P, 22.05.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mälumäng

Postimees
Mälumäng
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Küsimused:

1. Täna on sünnipäev teenekal ajakirjanikul Mart Kadastikul, kes ka kirjanikuna populaarseks saanud. Tema esikromaan «Kevad saabub sügisel» sai suure menu osaliseks. Romaani peategelasteks on neli inimest, kellest igaüks peab eri ametit. Kes nad on?

2. Eesti Vabariigi õigusloome ajaloos on üks seadus, mis keelas Eesti kodanikel osavõtu sõjast ükskõik kummal poolel. Seadusega keelati ka kihutustöö ja vabatahtlike värbamine. Seaduse vastu eksinuid ootas  kuni kolmeaastane vanglakaristus. Millisest sõjast on jutt?

3. 1984. aastal Sarajevos toimunud taliolümpiamängude ajalukku läks meeste slaalom, milles kaksikvõidu said kaksikud. Kes?

4. Selle vastu on Vana-Egiptusest teada salv, mis koosnes ühest osast koerajala rasvast, kahest osast palmiviljadest ja ühest osast riivitud eeslikabjast. Kas see ka aitas, pole teada. Tänapäeval on selle vastu leitud üpriski tõhusaid vahendeid ja võtteid. Üht nüüdisaegset meetodit selle vastu on kasutanud näiteks kettaäss Robert Harting. Ilmselt soovivad selle vastu võidelda kõige rohkem need, kes kahtlevad ladinakeelse sententsi «Calvitium non est vitium sed prudentiae iudicium» tõelevastavuses. Millest jutt?

5. Tartus asuva Sisevete Saatkonna käsutuses on Eesti sisevete vanim laev, pea saja-aastane endine süvendaja Peipsi 2. Mis asutus on Sisevete Saatkond?

----------------------

Vastused:

1. Ajakirjanik, ärimees, arst ja laulja.

2. Hispaania kodusõda (1936–1939). Seaduse andis riigivanem Konstantin Päts välja 20. veebruaril 1937.

3. Kuldmedali võitis Phillip Ferdinand «Phil» Mahre, hõbemedali Steven Irving «Steve» Mahre, mõlemad USA mäesuusatajad.

4. Kiilaspäisus. Sentents peaks eesti keelde panduna tähendama: «Paljas pealagi pole puudus, vaid tarkuse tunnus.»

5. Emajõel asuv ujuvkohvik.

Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Tallinn
Majandus
Maailm
Arvamus
Sport
Tarbija
Tartu Postimees
Tagasi üles