Sisukord
Uudised
Tänane leht
25.03.2015
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Sarnasemad, kui julgeme tunnistada Tagakülg Savisaare seisund püsib endine 2503esikas Eesti lühiuudised Eesti tervishoiusüsteemi kitsaskohti kogenud patsientide lood President võõrustas Kadriorus lahkuva valitsuse ministreid Kolmikliidule pole lihtsalt ühtegi alternatiivi Tartu Ülikool tunnustas Ene Ergmad Skytte medaliga Majandus Majanduse lühiuudised Tarkvaraarendaja Iglu loodab kohtus võita Nortalit Välismaa Airbuside fataalsed õnnetused viimasel kümnendil Prantsuse Alpides kukkus tükkideks reisilennuk 150 inimesega pardal Arvamus Manfred Weber: lammutagem digitaalsed müürid Vahetund Postimehega 25.03 Erkki Bahovski: näha maailma oma silmadega Olev Remsu: traagiline ja ülev Postimees 1933. aastal: joobnud lihunikusell riisus hobuse. Juhtkiri: harva, kuid siiski liiga tihti Andres Einmann: mure Allan Puur ja Jaak Valge: ohtlik väljaränne Päeva karikatuur Kultuur Põud ja plahvatused uusasumis Sport Spordi lühiuudised Pärnu leidis Selveri vastu võtme üles Mängijad vahetusid, mängustiil ja võidud jäid Eesti sõudetipud vahetavad paatides kohti Sotši olümpiavõitja naaseb õudu tekitanud areenile Tartu Galerii: ülikool tunnustas Ene Ergmad Skytte medaliga Pilvehuvist sündis raamat Tantsukeskus annab sünnipäevaetenduse Direktor ajas segamine enda ja kooli rahakoti Rock püüab Balti liigas pronksi Maaliõppes kõmiseb raha hääl Moeetenduse finalistid üllatasid nutikusega Vesiprindiga saavad esemed uue ilme Meelelahutus Koomiks Sudoku

Galerii: ülikool tunnustas Ene Ergmad Skytte medaliga

1 min lugemist

Tartu Ülikooli rektor professor Volli Kalm andis täna õhtul Tartu Ülikooli muuseumi valges saalis emeriitprofessor akadeemik Ene Ergmale üle Skytte medali.

Medaliga väljendus tunnustus Ene Ergmale selle eest, et ta on kaasa aidanud nende põhimõtete edasikestmisele, millest 1632. aastal Academia Gustaviana avaaktusel rääkis Johan Skytte.

Et academia oleks praegustele ja järeltulevatele põlvedele tarkuse templiks, osaduse asupaigaks, vooruse elukohaks, kunstide kindluseks ja kõigile teadlastele avatud kohaks, et see oleks igaviku kantsiks ja kaitstud sissekäiguks kõigile inimestele ja rahvastele päikese all.

Ene Ergma tänas südamest au eest, mis talle on osutatud ning pidas tänutäheks ettekande, kus jagas oma mõtteid Eesti kõrghariduse arengust. Ta väljendas suurt muret selle pärast, et aina rohkem ja rohkem kohtab riigikogus ja paljudel elualadel inimesi, kes on kõrgkoolis omandanud vaid bakalaureuse astme.

«Kas see on küllaldane,» küsis Ergma, tuletades meelde bakalaureuse- ja magistriastme definitsioone. Neist esimene tähendab üldteadmiste täiendamist ja töö alustamiseks end ette valmistamist ning alles teine annab iseseisvaks tööks vajalikke, tõeliselt erialalisi oskusi.

Tartu Ülikooli füüsika instituudi dotsendi Mart Noorma ütles pidulikul sündmusel oma ettekandes, et kõik on ju ainult usu küsimus. Ning tänas Ene Ergmad noortele just niisuguse usu andmise eest, mis neid on veennud, et Eestil on oma roll maailma helge tuleviku kujundamisel, kuna just Ene Ergma oma pühendumisega on aidanud Eestil kasvada kosmoseriigiks.

Ettekandega esines ka Tartu observatooriumi vanemteadur astronoomiadoktor Tõnu Viik.

Skytte medal on Tartu ülikooli autasu riigi- või ühiskonnategelasele, kes on Tartu ülikooli senati hinnangul viimastel aastatel aidanud kõige enam kaasa Tartu ülikooli ja Eesti kõrghariduse arengule.

Johan Skytte oli Rootsi ühiskonna- ja riigitegelane, kelle initsiatiivil 1632. aastal Tartusse Academia Gustaviana asutati.

Seotud lood
24.03.2015 26.03.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto