Sisukord
Uudised
Tänane leht
25.03.2015
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Sarnasemad, kui julgeme tunnistada Tagakülg Savisaare seisund püsib endine 2503esikas Eesti lühiuudised Eesti tervishoiusüsteemi kitsaskohti kogenud patsientide lood President võõrustas Kadriorus lahkuva valitsuse ministreid Kolmikliidule pole lihtsalt ühtegi alternatiivi Tartu Ülikool tunnustas Ene Ergmad Skytte medaliga Majandus Majanduse lühiuudised Tarkvaraarendaja Iglu loodab kohtus võita Nortalit Välismaa Airbuside fataalsed õnnetused viimasel kümnendil Prantsuse Alpides kukkus tükkideks reisilennuk 150 inimesega pardal Arvamus Manfred Weber: lammutagem digitaalsed müürid Vahetund Postimehega 25.03 Erkki Bahovski: näha maailma oma silmadega Olev Remsu: traagiline ja ülev Postimees 1933. aastal: joobnud lihunikusell riisus hobuse. Juhtkiri: harva, kuid siiski liiga tihti Andres Einmann: mure Allan Puur ja Jaak Valge: ohtlik väljaränne Päeva karikatuur Kultuur Põud ja plahvatused uusasumis Sport Spordi lühiuudised Pärnu leidis Selveri vastu võtme üles Mängijad vahetusid, mängustiil ja võidud jäid Eesti sõudetipud vahetavad paatides kohti Sotši olümpiavõitja naaseb õudu tekitanud areenile Tartu Galerii: ülikool tunnustas Ene Ergmad Skytte medaliga Pilvehuvist sündis raamat Tantsukeskus annab sünnipäevaetenduse Direktor ajas segamine enda ja kooli rahakoti Rock püüab Balti liigas pronksi Maaliõppes kõmiseb raha hääl Moeetenduse finalistid üllatasid nutikusega Vesiprindiga saavad esemed uue ilme Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vesiprindiga saavad esemed uue ilme

4 min lugemist
Pilt kinnitub detailile vähem kui minutiga. Selleks, et muster jääks perfektne, tuleb väga hoolikalt mõelda, kuidas ja mis nurga all detail vette kasta. FOTO: KRISTJAN TEEDEMA/PM/SCANPIX BALTICS

Ligi aasta tagasi viibis Jaanus Lauga (26) Afganistanis missioonil. Enne seda töötas ta välismaal veoautojuhina ning omandas ehitaja elukutse. Noormees unistas aga mõnda aega oma ettevõttest ja aasta tagasi rajaski osaühingu Vesiprint, kus kannab vee ja keemiliste ühendite abil mitmesugustele detailidele mustreid.

Tellijale Tellijale
Lauga ei ole vesiprindi tehnoloogiat koolis õppinud, vaid kõik oskused omandas ta ühest Youtube’i videost, mida nägi missioonil olles. Mullu mais, kui ta Afganistanist naasis, rentis ta Tähe tänava lõpus ruumid ja tellis Inglismaalt spetsiaalse vanni.

Kuna noormehe sõnul vesiprindiga tegelevaid ettevõtteid Eestis väga palju ei ole, hakkas ta pidama Saksa spetsialistidega kirjavahetust ning tellis ka esimesed pildid katsetamiseks. Praegu saab klient valida üle viiesaja mustri vahel, mille juurde saab sobitada erinevaid alusvärve.

Paljud ajavad Lauga arvates vesiprindi segamini kleepimisega, kuid tegelikult on need täiesti erinevad asjad. Näiteks vesiprindiga jääb muster detailile sama tugevasti nagu autovärv ning on seega vastupidavam kõikvõimalikele ilmaoludele.

24.03.2015 26.03.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto