T, 5.07.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kadastik asub Eesti Meedia nõukogu esimeheks

Postimees
Kadastik asub Eesti Meedia nõukogu esimeheks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Mart Kadastik
Mart Kadastik Foto: Tairo Lutter

Eesti Meedia kauane juhatuse esimees Mart Kadastik (60) lahkub 6. aprillil kontserni tegevjuhi ametikohalt ja siirdub nõukogu esimeheks.

«Otsesõnu öeldes on tegemist ettevõtte igapäevasest juhtimisest kõrvale astumisega,» selgitas Kadastik. «2013. aasta sügisel, kui norralaste Schibsted Eesti Meedia aktsiad ära müüs, lubasin uuele aktsionärile Margus Linnamäele, et jätkan firmajuhina 60. eluaastani. Nüüd on see lubadus täidetud. Aeg on anda võimalus rohkem rabeleda ja vastutada ka noorematele.»

Kadastik on Postimeest ja sellest välja arenenud Eesti Meediat juhtinud 32 aastat. Ajakirjanikutööd Edasi toimetuses alustas ta 38 aastat tagasi.

«Mart on olnud tänase Baltikumi suurima meediaettevõtte looja ja hing,» ütles Margus Linnamäe. «Kontsern on viimasel ajal teinud jõulise sammu uude meediasse – täna tuleb rohkem kui pool kasumist digimeediast. Eriti kiire areng on toimunud Leedus. Suurim tänu Mardile aga selle eest, et ta on Eesti ajakirjandust edendanud südame ja missioonitundega. Postimees on kinnistanud oma positsioone Eesti suurima ja väärikaima väljaandena.»

Linnamäe sõnul ei taha Eesti Meedia aktsionärid Mart Kadastiku kogemustest loobuda – nad soovivad teda näha nõukogu esimehena.

«Sujuvam üleminekuperiood on ilmselt mõistlik nii firmale kui mulle endale,» kinnitas Kadastik. «Kuid lähivaate asemel piirdun edaspidi kaugvaatega. Nõukogu asi on jälgida, kuidas ettevõte püsib strateegilisel joonel, mitte osaleda igapäevastes otsustamistes.»

Tema asemele uut tegevjuhti juhatuse etteotsa ei valita ega otsita.

«Juhatus jätkab kahe liikmega,» selgitas Linnamäe. «Toomas Issak ja Meelis Luht on väga asjatundlikud juhid, kes väärivad usaldust. Neil jätkub ideid ja organisatoorset võimekust.»

Eesti Meedias töötab üle tuhande inimese. Gruppi kuuluvad Postimees, Kanal 2, raadiojaamad Kuku, Elmar ja Uuno, kohalikud väljaanded Pärnu Postimees, Sakala, Järva Teataja, Virumaa Teataja ja Valgamaalane, kuulutuste portaalid kv.ee, osta.ee ja soov.ee, trükikoda Kroonpress, ning juhtivad uudiste ja kuulutuste portaalid Lätis ja Leedus. PM

Tsitaat

Lähivaate asemel piirdun edaspidi kaugvaatega.

Eesti Meedia tegevjuhi kohalt lahkuv Mart Kadastik

Märksõnad
Tagasi üles