Sisukord
Eesti
Postimees

Mälumäng

1 min lugemist

Küsimused:

1. Täna on sünnipäev teenekal ajakirjanikul Mart Kadastikul, kes ka kirjanikuna populaarseks saanud. Tema esikromaan «Kevad saabub sügisel» sai suure menu osaliseks. Romaani peategelasteks on neli inimest, kellest igaüks peab eri ametit. Kes nad on?

2. Eesti Vabariigi õigusloome ajaloos on üks seadus, mis keelas Eesti kodanikel osavõtu sõjast ükskõik kummal poolel. Seadusega keelati ka kihutustöö ja vabatahtlike värbamine. Seaduse vastu eksinuid ootas  kuni kolmeaastane vanglakaristus. Millisest sõjast on jutt?

3. 1984. aastal Sarajevos toimunud taliolümpiamängude ajalukku läks meeste slaalom, milles kaksikvõidu said kaksikud. Kes?

4. Selle vastu on Vana-Egiptusest teada salv, mis koosnes ühest osast koerajala rasvast, kahest osast palmiviljadest ja ühest osast riivitud eeslikabjast. Kas see ka aitas, pole teada. Tänapäeval on selle vastu leitud üpriski tõhusaid vahendeid ja võtteid. Üht nüüdisaegset meetodit selle vastu on kasutanud näiteks kettaäss Robert Harting. Ilmselt soovivad selle vastu võidelda kõige rohkem need, kes kahtlevad ladinakeelse sententsi «Calvitium non est vitium sed prudentiae iudicium» tõelevastavuses. Millest jutt?

5. Tartus asuva Sisevete Saatkonna käsutuses on Eesti sisevete vanim laev, pea saja-aastane endine süvendaja Peipsi 2. Mis asutus on Sisevete Saatkond?

----------------------

Vastused:

1. Ajakirjanik, ärimees, arst ja laulja.

2. Hispaania kodusõda (1936–1939). Seaduse andis riigivanem Konstantin Päts välja 20. veebruaril 1937.

3. Kuldmedali võitis Phillip Ferdinand «Phil» Mahre, hõbemedali Steven Irving «Steve» Mahre, mõlemad USA mäesuusatajad.

4. Kiilaspäisus. Sentents peaks eesti keelde panduna tähendama: «Paljas pealagi pole puudus, vaid tarkuse tunnus.»

5. Emajõel asuv ujuvkohvik.

Seotud lood
  23.03.2015 25.03.2015
  EELMINE
  JÄRGMINE
  Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
  LOGI SISSE
  Sul ei ole kontot?
  Loo Minu Meedia konto