Sisukord
Eesti
Postimees
24.03.2015
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Väikelapse väidetavat sandistajat ähvardab pikk vangistus Kadastik asub Eesti Meedia nõukogu esimeheks Lihasööjabakter kahjustab kogu organismi Tagakülg Sammuke tagasi, kaks edasi Eesti lühiuudised Tallinn Music Week avanes Estonian Voicesi saatel Arstide liit on välisarstide kutsenõuete leevendamise vastu Valga vene gümnaasiumis avati digiklass Masso: hakkasin küsimusi esitama ja mu töökoht kadus Arstid pidid langetama karmi otsuse Majandus Majanduse lühiuudised Mainor alustab idufirmakoolitust Ettevõtjad vaidlustavad riigihankeid üha otsustavamalt Välismaa Välismaa lühiuudised Syriza Hispaania sõsar jäi põlisparteidele alla Tagasitulekut sepistaval Sarkozyl õnnestus võita Le Peni Arvamus Artur Talvik: aruanne valijale nr 1 Postimees 1934. aastal: vabadussõjalaste liidud jäädavalt suletud Marian Männi: laboririik Päeva karikatuur Sügis ei saabu kevadel Kenn Konstabel: kas juristid on jõhkardid? Sport Spordi lühiuudised Koondis sai kaks peatreenerit Jäätantsijad päästavad Eesti uisutamist Kalevi tähtis võit, mis jääb meelde Samad paarid, pikem tants Tallinn Tallinna kiirabi saab toeks julgestava kiirabiarsti Tallinna lühiuudised Tarbija Lihasööjabakter kahjustab kogu organismi Tartu Tudengid õpivad nüüd Paul Ariste auditooriumis tema silma all Emajõe kevadise suurvee tipp on möödas Kümme tuhat eurot toetab noori unistusi Traadikangas kaunistab ruume Maire Salu: maa vajab peremehi Ammu alanud maareformi lõpp venib, kuid paistab siiski Keeruline vald ja keeruline linn Linn soovib koolidesse kaasamõtlevaid vanemate esindusi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kadastik asub Eesti Meedia nõukogu esimeheks

2 min lugemist
Mart Kadastik FOTO: Tairo Lutter

Eesti Meedia kauane juhatuse esimees Mart Kadastik (60) lahkub 6. aprillil kontserni tegevjuhi ametikohalt ja siirdub nõukogu esimeheks.

«Otsesõnu öeldes on tegemist ettevõtte igapäevasest juhtimisest kõrvale astumisega,» selgitas Kadastik. «2013. aasta sügisel, kui norralaste Schibsted Eesti Meedia aktsiad ära müüs, lubasin uuele aktsionärile Margus Linnamäele, et jätkan firmajuhina 60. eluaastani. Nüüd on see lubadus täidetud. Aeg on anda võimalus rohkem rabeleda ja vastutada ka noorematele.»

Kadastik on Postimeest ja sellest välja arenenud Eesti Meediat juhtinud 32 aastat. Ajakirjanikutööd Edasi toimetuses alustas ta 38 aastat tagasi.

«Mart on olnud tänase Baltikumi suurima meediaettevõtte looja ja hing,» ütles Margus Linnamäe. «Kontsern on viimasel ajal teinud jõulise sammu uude meediasse – täna tuleb rohkem kui pool kasumist digimeediast. Eriti kiire areng on toimunud Leedus. Suurim tänu Mardile aga selle eest, et ta on Eesti ajakirjandust edendanud südame ja missioonitundega. Postimees on kinnistanud oma positsioone Eesti suurima ja väärikaima väljaandena.»

Linnamäe sõnul ei taha Eesti Meedia aktsionärid Mart Kadastiku kogemustest loobuda – nad soovivad teda näha nõukogu esimehena.

«Sujuvam üleminekuperiood on ilmselt mõistlik nii firmale kui mulle endale,» kinnitas Kadastik. «Kuid lähivaate asemel piirdun edaspidi kaugvaatega. Nõukogu asi on jälgida, kuidas ettevõte püsib strateegilisel joonel, mitte osaleda igapäevastes otsustamistes.»

Tema asemele uut tegevjuhti juhatuse etteotsa ei valita ega otsita.

«Juhatus jätkab kahe liikmega,» selgitas Linnamäe. «Toomas Issak ja Meelis Luht on väga asjatundlikud juhid, kes väärivad usaldust. Neil jätkub ideid ja organisatoorset võimekust.»

Eesti Meedias töötab üle tuhande inimese. Gruppi kuuluvad Postimees, Kanal 2, raadiojaamad Kuku, Elmar ja Uuno, kohalikud väljaanded Pärnu Postimees, Sakala, Järva Teataja, Virumaa Teataja ja Valgamaalane, kuulutuste portaalid kv.ee, osta.ee ja soov.ee, trükikoda Kroonpress, ning juhtivad uudiste ja kuulutuste portaalid Lätis ja Leedus. PM

Tsitaat

Lähivaate asemel piirdun edaspidi kaugvaatega.

Eesti Meedia tegevjuhi kohalt lahkuv Mart Kadastik

Seotud lood
23.03.2015 25.03.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto