Sisukord
Uudised
Postimees
29.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (33) Eesti Eestlased tekitavad koroonaviiruse tõttu välismaal õudu (11) IT-sektor andis majanduskasvule hoo sisse KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Volikogu esimehel liiga suur palk ja liiga vähe tööd Majandus Tallink alustas sadamasõda Börsidel käib veresaun «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» Välismaa KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Ankara mängib Euroopa pudelikaelaga Calvini kodukirikus toimub katoliku missa USA saab esimese naiseriväelase Hädas Türgi pöördus NATO poole Vene ekspert: Erdoğan kaupleb Putiniga (2) Hispaania astus ajaloolise sammu võitluses libauudistega Arvamus Eesti ärielu kolm musketäri Kultuur Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige (2) Sport Gunnar Männik: kas lugupeetud VO2 max aitaks sportlast? Ferrari jääb Mercedesest hooaja alguses maha EKSKLUSIIVINTERVJUU ⟩ Kuidas võitsid püss ja suusad Dorothea Wiereri südame? Kliima Metsamulda talletunud süsinikku ei tohi alahinnata (2) Merendus «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» AK Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige (2) Juurikas. Sigaretid ja viinad ja kirglised naised Arter Noorus ongi hukas! Ropendab nagu voorimees (3) Algaja poliitbroileri mure Seentest ülikond, koolnukomposter – matusekombed on muutumas Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige (2) Film "Parimad aastad me elus": prantslased teevad ka vanadekodust ja Alzheimerist midagi elegantset Kuidas teha porgandist külmsuitsulõhet? Kuidas Tiidrek Nurme riskide kiuste imelise tulemuse tegi (1) Maailma viimane suur seiklus. Budapest-Bamako ralli ehk hullumeelne retk Aafrikasse Käbi on Eesti teemant Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Linn soovib koolidesse kaasamõtlevaid vanemate esindusi

3 min lugemist
Klassiruum Mart Reiniku Kooli õppehoones nr. 2. FOTO: MARGUS ANSU/PM/SCANPIX BALTICS

Tartu kogukonnakoolide algatus on pannud nii linnavalitsuse kui ka lapsevanemad mõtlema, kuidas võiks koolide hoolekogud muutuda formaalsest käetõstjast rohkem kaasa mõtlevaks ühenduslüliks kooli ja vanemate vahel.

Tellijale

Ehkki seaduse järgi pole koolide hoolekogudel suurt otsustusõigust, on siiski hulk valdkondi, milles koolijuht peab küsima hoolekogu arvamust või hinnangut.

Tartu linnavalitsuse haridusosakonna põhihariduse peaspetsialist Katrin Ohakas tõdes, et see, kas hoolekogu arvamuse küsimine on vaid paberil linnukese kirja saamine või asjalik ja sisuline arutelu lapsevanemate ja kooli vahel, sõltub paljuski koolijuhist.

«Kas ta näeb hoolekogu kui partnerit või kui mingit tülikat seltskonda, kelle peab kohustuslikus korras mõned korrad kokku kutsuma ja formaalsetest asjadest rääkima,» lisas Ohakas.

Nii on tema sõnul Tartus koole, kus hoolekogud käivad koos seaduses ette nähtud nelja korra asemel rohkem, ent ka selliseid, kus kohtutakse vaid üks-kaks korda õppeaastas.

28.02.2020 29.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto