnaku võimalust võetakse realistlikult (19) Renzi ja Di Maio lammutavad Itaalia valitsust (1) Aasias vahetati valentinipäevaõrnusi näomaski varjus Arvamus Juhtkiri: korralagedus taksonduses (2) Herman Kelomees: Kaja, nii ei saa rallit sõita! (9) Köidete kaupa vaimuvara Poliitilisest pärandist loobuja Ida-Aasia imemees Luba kartmatult kihutada (2) Kultuur Digikultuur. Digitaalse ajalookultuuri sünd (2) Sport Kas Evansi närv ja auto peavad vastu? Mart Soidro kolumn: vesine värk Oja ja Talihärm punktikohal Esimene Eesti mäesuusataja pääseb MK-sarja Saaremaa võrkpallurid teenisid matši täieliku tippklubiga Kliima Üheksa kliimamurrangut, mida tagasi pöörata ei saa (5) AK Soomeugrilase minapilt ja vallutaja pilk (2) Digikultuur. Digitaalse ajalookultuuri sünd (2) NÄDALA PLAAT: Lill ühes, nuga teises käes Aja auk. Laulame keha elektrilist Juurikas. Kiri Stenbocki majast Juurikas. Millest mõelda seksi ajal? Juurikas. Viimane veerg Arter Toomas Sulling: Osa soomlasi pidas seda häbiplekiks, et Soome inimene tuleb meile operatsioonile (7) Kuidas pimedad näeksid teatrit ja kurdid kuuleks laulupidu? Viimnepäev (2) Appi, huntide pealetung! Kas varsti lapsed neil hambus? (13) Roosa, pikajalgne Bob äratab südametunnistusi Antarktika 200 – värske peatükk Eesti mereajaloos ehk albatrossitiibadega suitsupääsukesed (1) Priit Pullerits: kus ja millega «Talve» film eksib? (5) Vastlasupp läheb aina rohelisemaks ja kergemaks (3) Pittsburgh – teras, ketšup ja Andy Warhol Otse silmapiirini ja siis paremale. Helsingi motomessist, ja mitte üksnes mootorratturitele Stiilne viis hulluks minna Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mälumäng

1 min lugemist

Küsimused:

1. Eesti Kongressi ettevalmistamiseks moodustati kodanikualgatuse korras Eesti kodanike komiteed, kelle ülesandeks oli Eesti Vabariigi õigusjärgsete kodanike registreerimine. Esimene selline komitee moodustati täna 26 aastat tagasi. Kus?

2. Ingmar Bergman ja tema filmid, kunstnikud Salvador Dalí, Max Ernst ja René Magritte ning nende paljud maalid, Richard Wagner ja ooper «Reini kuld», Dmitri Mendelejev ja perioodilisuse tabel, Albert Einstein ja relatiivsusteooria. Loetelu ei ole ammendav, seda võiks jätkata. Miks pakuvad nimetatud loovisiksused ja nende tööd huvi oneiroloogidele?

3. «Paiud» on tuntud murdesõna, mis Hiiumaal ja Saaremaal keelekasutuses tänapäevalgi. Eriti meeldivad paiud lastele. Mis on paiud?

4. See Saksamaa linn moodustus 1930. aastal, kui Wiesdorfi linnaga ühinesid kolm asulat: Rheindorf, Schlebusch ja Steinbüchel. Linnale pandi nimi aastatel 1804–1889 elanud keemiku ja ettevõtja järgi. Linnas asub maailma ühe tuntuima keemia- ja farmaatsiafirma peakorter ning seal tegutseb mainekas jalgpalliklubi. Mis linn?

5. Millise nimega inimesi elas seisuga 01.01.2015 Eestimaal kõige enam? Ametlikult on neid 144, kuid tegelikult ilmselt enamgi.

------

Vastused:

1. Kadrinas (Lääne-Virumaa).

2. Nimetatud tööd olla end ilmutanud unenägudes. Oneiroloogia on unenägusid uuriv teadus.

3. Mänguasjad.

4. Leverkusen. Nimeandjaks Carl Leverkus, keemia- ja farmaatsiaettevõtteks Bayer AG, jalgpalliklubiks Bayer 04 Leverkusen.

5. Aleksandr Ivanov. Andres Tammesid oli 50.

Seotud lood
    14.02.2020 16.02.2020
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto