Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mälumäng

Küsimused:

1. Tänast kuupäeva peetakse tinglikult üheks tähtsaimaks päevaks Neitsi Maarja elus. Miks?

2. «Me armastame Eestit» on vahva telesaade. Saate tunnusloo esitab Mikk Saar. Kes on selle loo autor (sõnad ja viis)?

3. Andrei Zvjagintsevi film «Leviaatan» võttis meie «Mandariinidelt» ära Kuldgloobuse. Venemaale tuli Kuldgloobus taas üle 45 aasta (siis küll Nõukogude Liitu). Milline oli viimane vene film enne «Leviaatani», mis Kuldgloobuse võitis?

4. Nõukogude Liidus oli tavaks korraldada poliitilisi kohtuprotsesse, samuti näidisprotsesse sõjakurjategijateks peetute üle. Üks selliseid oli ka 1962. aasta jaanuaris Tartus tollases Tartu garnisoni ohvitseride majas lõppenud kohtupidamine Juhan Jüriste, Karl Linnase ja Ervin Viksi üle, neist kahe viimase puhul tagaselja. Protsess pälvis suurt tähelepanu ning kohtuotsus avaldati ka Nõukogude Liidu prokuratuuri ajakirjas Sotsialistitšeskaja Zakonnost. Juba trükitud ajakirja tiraaž kõrvaldati kiiresti ja sama ajakirjanumber ilmus uuesti. Mis põhjusel?

5. Mis nime kannab trükikirja liik, mida esmakordselt kasutati Rooma õiguse kogu Corpus iuris civilise trükkimisel?

---------------------

Vastused:

1. Väidetavalt sai ta just sel kuupäeval käima peale.

2. Mihkel Mattisen.

3. Sergei Bondartšuk «Sõda ja rahu».

4. Ajakirja 1962. aasta jaanuarikuu ajakiri oli trükki antud 27. detsembril 1961, seega peaaegu terve kuu enne kohtuotsuse väljakuulutamist.

5. Korpuskiri ehk lihtsalt korpus (suurus 10 punkti, umbes 3,76 mm).

24.03.2015 26.03.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto