Sisukord
Eesti
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Vabaerakond jääb võimukõnelustelt kõrvale

1 min lugemist

Reformierakonna juhatus otsustas laupäeval jätkata võimuliidu moodustamise kõnelusi Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) ning Isamaa ja Res Publica Liiduga (IRL), seega jääb riigikogus kaheksa kohta saanud Vabaerakond läbirääkimistelt välja.

Tellijale

Sellisele plaanile viitas juba asjaolu, et reede õhtul kohtus Reformierakonna esimees Taavi Rõivas nii SDE esimehe Sven Mikseri kui ka IRLi juhi Urmas Reinsaluga. Vabaerakonna esimeest Andres Herkelit kohtumisele ei kutsutud.

Rõivas ütles laupäeval pärast Reformierakonna juhatuse koosolekut, et Vabaerakonna kõrvalejätmine oli eeskätt tingitud nende ettepanekust kõnelused senisel kujul katkestada. «Pärast seda kirja või ettepanekut läbirääkimised katkestada on tekkinud tunnetus, et nüüd tuleb teha muutusi, ja seetõttu Reformierakonna juhatus teeb ettepaneku kõnelustega jätkata Sotsiaaldemokraatlikule Erakonnale ja Isamaa ja Res Publica Liidule,» sõnas Rõivas. Ideoloogiliselt tekitas tema sõnul probleeme Vabaerakonna soov tõsta muude kulutuste katteallikana üksikisiku tulumaksu, samuti nende ideed ettevõtte tulumaksu taastamisest ja omakapitalimaksust.

21.03.2015 24.03.2015
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto