Sisukord
Arvamus
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Reno Laidre: omavalitsuste koostöö võib päästa maagümnaasiumid

3 min lugemist
RENO LAIDRE FOTO: Valimised

1. aprill on kuupäev, milleks Tartumaa kogukonnad peavad oma valitud volikogude kaudu otsustama, kuidas nende koolid jätkavad tööd järgmisel õppeaastal. Sealhulgas  gümnaasiumid – kas gümnaasiumi või põhikoolina.

Tellijale

Tartumaal on näiteid mõlemast valikust. Rannu vald otsustas neli aastat tagasi gümnaasiumiossa uusi õpilasi enam mitte vastu võtta ning võib nüüdseks juba teha järeldusi selle sammu sotsiaal-majanduslikest mõjudest.

Vestlesin hiljuti Rannu vallavanema Maano Koemetsaga, kes oli veendunud, et keskkooli muutmine põhikooliks ei ole pannud inimesi Rannust ära kolima. Kooli ümberkorraldamine tõi pigem kaasa positiivseid muutusi: sai vähendada osalise koormusega õpetajate arvu, väärtustada õpetaja ametikohta palgatõusu kaudu, täiendada märkimisväärselt tugisüsteeme ning luua nii eeldused õpilaste igakülgse arengu toetamiseks ja konkurentsivõimelise põhihariduse omandamiseks.

22.02.2020 25.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto