Sisukord
AK
Postimees
28.03.2015
Eesti Siin on aasta teatriauhinnad! Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Palju õnne Eesti lühiuudised Tagakülg Eesti lühiuudised Kõhklusliit üritab kokku leppida enne esmaspäeva Majandus Palo nõuab raudteejuhi lahkumist Välismaa Pilooti enam üksi jätta ei taheta Briti valimiskampaania sai avalöögi teledebatiga Ühes Prantsuse Alpide väikeses külas on suur lein Arvamus Kutsuge LA-Talving! Postimees 1930. aastal Ohtlik inimene Rahvuslike suurfilmide mees Päeva karikatuur Võõras mees raudteel Juhtkiri: õige hõlma ei hakka keegi Triin Tammert: Kuld kodutrepi all Mart Nutt: kas kurdid saavad oma riigi? Jelena Skulskaja: kodumaa sündroom Patarei. Osa meie identiteedist Kultuur Siin on aasta teatriauhinnad! Nädala plaat. Edevuse mõnu Luulehetk – hetk luules Aja auk. Suur eksperimentaator Lausa tõuseb laulu ilu, oh, mu baby, baby, baby Sport Spordi lühiuudised 28.03 Epp Mäe U23 EMil hõbedal Kuulsaim «šveitslane» keeras Šveitsile selja Raio Piiroja: sul peab olema sisemine põlemine, kirg, armastus! Tarbija Söögikohast näppamine on moes Hantlivargus spordiklubis pole haruldane Hotellist varastati televiisor Lugejad varastavad töö juurest kõhklemata Valged laigud ja mustad augud sotsiaalsüsteemis Liikumispuudega Tom: ma ei tea, mis saab edasi AK Nädala plaat. Edevuse mõnu Rein Järlik: keegi ei teadnud, kui kaugel on vabadus Tagasivaade: Lennart Meri kohvikupaus Aja auk. Suur eksperimentaator Kuulsuse hallid varjundid Euroopa majandus elavneb Urmas Sõõrumaa pimedas ruumis Küsib lollide klubi Mart Nutt: kas kurdid saavad oma riigi? Kuldne teatriaeg Patarei. Osa meie identiteedist Lausa tõuseb laulu ilu, oh, mu baby, baby, baby Tere tulemast kuutõbilasse! Arter Ontlike inimeste restoran Tšilline ja kerge Arter soovitab Horoskoop Uusi ilutooteid Avatud meeltega Peruus Ehe multitalent Feliks Kark Susan Luitsalu: rohkem kassipilte! Kaspar Kiisk leidis kutsumuse juba varakult OKO pitsa on magus Pross on väike, aga tubli Filmikangelased meie kodudes NKVD ja avangardlik arhitektuur kohtuvad Uuralites Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lausa tõuseb laulu ilu, oh, mu baby, baby, baby

10 min lugemist
Noodid. FOTO: Internet

Ansambli Koer laulu «Maiu on piimaauto» lüürika koosneb pealkirjas toodud sedastusest ja terve pala vältel täht tähe haaval tehakse see, et Maiu on tõepoolest piimaauto, kõigile kuulajatele selgeks. Sõnade autor on loomulikult Jaan Pehk, kellelt pärinevad ilmselt eesti lühimad laulutekstid läbi aegade.

Tellijale Tellijale

Nende seas, tsiteerin täismahus: «Keegi pole näinud kapten Pihti. Aga mina olen tihti.» Maiu mentaalsest ja füüsilisest olemusest kõneleva ballaadi võiks nimetada eesti kõige lühema tekstiga lauluks. Muidugi, ilmselt leidub laule, mille sõnad koosnevad ainult sõnadest «Hai!» või «Hoi!» või «Hei!» või lausa radikaalselt «Heil!», kuid nii-öelda nappuse ja tabavuse suhte parimaks näiteks võiks see Maiu-lugu siiski jääda.

Ma tõesti ei tea, kas vastavasisulist statistikat on tehtud ja kui on tehtud, siis jääb mulle mõistetamatuks, miks on seda tehtud, aga minu teada koosneb Eesti kõige pikema tekstiga laul kahest introst ja kahekümnest osast, millest igaühte mahub umbes kolm tuhat sõna. Kui teha hästi ümmargune korrutustehe, võiks öelda, et eesti kõige pikema tekstiga laulus on 60 000 ja kõige lühemas kolm sõna.

27.03.2015 30.03.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto