Sisukord
Uudised
Postimees
26.03.2015
Eesti Dilbert Horoskoop «PMR» - film fantoomvabariigist Postimehe Kinos Palju õnne BMW rammis poe akent Samost lahkus poliitikast Kaamerad pannakse tööle Eesti lühiuudised Sünnib riiklik elatisabifond «Muidugi jõuame leppeni!» 2603esikas Riigikaitsest sai Eesti ohtlikem tööala Savisaare seisund pole enam kriitiline Male Pealinnas uuenevad busside sõiduplaanid Mälumäng Kogu Eesti mälestas väega võõrsile viiduid Majandus Eesti Raudtee juhatus jäi preemiast ilma Majanduse lühiuudised Välismaa Prantsuse uurijad välistasid plahvatuse võimaluse Kes olid purunenud lennukis? Porošenko sai olulise sisepoliitilise võidu Arvamus Jaanus Piirsalu: peaasi, et relvad jääksid rindele Juhtkiri: teene tervisele Kõva sõna Mark Soosaar: maaelu hädatapmine või sisuline haldusreform? Postimees 1910. aastal Tarmo Sumberg: kui palju lolle me suudame siia meelitada? Andrus Karnau: vabandus Jarmo Mäkelä: EL — väikeste kaitsja? Airi Värnik: ettevaatust — tablett Päeva karikatuur Kultuur «1944» ületas 100 000 piiri Sport Spordi lühiuudised Eesti tipptõstjast sai ootamatult amatöör Rock astus sammu Balti liiga pronksi poole Dopingupatust Vedehinit jahiti pikka aega Tallinn BMW rammis poe akent Kaamerad pannakse tööle Tarbija Räpina aianduskooli taimed sirguvad üle Eesti Toataimed vajavad uut potti Tartu Kooliteatrid kogunevad kaheks päevaks Oksjonile järgneb kolimine Rattaringluse mõte astus sammu edasi Arno asub ka mudilasi sõeluma Linn soovitab lasteaia MTÜ-l nime muuta Linn ostab sügiseks uued parkimisautomaadid Pildid Tartu majaseintel võluvad sügava intellektuaalsusega Salapärane karikas muudab veemoto ajalugu Muuseum võtab luubi alla Ülejõe kadunud hiilguse Meelelahutus Koomiks Sudoku

Linn soovitab lasteaia MTÜ-l nime muuta

2 min lugemist
FOTO: TPM

Tartu linn ei pane Ristikheina Lasteaia MTÜ-le kätt ette, kuid soovitab nime muuta, et see ei sarnaneks nii palju linna lasteasutuse nimega.

Pärast eilehommikust pikka kohtumist Ristikheina lasteaia direktori Margot Fjuki ja hoolekogu esimehe Ahti Rattasepaga ütles Tartu haridusosakonna juhataja Riho Raave, et tüli on läbi. Seega ronimisväljaku rajamiseks raha kogumine saab jätkuda n-ö linna õnnistusel.

Tartu Postimees kirjutas esmaspäeval linnavalitsuse kahtlustest selle MTÜ tegevusega seoses ning sellest, et asjaosaliste rollid ei ole selgelt eristatavad.

«Leppisime kokku, et annetusi koguvad nad edasi, kahe kuu pärast vaadatakse, palju raha saadi, ja lasteaed ilmselt peab ka raha juurde panema,» ütles Raave. «Rollide lahusus on oluline. Tähtis on võrdne kohtlemine ja vabatahtlikkus. Ka see, et kommunikatsioonis tuleks olla korrektne. Tüli on maas.»

Raave sõnul lubasid partnerid arutada, kuidas muuta lasteaia toetuseks loodud MTÜ Ristikheina Lasteaed nime nii, et see paremini eristuks Tartu linna asutusest Ristikheina lasteaed.

Ronimisväljaku tarvis annetuste kogumine ei ole selle MTÜ ainus eesmärk, teine eesmärk on kirjutada taotlusi fondidesse, kust linn raha küsida ei saa, aga MTÜ saab. Raave nentis, et kahtlemata on tore, kui lapsevanemad lasteasutusele raha annetavad või juurde hangivad.

Linna haridusosakond siiski ei propageeri lasteasutuste juurde mittetulundusühingute loomist, vaid soovitab sihtotstarbeliste annetuste kogumiseks Tartu linna kontsernikontot, sest see on kõige lihtsam viis.

«Raamatupidamisest antakse viitenumber, raha ei lähe segamini muu rahaga ning see on jälgitav,» ütles Raave. «Kõik sõltub kokkulepetest. Kui on lepe, et kogutakse kindla asja jaoks, siis kindlasti on vale väita, et linn ei garanteeri selle sihtotstarbelist kasutamist.»

Ta lisas, et esmaspäevases lehes kirjeldatud tüli oleks jäänud puhkemata, kui omavahel oleks õigel ajal piisavalt suheldud. «Kõikide hädade põhjus on ebapiisav info,» lausus Raave.

Ristikheina direktor Fjuk ütles, et selline lasteasutuse juurde MTÜ loomine oli Tartus pretsedent ja varasem kogemus puudub ning see võib olla üks arusaamatuse tekkimise põhjus. Ta lisas, et kurb on see, et hammasrataste vahele jäid inimesed, kes tegutsevad vabast tahtest ja tasu saamata.

«Need inimesed, kes MTÜga tegelevad, on firmaomanikud, asutuste tippjuhid, neil on suur vastutustunne, nad teevad lastele,» ütles Fjuk. «Neile pole tähtis, kui kaua nende lapsed lasteaias käivad, vaid et see kõik jääb lastele.»

Seotud lood
25.03.2015 27.03.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto