Sisukord
Tartu
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kuraator võttis mõned teosed

2 min lugemist
Kunstikabinetis on teiste hulgas Miljard Kilgi «Let´s go» (vasakult, 1979), Ilmar Kruusamäe «Pühendusega (A. Juskele)» (1980), Peeter Mudisti «Nike» (1977) ja Ludmilla Siimu «Juhan Viidingu portree» (1971). FOTO: KRISTJAN TEEDEMA/PM/SCANPIX BALTICS

Miljard Kilgi «Let´s go», Peeter Mudisti «Nike» ja Ludmilla Siimu «Juhan Viidingu portree» on 1970. aastate kunstist paljudele näitustel käijatele mällu sööbinud. Nüüd saab neid ihusilmaga vaadata Tartu kunstimuuseumi kunstikabinetis.

Tellijale

Kabinetinäitusel «Ma võtan oma elust mõned aastad» on ka Kaarel Kurismaa plastist ja kipsist «Härjapõlvlane» ning Aili Vindi «Õhtu», aga samuti Ilmar Kruusamäe «Pühendusega (A. Juskele)», Peeter Urbla «Pere» ja Jaak Olepi «Suudeldu».

Väljapaneku kuraatorina on toiminud ehk teisisõnu need teosed Tartu ja Eesti kunstimuuseumi varasalvedest võtnud Tartu kunstimuuseumi staažikas töötaja Tiiu Talvistu, kes mäletab nende teoste esimesi ilmumisi avalikkuse ette.

21.03.2015 24.03.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto