R, 2.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kuu kattis Päikese

Jonatan Karjus
, reporter
Facebook Twitter
Comments
Päikesevarjutus pakkus huvi
Päikesevarjutus pakkus huvi Foto: SCANPIX

Kui kella poole üheteistkümne paiku linnahalli lagunenud treppidest üles vantsin, hakkab taevas halliks kiskuma ja tundub, et poole tunni pärast algav päikesevarjutuse ühisvaatamine eriti menukaks ei kujune. Vaevalt et pilvise ilmaga lubatud 2500 inimest kohale tuleb, mõtlen endamisi.

Katusele jõudnuna tutvun kahe optimistiga. Lõbusa olekuga Kalju trotsib tuult ja külma fliisiväel, räägib kogemustest tulnukatega ning teatab uhkusega, et on alustanud hommikut suplusega meres. Agnes ütleb end hindavat vaimseid väärtusi ja kõike põnevat, mis loodus pakub.

Tasapisi hakkab rahvast katusele kogunema, kuid päris üles, sinna, kus meie seisame, jõuab neid vähe. Paarkümmend meetrit allpool on ennast nimelt sisse seadnud füüsikaõpetaja ja skeptik Martin Vällik, kelle lumivalge teleskoop tõmbab rahvast enda poole nagu Päike Ikarost. Otsustan ülemistest sfääridest allapoole laskuda ning vaimsusest pakatava vestluse teadusliku ratsionalismi vastu vahetada.

Facebook Twitter
Comments
Tagasi üles