Sisukord
Arter
Postimees
28.03.2015
Eesti Siin on aasta teatriauhinnad! Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Palju õnne Eesti lühiuudised Tagakülg Eesti lühiuudised Kõhklusliit üritab kokku leppida enne esmaspäeva Majandus Palo nõuab raudteejuhi lahkumist Välismaa Pilooti enam üksi jätta ei taheta Briti valimiskampaania sai avalöögi teledebatiga Ühes Prantsuse Alpide väikeses külas on suur lein Arvamus Kutsuge LA-Talving! Postimees 1930. aastal Ohtlik inimene Rahvuslike suurfilmide mees Päeva karikatuur Võõras mees raudteel Juhtkiri: õige hõlma ei hakka keegi Triin Tammert: Kuld kodutrepi all Mart Nutt: kas kurdid saavad oma riigi? Jelena Skulskaja: kodumaa sündroom Patarei. Osa meie identiteedist Kultuur Siin on aasta teatriauhinnad! Nädala plaat. Edevuse mõnu Luulehetk – hetk luules Aja auk. Suur eksperimentaator Lausa tõuseb laulu ilu, oh, mu baby, baby, baby Sport Spordi lühiuudised 28.03 Epp Mäe U23 EMil hõbedal Kuulsaim «šveitslane» keeras Šveitsile selja Raio Piiroja: sul peab olema sisemine põlemine, kirg, armastus! Tarbija Söögikohast näppamine on moes Hantlivargus spordiklubis pole haruldane Hotellist varastati televiisor Lugejad varastavad töö juurest kõhklemata Valged laigud ja mustad augud sotsiaalsüsteemis Liikumispuudega Tom: ma ei tea, mis saab edasi AK Nädala plaat. Edevuse mõnu Rein Järlik: keegi ei teadnud, kui kaugel on vabadus Tagasivaade: Lennart Meri kohvikupaus Aja auk. Suur eksperimentaator Kuulsuse hallid varjundid Euroopa majandus elavneb Urmas Sõõrumaa pimedas ruumis Küsib lollide klubi Mart Nutt: kas kurdid saavad oma riigi? Kuldne teatriaeg Patarei. Osa meie identiteedist Lausa tõuseb laulu ilu, oh, mu baby, baby, baby Tere tulemast kuutõbilasse! Arter Ontlike inimeste restoran Tšilline ja kerge Arter soovitab Horoskoop Uusi ilutooteid Avatud meeltega Peruus Ehe multitalent Feliks Kark Susan Luitsalu: rohkem kassipilte! Kaspar Kiisk leidis kutsumuse juba varakult OKO pitsa on magus Pross on väike, aga tubli Filmikangelased meie kodudes NKVD ja avangardlik arhitektuur kohtuvad Uuralites Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ontlike inimeste restoran

2 min lugemist
Ajalooga Elsa: vaade Nõmme jaamarestorani interjöörile. FOTO: Argo Viikvald

«Kanakotlet välja laseb rasva / kuskil kaugel mõrtsuk laseb verd» meenuvad mulle read Juhan Viidingu luuletusest «Pojaga restoranis», kui vastavatud Nõmme jaamarestoranis kahvliga Kiievi kotletti torgin. On natuke vanaaegne ja armas tunne.

Tellijale Tellijale

Restorani nimi on tegelikult Elsa, aga vaevalt hakkab keegi seda nõnda kutsuma. Jaamarestoran on nii võimas kujund, et sellele pole mingeid lisandeid vaja. Ja mida kõike see meelde toob! Eldar Rjazanovi filmi «Jaam kahele» näiteks. Restorani omanikud Marju ja Sulo Muldia on hoones ja selle ajaloos peituva nostalgiapotentsiaali täielikult ära kasutanud.

Laudadel valged linad. Lihtsad, dekoorita taldrikud, raske lauahõbe. Keset saali pirakas sulgpalm ja seina veeres klaver, millel avaõhtul Valgre vaimus viisikesi veeretati. Seintel tumepruunid natüürmordid ning leti taga sedasorti puhvetkapp, mille ülemisel riiulil lausa peab olema pudel kirjaga Lati Pac. Mustade kleitide ja valgete põllekestega ettekandjad. Ausalt öeldes oli mul päris piinlik, et ei taibanud lipsu ette siduda.

27.03.2015 30.03.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto