Sisukord
Arvamus
Postimees
17.02.2020
Toetuste arestimine külvas abivajajates segadust (9) Eesti Apteegireformi ilmselt enam ei väära (2) Soome meri andis välja pool aastat kadunud pärnaka (1) Valvekaamera õppesõiduautosse? Pigem mitte (2) Aevastamishooaeg varsti käes Majandus Galeriid ⟩ Eripärased hotellid raputavad Tallinna (1) Jahenev tööturg vähendab nõudlust töökäte järele 2500 ühendust taotlevad tuludeklareerijate annetusi (1) Välismaa Karmid piirangud näivad pidurdavat viiruse levikut Hiinas Kaljulaid: Euroopa peaks suutma rohkem ise hakkama saada (1) Tosin sõjandustrendi: mida ütleb maailma kohta raport «World Military Balance 2020»? Põhilise julgeolekumurena jäid Müncheni konverentsil kõlama Hiina ja Liibüa Arvamus Juhtkiri: läänetuse lainetus (10) Toomas Toomsalu: sääsereis ja surmakutsar Mart Raudsaar: sõnavabadus ei tähenda ajuvabadust (21) Madis Somelar: minister peaks õpetajatega arvestama Kristjan Vassil: kliinikum vajab muutusi (1) Kultuur Svetlana Aleksijevitš: kirjutamisel juhindun vaistust Anu Raua kunstiteos kroonib Tartu rahu lepingut Elutoasõbralikuks tehtud õuduslugu Sport Taas maailmarekordit nihutanud Duplantis: kavatsen tulevikuski piire kompida Guardiola-ajastu lõpp Manchester Citys? PM ROOTSIS ⟩ Evans näitas, et MM-tiitel on tänavu väga lahtine Loginov jäi norralaste hammaste vahele Vana rekordi alistanud Nazarov: ma ei oodanud sellist aega Tartu Kümmekond entusiasti läbis pika Tartu maratoni raja joostes Laest kukkunud krohvilahmakas sundis spordisaali sulgema Linn tahab nõudeid äpitaksodele karmistada (1) Vehkleja Julia Beljajeva kella ei vaata Arvustus ⟩ Romantiline ja suviselt muretu «Talve» Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1933. aastal

1 min lugemist

Raamatu okkaline rada Eesti lugeja juure. Esimene raamatukauplus Tartus asutati 1724. aastal.

Raamatukauplused tekkisid Eestis 18. sajandi keskel ja eesti raamatukauplused alles 19. sajandil. Esimeseks eesti raamatukaupluseks oli H. Laakmanni kauplus Tartus, mis asutati 1867. aastal. Tähtsaateks raamatute lewitajateks olid enne seda ja ka hiljem trükikojad, raamatuköitjad ja maal köstrid ning kooliõpetajad.

Elawamaks muutus eesti raamatute lewitamine 17. sajandi kuuekümneaastates, mil ajal Adolf Simon kirjastas ja trükkis «Koddo ja kirkko ramatu», mida ta ise ka lewitas. 1690. aastates tekib suurem tarwidus eesti raamatute järele. Kuid juba järgmise sajandi alul põhjasõja tagajärjel on muutunud rahwas waeseks ning on kadunud ka huwi waimutoodete järele.

19. sajandi esimesel poolel on Tartus juba kaks raamatukauplust, Tallinnas üks. Ka Õpetatud Eesti Selts pidas oma ülesandeks eestikeelsete raamatute lewitamist. Juba esimesel koosolekul on otsustatud asutada seltsi juure raamatute keskdepoo ja teistesse linnadesse osakonnad. Wõrus oli osakonna loomises agaralt tegewuses Kreutzwald.

1840. aastast alates ilmus iga aasta keskmiselt 20 uudisteost. 21.03.1933

Seotud lood
15.02.2020 17.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto