Sisukord
Eesti
Tänane leht
24.03.2015
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Väikelapse väidetavat sandistajat ähvardab pikk vangistus Kadastik asub Eesti Meedia nõukogu esimeheks Lihasööjabakter kahjustab kogu organismi Tagakülg Sammuke tagasi, kaks edasi Eesti lühiuudised Tallinn Music Week avanes Estonian Voicesi saatel Arstide liit on välisarstide kutsenõuete leevendamise vastu Valga vene gümnaasiumis avati digiklass Masso: hakkasin küsimusi esitama ja mu töökoht kadus Arstid pidid langetama karmi otsuse Majandus Majanduse lühiuudised Mainor alustab idufirmakoolitust Ettevõtjad vaidlustavad riigihankeid üha otsustavamalt Välismaa Välismaa lühiuudised Syriza Hispaania sõsar jäi põlisparteidele alla Tagasitulekut sepistaval Sarkozyl õnnestus võita Le Peni Arvamus Artur Talvik: aruanne valijale nr 1 Postimees 1934. aastal: vabadussõjalaste liidud jäädavalt suletud Marian Männi: laboririik Päeva karikatuur Sügis ei saabu kevadel Kenn Konstabel: kas juristid on jõhkardid? Sport Spordi lühiuudised Koondis sai kaks peatreenerit Jäätantsijad päästavad Eesti uisutamist Kalevi tähtis võit, mis jääb meelde Samad paarid, pikem tants Tallinn Tallinna kiirabi saab toeks julgestava kiirabiarsti Tallinna lühiuudised Tarbija Lihasööjabakter kahjustab kogu organismi Tartu Tudengid õpivad nüüd Paul Ariste auditooriumis tema silma all Emajõe kevadise suurvee tipp on möödas Kümme tuhat eurot toetab noori unistusi Traadikangas kaunistab ruume Maire Salu: maa vajab peremehi Ammu alanud maareformi lõpp venib, kuid paistab siiski Keeruline vald ja keeruline linn Linn soovib koolidesse kaasamõtlevaid vanemate esindusi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Väikelapse väidetavat sandistajat ähvardab pikk vangistus

2 min lugemist

Põhja ringkonnaprokurör Saskia Kask taotles eile Harju maakohtus toimunud kohtuistungil Egert Mustale (33) 12-aastast vangistust selle eest, et ta süüdistuse järgi lõi oma elukaaslase väikest last korduvalt ning põhjustas talle eluohtliku vigastuse.

Prokuröri sõnul on eksperdi ütlustele toetudes tõendamist leidnud, et Must lõi ajavahemikul 3.–17. septembrini 2014 tollal 2,5-aastast Emilyt vähemalt neljal korral. Süüdistatav ise on seda eitanud. Tema sõnul on sel perioodil lapse keha katnud sinikad ja muud vigastused saadud kukkumiste tagajärjel.

Samuti süüdistatakse Musta selles, et 16. septembri õhtupoolikul lõi ta Emilyt tugevasti rusikaga näkku, nii et laps paiskus peaga vastu seina ja sai eluohtliku peavigastuse. Sel päeval leidsid sündmused mehe sõnul aga aset ettevaatamatusest.

Must rääkis möödunud nädalal kohtus, kuidas ta lükkas tüdrukut kogemata, nii et laps kukkus peaga vastu vannitoa seina. Prokurör ütles eile, et eksperdi ütluste järgi ei saanud laps üksnes tõukamisest sellist vigastust saada. Ta vahendas eksperdi sõnu, mille kohaselt sai see juhtuda üksnes tugeva löögi tagajärjel.

Prokuröri kirjelduse järgi oli Must harjunud mugava eluga, kuni ajani, mil Emily ema koos oma tütrega tema juurde kolis. Sellega oli Musta mugav elu rikutud. Prokuröri hinnangul muutus mees peagi vägivaldseks ja vigastuste peitmiseks tegeles ta lapsega enamjaolt ise.

Kaitsja ütles prokuröri seisukohta kommenteerides, et tegemist on ülimalt suure fantaasiaga ning peale selle fantaasia ei ole ühtegi tõendit selle kohta, et Must oleks Emilyt löönud.

Kaitsja kirjelduse järgi ei hoolinud Emily lähedased temast ning ainus, kel oli tahtmist tüdrukuga tegelda, oli just Must. Kaitsja ei nõustunud prokuröri öelduga, et mees tegeles lapsega vaid sellepärast, et tüdruku vigastusi peita.

Emily praegune esindaja, tema isa on esitanud 50 000 euro suuruse moraalse kahju nõude. Süüdistatav kinnitas möödunud nädalal kohtus, et on valmis selle summa maksma.

Kaitsja taotles mehe õigeksmõistmist karistusseadustiku paragrahvis 122, mis käsitleb piinamist. Samuti taotles ta süüdistuse ümberkvalifitseerimist selles osas, mis puudutab raske kehavigastuse tekitamist. Kaitsja sõnul tekitas kohtualune kannatanule eluohtliku vigastuse ettevaatamatusest.

Seda, et laps sai eluohtlikke vigastusi õnnetu juhuse käigus, tunnistas Must ka ise oma lõppsõnas. Ühtlasi kahetses ta, et selline asi juhtus. Kohus teatab antud süüasjas oma otsuse 15. aprillil.

Seotud lood
23.03.2015 25.03.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto