Sisukord
Eesti
Postimees
18.02.2020
Lapsele võib kõige ohtlikum olla kodu (1) Eesti Paarisaja õpetaja keeleoskus alla nõutu Apteegiketid ootavad riigikogu järgmist käiku Saeveskit ähvardab materjalipuudus Majandus Yandex.Taxi tegutseb Eestis seadusvastaselt (1) Alaealine saab poest suitsu ja viina lihtsa vaevaga Välismaa Lätlased kutsuvad tüli tõttu boikoteerima Taani suhkrut ja Lego klotse (2) Torm Dennis uputas Suurbritanniat Turistitõkke püstitamine Rooma sümboli ümber ärritab ajaloolasi Arvamus Juhtkiri: igav ja turvaline Balti riik (1) Aimar Altosaar: hoiame oma au ja väärikust Krista Kodres: humanitaarteadused, kunstid ning teadmistepõhine Eesti Neeme Raud: Trump peab silmas raha ja kasu Sandra Haugas: haridus ja pered ei vaja koolikatseid Meie Eesti Erkki Koort: Kanuti aed ja uusarendus Helina Maasing: kuidas luua linnaplaneerimisega turvatunnet Kultuur Põhjus, miks ameeriklased Trumpi valivad (2) Sport Imelaps Hålandi suur unistus: Dortmundi kaudu Inglismaa meistriks Uus spordiseadus piirab sportlastele suurte stipendiumide maksmist Tervis Eestlane Aasias – kuidas trotsida koroonaviirust? Tartu Trammi Tartusse toomiseks kulub kümme aastat ja 400 miljonit eurot Mait Raava: kliinikum peab valima endale arstist juhi Eili Arula: Eesti Laulu on Tartusse väga vaja Tartumaa Kuldse Tammeoksa kandjate read täienevad Hotellipidajatel tuleb üha enam arvestada lastega peredega BMX-krossis tõid tartlased karikavõistlustelt mitu esikohta Veel neli kuud ning soomeugrilased peavad Eesti Rahva Muuseumis maailmakongressi Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kuu kattis Päikese

2 min lugemist

Kui kella poole üheteistkümne paiku linnahalli lagunenud treppidest üles vantsin, hakkab taevas halliks kiskuma ja tundub, et poole tunni pärast algav päikesevarjutuse ühisvaatamine eriti menukaks ei kujune. Vaevalt et pilvise ilmaga lubatud 2500 inimest kohale tuleb, mõtlen endamisi.

Tellijale

Katusele jõudnuna tutvun kahe optimistiga. Lõbusa olekuga Kalju trotsib tuult ja külma fliisiväel, räägib kogemustest tulnukatega ning teatab uhkusega, et on alustanud hommikut suplusega meres. Agnes ütleb end hindavat vaimseid väärtusi ja kõike põnevat, mis loodus pakub.

Tasapisi hakkab rahvast katusele kogunema, kuid päris üles, sinna, kus meie seisame, jõuab neid vähe. Paarkümmend meetrit allpool on ennast nimelt sisse seadnud füüsikaõpetaja ja skeptik Martin Vällik, kelle lumivalge teleskoop tõmbab rahvast enda poole nagu Päike Ikarost. Otsustan ülemistest sfääridest allapoole laskuda ning vaimsusest pakatava vestluse teadusliku ratsionalismi vastu vahetada.

17.02.2020 18.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto