R, 19.08.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kes olid purunenud lennukis?

Liisa Tagel
, välisuudiste toimetaja
Kes olid purunenud lennukis?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ooperilaulja Maria Radner.
Ooperilaulja Maria Radner. Foto: SCANPIX

Kaks ooperilauljat ja beebi

Barcelonast olid teel koju Saksamaale kaks ooperilauljat, kes olid käinud Gran Teatre del Liceus esitamas Richard Wagneri ooperit «Siegfried». Saksa lauljatar Maria Radner (34) kehastas jumalanna Erdat ja Kasahstanis sündinud ukraina päritolu, Deutche oper am Rheini solist bass-bariton Oleg Bryjak (54) (ukrainapäraselt Brižak) mängis kurja kääbust Alberichi. Radneriga koos hukkusid Alpides ka tema abikaasa ja pisipoeg. Barcelona ooperiteatris mälestati neid eile kaheminutilise leinaseisakuga.

Matustelt koju ei jõudnud

Lennukis oli veel üks imik – tema reisis koos ema Marina Bandres Lopez-Belioga (37). Perekond elas Manchesteris ning käis Hispaanias Lopez-Belio onu matustel. Neil ei õnnestunud saada koju jõudmiseks otselendu, mistap otsustati lennata läbi Saksamaa. Marina abikaasa ja väikese Juliani poola päritolu isa Pawel Pracz rääkis meediale, et nad mõlemad töötasid filmitööstuses ja hukkunuid jäävad leinama perekonnad nii Poolas kui Hispaanias.

Kolm põlvkonda ühest perekonnast

Üks Hispaania perekond kaotas õnnetuses suisa kolme põlvkonna esindajad: lennukis olid vanaema, tütar ja tütretütar. Nende kodulinna, Kataloonias asuva, Tartust pisut väiksema linna Sant Cugati meer Mercè Consea kuulutas ohvrite mälestamiseks välja kolmepäevase leina. Lennuõnnetuses kaotas elu ka kaks töötajat ettevõttest Delphi, mis asub samas omavalitsuses.

Katalooniast oli pärit ka vasakpoolse erakonna ERC esimehe Oriol Junquerase 33-aastane naine Ariadna Falguera, kes oli teel Saksamaale tööreisile. Junqueras postitas sotsiaalmeedias Twitteris: «Valusatel tundidel, mil on nii raske leida õigeid sõnu, otsime lohutust nendelt, keda armastame. Meie kaastunne kõigile kannatajatele.»

16 õpilast ühest koolist

Saksamaa Halterni linna Joseph Köningi gümnaasiumi 16 õpilast käisid koos kahe õpetajaga Hispaanias keele- ja kultuuriprogrammi vahendusel. Barcelona lähedal asuva kooli Institut Giola in Llinars del Vallès 12 õpilast külastasid Halternit mullu detsembris ning nüüd oli Saksa noorte kord neile külla sõita. Koolimaja ette tekkis peagi pärast õnnetuse teatavaks saamist memoriaal: õpilased, lapsevanemad ja linnaelanikud tõid sinna küünlaid ja pilte ning eile kogunes sinna terve päeva leinavaid inimesi. Tavalisi tunde ei toimunud ja kooliperele olid toeks kriisinõustajad.

Tagasi üles