Sisukord
Eesti
Postimees
27.03.2015
Eesti Mälumäng Lendurid üldjuhul psühholoogi ei väisa Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Kõiki välisarste ei võeta jutulegi Välisarstide tööle lubamine kütab kirgi Eesti lühiuudised Tagakülg Jõmmu jõudis väikese viperusega Emajõele 2703esikas Võimukõnelused kestavad veel päevi Majandus Riik võtab omanikutulu Majanduse lühiuudised Enn Veskimägi kutsuti Moskvasse Välismaa Jeemenlanna: teised riigid võiksid lasta meil oma asju ise lahendada Germanwingsi piloot sõitis meelega vastu mäge Ukraina konflikti keskel elab üle miljoni lapse Välisma lühiuudised Samalaadsed juhtumid Arvamus Toomas Peterson Alpide tragöödiast: lennundus areneb, inimfaktor jääb Henrik Roonemaa: viie punkti pantvang Raul Eamets, Tiit Tammaru: Eesti välisrände uued suundumused Juhtkiri: katastroofiriski saab vähendada, ent mitte olematuks muuta Christoph Kurowski: nõukogude taagast vabanemine Eesti tervishoius võtab aega Postimees 1930. aastal: 4 päeva ja 17 tunniga üle Atlandi Peep Pahv: ükskõiksus näitab kriisi Päeva karikatuur Kultuur Kultuuri lühid Soome-Eesti sild Sport Kangert kaotas ligi pool tundi Peep Pahv: ükskõiksus näitab kriisi Küsimused Šveitsi-Eesti jalgpallilahingu eel Tartu näitas võimu, TTÜ lagunes Brasiillased Eestis: olümpiamängud on poliitikute ja ärimeeste, mitte rahva pidu Tarbija Välisarstide tööle lubamine kütab kirgi Mitmepalgeline, ent korralagedust täis Tai Tartu Jõmmu jõudis väikese viperusega taas jõele Tartus vahetuvad volikogu esimees ja abilinnapea Tartu kesklinna kooli on tavatult suur tung Ene Ergma: ma olen hasartne inimene - kui huvi kaob, on parem lahkuda Ainulaadne lugemik elustab vadja keelt Loodusmuuseumi avamine lükkus taas edasi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mälumäng

1 min lugemist

Küsimused:

1. Täna 15 aastat tagasi sõlmiti Tallinna botaanikaaia ruumides nn Kloostrimetsa kokkulepe. Mis lepe see oli?

2. Günther Wilhelm Grassi esikromaan on kuulus «Plekktrumm», mis on ühtlasi ka nn Danzigi triloogia esimene romaan. Mis pealkirja kannavad selle triloogia teine ja kolmas romaan?

3. Maailma esimene täismetallist lennuk valmis 1915. aastal. Nimeks sai see Plekkeesel. Kes oli selle lennuki konstruktor?

4. Ühe tuntud Eestimaa ehitise arhitektideks on David Bassiladze ja Juri Sinis. Mis ehitis?

5. See taim kasvab niiskematel metsaservadel, teede ääres ja elamute ümbruses, umbrohuna aedades ja põldudel. Ammustel aegadel on taime väikeste valgete tähekujuliste õite järgi ennustatud ilma; kui õied ei avanenud enne kella üheksat hommikul, võis päeval vihma oodata. Taime nime on võimalik tuletada sellest, et käega katsudes tundub taim olevat märg ka kuiva ilmaga. Mis nime kannab see ka toiduks sobilik ning heade raviomadustega taim?

------

Vastused:

1. Eestimaa Rahvarinde ja Eesti Komitee juhtide nõupidamisel lubasid Eesti Komitee juhid toetada Edgar Savisaart peaministriks kandideerimisel.

2. «Kass ja hiir» ja «Koera-aastad».

3. Hugo Junkers.

4. Tallinna teletorn.

5. Vesihein (Stellaria media), rahvapäraselt limarohi, rägahein, siavirn, virn.

Seotud lood
    26.03.2015 28.03.2015
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto