Sisukord
Kultuur
Postimees
25.03.2015
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Sarnasemad, kui julgeme tunnistada Tagakülg Savisaare seisund püsib endine 2503esikas Eesti lühiuudised Eesti tervishoiusüsteemi kitsaskohti kogenud patsientide lood President võõrustas Kadriorus lahkuva valitsuse ministreid Kolmikliidule pole lihtsalt ühtegi alternatiivi Tartu Ülikool tunnustas Ene Ergmad Skytte medaliga Majandus Majanduse lühiuudised Tarkvaraarendaja Iglu loodab kohtus võita Nortalit Välismaa Airbuside fataalsed õnnetused viimasel kümnendil Prantsuse Alpides kukkus tükkideks reisilennuk 150 inimesega pardal Arvamus Manfred Weber: lammutagem digitaalsed müürid Vahetund Postimehega 25.03 Erkki Bahovski: näha maailma oma silmadega Olev Remsu: traagiline ja ülev Postimees 1933. aastal: joobnud lihunikusell riisus hobuse. Juhtkiri: harva, kuid siiski liiga tihti Andres Einmann: mure Allan Puur ja Jaak Valge: ohtlik väljaränne Päeva karikatuur Kultuur Põud ja plahvatused uusasumis Sport Spordi lühiuudised Pärnu leidis Selveri vastu võtme üles Mängijad vahetusid, mängustiil ja võidud jäid Eesti sõudetipud vahetavad paatides kohti Sotši olümpiavõitja naaseb õudu tekitanud areenile Tartu Galerii: ülikool tunnustas Ene Ergmad Skytte medaliga Pilvehuvist sündis raamat Tantsukeskus annab sünnipäevaetenduse Direktor ajas segamine enda ja kooli rahakoti Rock püüab Balti liigas pronksi Maaliõppes kõmiseb raha hääl Moeetenduse finalistid üllatasid nutikusega Vesiprindiga saavad esemed uue ilme Meelelahutus Koomiks Sudoku

Maaliõppes kõmiseb raha hääl

3 min lugemist
Tartu ülikooli maalikunsti osakonna 22-aastasest järjepidevast tegevusest on olnud võimalus osa saada kõikidel kunstihuvilistel, sest praktilise tegevuse tulemus on jõudnud rohketele näitustele linna kunstigaleriides. Mõnikord, nagu näitab ka kirjandusfestivali Prima Vista aegu aastal 2010 tehtud foto (pildil toonane magistrant Margus Lokk), on tudengid ja modellid tulnud maalima linlaste lõbuks vabas õhus. FOTO: MARGUS ANSU/PM/SCANPIX BALTICS

Tänavu veebruaris ja märtsis on Tartu ülikooli erinevatel otsustustasanditel taas jutuks olnud maalikunsti eriala tulevik. Kas ja miks on see tume ja kui kaugele on otsustamine jõudnud?

Tellijale Tellijale

Miks on Tartu ülikooli maalikunsti õppetooli vaatepunktist maali eriala tulevik tume? Taas räägitakse, et enam-vähem kindlasti üliõpilasi bakalaureuse- ja magistriõppesse enam vastu ei võeta. Kus on selle kõige algus?

«Isamaa ja Res Publica Liidu haridusreformi – tasuta kõrgharidus, vastutusvaldkondade ärajagamine koolide vahel ja kõrgkoolidele endile delegeeritud otsustustäius, mida üldse õpetada – resultaadid hakkavad tasapisi oma vilju kandma,» ütles maalikunsti õppetooli professor Jaan Elken.

24.03.2015 26.03.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto