N, 6.10.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mälumäng

Postimees
Mälumäng
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Küsimused:

1. Täna 15 aastat tagasi sõlmiti Tallinna botaanikaaia ruumides nn Kloostrimetsa kokkulepe. Mis lepe see oli?

2. Günther Wilhelm Grassi esikromaan on kuulus «Plekktrumm», mis on ühtlasi ka nn Danzigi triloogia esimene romaan. Mis pealkirja kannavad selle triloogia teine ja kolmas romaan?

3. Maailma esimene täismetallist lennuk valmis 1915. aastal. Nimeks sai see Plekkeesel. Kes oli selle lennuki konstruktor?

4. Ühe tuntud Eestimaa ehitise arhitektideks on David Bassiladze ja Juri Sinis. Mis ehitis?

5. See taim kasvab niiskematel metsaservadel, teede ääres ja elamute ümbruses, umbrohuna aedades ja põldudel. Ammustel aegadel on taime väikeste valgete tähekujuliste õite järgi ennustatud ilma; kui õied ei avanenud enne kella üheksat hommikul, võis päeval vihma oodata. Taime nime on võimalik tuletada sellest, et käega katsudes tundub taim olevat märg ka kuiva ilmaga. Mis nime kannab see ka toiduks sobilik ning heade raviomadustega taim?

------

Vastused:

1. Eestimaa Rahvarinde ja Eesti Komitee juhtide nõupidamisel lubasid Eesti Komitee juhid toetada Edgar Savisaart peaministriks kandideerimisel.

2. «Kass ja hiir» ja «Koera-aastad».

3. Hugo Junkers.

4. Tallinna teletorn.

5. Vesihein (Stellaria media), rahvapäraselt limarohi, rägahein, siavirn, virn.

Tagasi üles