Sisukord
Uudised
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Linn soovib koolidesse kaasamõtlevaid vanemate esindusi

3 min lugemist
Klassiruum Mart Reiniku Kooli õppehoones nr. 2. FOTO: MARGUS ANSU/PM/SCANPIX BALTICS

Tartu kogukonnakoolide algatus on pannud nii linnavalitsuse kui ka lapsevanemad mõtlema, kuidas võiks koolide hoolekogud muutuda formaalsest käetõstjast rohkem kaasa mõtlevaks ühenduslüliks kooli ja vanemate vahel.

Tellijale

Ehkki seaduse järgi pole koolide hoolekogudel suurt otsustusõigust, on siiski hulk valdkondi, milles koolijuht peab küsima hoolekogu arvamust või hinnangut.

Tartu linnavalitsuse haridusosakonna põhihariduse peaspetsialist Katrin Ohakas tõdes, et see, kas hoolekogu arvamuse küsimine on vaid paberil linnukese kirja saamine või asjalik ja sisuline arutelu lapsevanemate ja kooli vahel, sõltub paljuski koolijuhist.

«Kas ta näeb hoolekogu kui partnerit või kui mingit tülikat seltskonda, kelle peab kohustuslikus korras mõned korrad kokku kutsuma ja formaalsetest asjadest rääkima,» lisas Ohakas.

Nii on tema sõnul Tartus koole, kus hoolekogud käivad koos seaduses ette nähtud nelja korra asemel rohkem, ent ka selliseid, kus kohtutakse vaid üks-kaks korda õppeaastas.

23.03.2015 25.03.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto