R, 9.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Välismaa lühiuudised

Postimees
Facebook Twitter
Comments
Krimmitatarlaste juht Mustafa Džemilev.
Krimmitatarlaste juht Mustafa Džemilev. Foto: SCANPIX

«Krimmi, mis oli kunagi turismipiirkond, muudetakse sõjaväebaasiks, ja mis kõige hullem – Krimmist saab tõenäoliselt taas tuumarelvade baas.»

Ukraina parlamendi liige ja krimmitatarlaste juht Mustafa Džemilev kõneles eile ÜROs Krimmi halvenevast inimõiguste- ja julgeolekuolukorrast.

Poola pilooti kahtlustatakse lennuplaanide müümises Venemaale

Poola sõjaväepolitsei pidas möödunud aasta novembris kinni õhuväe piloodi, keda kahtlustatakse salajaste dokumentide müümises Venemaale, teatas Poola meedia. Kuigi mehele pole esitatud ametlikult süüdistust spionaažis, on tal keelatud riigist lahkuda ning tema pass on konfiskeeritud. Teadaolevalt kopeeris leitnant hävitajate F-16 lennuplaane ning andis need üle Vene luurele. Venemaale näib viitavat ka asjaolu, et peagi pärast leitnandi tabamist saadeti Poolast välja Venemaa saatkonna töötaja, kes väidetavalt töötas Vene sõjaväeluure GRU heaks ning keda peeti Poolas tegutseva Vene spioonivõrgustiku juhiks. PM

2 miljardit Euroopa arengufondide raha lubas Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker anda Kreekale majanduskasvu soodustamiseks.

Jeemeni pealinnas hukkus pommirünnakutes ligi 150 inimest

Jeemeni pealinnas Sanaas sai kahes mošees korraldatud enesetapuplahvatustes surma vähemalt 142 ja vigastada 351 inimest, ütlesid meedikud. Vastutuse rünnaku eest võttis sunniidi äärmusrühmituse Islamiriik (IS) senitundmatu Sanaa haru. IS nimetas seda õnnistatud operatsiooniks šiiitide urgaste vastu ja ähvardas, et tegu on vaid jäämäe tipuga. ISi teatele sõltumatut kinnitust ei ole. Avaldus riputati samale veebilehele, kuhu ilmus ISi Liibüa haru avaldus vastutuse võtmisest Tuneesia muuseumirünnaku eest. AFP/BNS

Facebook Twitter
Comments
Tagasi üles