Sisukord
Arvamus
Postimees
21.03.2015
Eesti Vaikus lubab ammu tormi Mälumäng Palju õnne Horoskoop Male Võimukõnelused käisid varem kiiremini Dilbert Kuu kattis Päikese Ämaris maandus USA hävitajate eskadrill Eesti lühiuudised Kiiresti koju tagasi Keskerakond ootab Tartust paremaid teateid Majandus Estonian Air loob allhanke lendude tarbeks tütarfirma Talent ei tule koju Majanduse lühiuudised Kiiret lõppu kriisile põllumajanduses ei paista Välismaa Kuu kattis Päikese Lubage tutvustada – positiivne okupandikuvand Võidukas poliitpistrik Välismaa lühiuudised Euroopa Liit asub võitlusse Vene propagandaga Arvamus Peeter Langovitsi tagasivaade: taasavastati Georg Ots Postimees 1933. aastal Ümarlaud: kriminaalkaristus pole ainus hukkamõistu viis Päeva karikatuur Talent ei tule koju Traditsiooni jätkaja Kiiresti koju tagasi Võidukas poliitpistrik Juhtkiri: ei rambivalges ega kottpimedas Urve Eslas: spioonid, vandenõud ja vastanduse sulnis turvis Madis-Ulf Regi: Minu päevik 2015 Kultuur Suurem kui muusika Ruiz Zafón — kurikaval alkeemik Massimaagiast eemal Eepiline eksperiment Deacon teeb poppi Rokiajalugu poole tunniga Aja auk. Lugu valgest klaverist Viis venda Mida arvab dokumentaalfilmist «Tashi Delek!» Postimehe žürii? Eestlane otsib "Estoniat” Luulehetk – hetk luules Sport Spordi lühiuudised 21.03 Traditsiooni jätkaja Karm trenn: Eesti olümpialootus valmistub üheks võistluseks viis kuud Oper loodab treenerina koondisesse naasta Loos suursoosikuid kokku ei viinud Tallinn Kuu kattis Päikese Tarbija Kommentaar Pere sai õigel ajal abi AK Mida arvab dokumentaalfilmist «Tashi Delek!» Postimehe žürii? Aja auk. Lugu valgest klaverist Peeter Langovitsi tagasivaade: taasavastati Georg Ots Holograaf. Toomas Vint – meie kahe palgega Janus Molekuli mälestused Käsitööõlle festival – kas jälle pehmode pidu? Eesti eurolaulu romantiline video lekkis internetti Viimane veerg Ümarlaud: kriminaalkaristus pole ainus hukkamõistu viis Jüri Vendik: olgu, ma valetasin. Aga mis siis? Arko Olesk: Alzheimer ja ämblikud – ühe niidi kaks otsa Arter Horoskoop Kui elu laguneb koost Toit muusikanädala rütmis Kevad ja mets Mulliparaad Riias ehk suurejooneline šampanjafestival lõunanaabrite juures Moeblogi: hull moeilm Valdur Mikita: usun talupojatarkusesse Suur hüpe hipikümnendisse Arteri ülevaade: kes teeb Eestis väärt stand-up-komöödiat? Mart Reimann – mees, kes aitab piire ületada Jalanõudest ja suuremeelsusest Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1933. aastal

1 min lugemist

Raamatu okkaline rada Eesti lugeja juure. Esimene raamatukauplus Tartus asutati 1724. aastal.

Raamatukauplused tekkisid Eestis 18. sajandi keskel ja eesti raamatukauplused alles 19. sajandil. Esimeseks eesti raamatukaupluseks oli H. Laakmanni kauplus Tartus, mis asutati 1867. aastal. Tähtsaateks raamatute lewitajateks olid enne seda ja ka hiljem trükikojad, raamatuköitjad ja maal köstrid ning kooliõpetajad.

Elawamaks muutus eesti raamatute lewitamine 17. sajandi kuuekümneaastates, mil ajal Adolf Simon kirjastas ja trükkis «Koddo ja kirkko ramatu», mida ta ise ka lewitas. 1690. aastates tekib suurem tarwidus eesti raamatute järele. Kuid juba järgmise sajandi alul põhjasõja tagajärjel on muutunud rahwas waeseks ning on kadunud ka huwi waimutoodete järele.

19. sajandi esimesel poolel on Tartus juba kaks raamatukauplust, Tallinnas üks. Ka Õpetatud Eesti Selts pidas oma ülesandeks eestikeelsete raamatute lewitamist. Juba esimesel koosolekul on otsustatud asutada seltsi juure raamatute keskdepoo ja teistesse linnadesse osakonnad. Wõrus oli osakonna loomises agaralt tegewuses Kreutzwald.

1840. aastast alates ilmus iga aasta keskmiselt 20 uudisteost. 21.03.1933

Seotud lood
20.03.2015 23.03.2015
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto