Sisukord
Tänane leht
Tänane leht
21.03.2015
Eesti Vaikus lubab ammu tormi Mälumäng Palju õnne Horoskoop Male Võimukõnelused käisid varem kiiremini Dilbert Kuu kattis Päikese Ämaris maandus USA hävitajate eskadrill Eesti lühiuudised Kiiresti koju tagasi Keskerakond ootab Tartust paremaid teateid Majandus Estonian Air loob allhanke lendude tarbeks tütarfirma Talent ei tule koju Majanduse lühiuudised Kiiret lõppu kriisile põllumajanduses ei paista Välismaa Kuu kattis Päikese Lubage tutvustada – positiivne okupandikuvand Võidukas poliitpistrik Välismaa lühiuudised Euroopa Liit asub võitlusse Vene propagandaga Arvamus Ümarlaud: kriminaalkaristus pole ainus hukkamõistu viis Päeva karikatuur Talent ei tule koju Traditsiooni jätkaja Kiiresti koju tagasi Võidukas poliitpistrik Juhtkiri: ei rambivalges ega kottpimedas Urve Eslas: spioonid, vandenõud ja vastanduse sulnis turvis Madis-Ulf Regi: Minu päevik 2015 Arko Olesk: Alzheimer ja ämblikud – ühe niidi kaks otsa David Vseviov: kuidas armastada Eestit? Kultuur Massimaagiast eemal Deacon teeb poppi Rokiajalugu poole tunniga Aja auk. Lugu valgest klaverist Viis venda Mida arvab dokumentaalfilmist «Tashi Delek!» Postimehe žürii? Eestlane otsib "Estoniat” Luulehetk – hetk luules Holograaf. Toomas Vint – meie kahe palgega Janus Teelahkmel munk Sport Spordi lühiuudised 21.03 Traditsiooni jätkaja Karm trenn: Eesti olümpialootus valmistub üheks võistluseks viis kuud Oper loodab treenerina koondisesse naasta Loos suursoosikuid kokku ei viinud Tallinn Kuu kattis Päikese Tarbija Kommentaar Pere sai õigel ajal abi AK Viis venda Deacon teeb poppi Mida arvab dokumentaalfilmist «Tashi Delek!» Postimehe žürii? Aja auk. Lugu valgest klaverist David Vseviov: kuidas armastada Eestit? Holograaf. Toomas Vint – meie kahe palgega Janus Molekuli mälestused Eepiline eksperiment Eesti eurolaulu romantiline video lekkis internetti Viimane veerg Ümarlaud: kriminaalkaristus pole ainus hukkamõistu viis Jüri Vendik: olgu, ma valetasin. Aga mis siis? Arko Olesk: Alzheimer ja ämblikud – ühe niidi kaks otsa Rokiajalugu poole tunniga Käsitööõlle festival – kas jälle pehmode pidu? Massimaagiast eemal Peeter Langovitsi tagasivaade: taasavastati Georg Ots Suurem kui muusika Teelahkmel munk Arter Horoskoop Kui elu laguneb koost Toit muusikanädala rütmis Kevad ja mets Mulliparaad Riias ehk suurejooneline šampanjafestival lõunanaabrite juures Moeblogi: hull moeilm Valdur Mikita: usun talupojatarkusesse Suur hüpe hipikümnendisse Arteri ülevaade: kes teeb Eestis väärt stand-up-komöödiat? Mart Reimann – mees, kes aitab piire ületada Jalanõudest ja suuremeelsusest Meelelahutus Koomiks Sudoku

Aja auk. Lugu valgest klaverist

2 min lugemist
Eike Batista FOTO: Kuvatõmmis

Eike Fuhrken Batista da Silva elas 70ndate lõpus Saksamaal ja müüs ukselt uksele kindlustuspoliise. 1981 sõitis ta metallurgiaalase lõpetamata kõrgharidusega tagasi Brasiiliasse, et tuttavatelt laenatud rahaga Amazonases oma kulla- ja teemandiäri püsti panna. Äri läks tollase kullapalaviku ajal hästi ja tõi sisse palju raha, Eike vahendas Amazonase teemante Portugali ja Antwerpeni ostjatele, tema kullaäri logoks oli Inkade Päike. Kullale lisandusid tasapisi rauamaak, elekter, nafta, kivisüsi, sadamad jne. Temast sai vaevu 40-aastasena õnnelikus abielus magnaat ja miljardär.

Tellijale Tellijale

Ta oli abielus Rio de Janeiro sambakooli kuninganna ja modelli Lumia de Oliveiraga, kes on poseerinud rekordilised viis korda Brasiilia Playboy kaanel. Lumia on muuseas 19. sajandi vene maadeuurija Langsdorffi järeltulija. Langsdorffil pidavat olema Brasiilias pea 1500 järeltulijat – ei istunud ta džunglis, käed rüpes. Eike isa omakorda oli 60ndatel Brasiilia kaevandus- ja energiaminister ja hiljem riikliku kaevandusmonopoli Vale president. Ema oli sakslane, kellelt Eike õppis äris läbilöömiseks vajalikku distsipliini.          

Niimoodi Eike siis 1981. aastast vaikselt oma äri- ja eluimpeeriumit ehitas, laiendades seda esmalt mitmesugustele maavaradele ning siirdudes hiljem logistikasse ja ehitusse. Tema firmade järkjärgulised avalikud aktsiate pakkumised läksid edukalt ja kogu impeerium kasvas eksponentsiaalselt. 2012. aastal hõivas Eike Forbesi miljardäride edetabelis 7. koha, koguvarandusega 30 miljardit dollarit.

20.03.2015 23.03.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto