T, 28.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mälumäng

Postimees
Mälumäng
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Küsimused:

1. 26. märtsil 1989 toimus Eestimaal oluline sündmus, mis mõjutas kõiki Eestimaa inimesi. See taastas 1921. aastast kehtiva olukorra. Mis sündmus?

2. Sel sõnal on erinevaid tähendusi. Kagu-Eestis tähendab see sörki, väga paljudes kohtades öeldakse nii kangekaelse inimese kohta, Hiiumaal tähendab see sõna käbi. Mis sõna?

3. Legendaarne Bruce Lee suri 1973. aastal filmi «Game of Death» («Mäng surmaga») võtete ajal. Film, mille stsenaariumi autor, režissöör, produtsent ja üks peaosalisi Lee oli, jõudis ekraanidele alles viis aastat hiljem. Kes mängis selles filmis Lee vastast?

4. Euroopa vanimate ülikoolide ühendus asutati 1985. aastal. Ühendus võttis endale nime ülikooli järgi, mis viis aastat hiljem tähistas oma 700. sünnipäeva. Mis ülikool?

5. See kuulus muusikapala on kirjutatud Moskvas 1989. aastal. Laulu autor Klaus Meine ütles sel puhul venelastele kuulsad sõnad: «Meie isad tulid teile tankidega, meie kitarridega.» Mis lugu? Seda peetakse Saksamaade taasühinemise hümniks, venelastele on see perestroika ja külma sõja lõpu hümn.

------

Vastused:

1. Mindi üle Moskva ajalt Ida-Euroopa ajale.

2. Türk.

3. Kareem Abdul-Jabbar (a-ni 1971 Ferdinand Lewis Alcindor), üks maailma parimaid korvpallureid läbi aegade.

4. Coimbra ülikool Portugalis, ühenduse nimi Coimbra Grupp. 2003. aastast on ühenduse liige ka Tartu Ülikool.

5. «Wind of Change» («Muutuste tuul»), ansambli Scorpions hitt.

Tagasi üles