Sisukord
AK
Postimees
28.03.2015
Eesti Siin on aasta teatriauhinnad! Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Palju õnne Eesti lühiuudised Tagakülg Eesti lühiuudised Kõhklusliit üritab kokku leppida enne esmaspäeva Majandus Palo nõuab raudteejuhi lahkumist Välismaa Pilooti enam üksi jätta ei taheta Briti valimiskampaania sai avalöögi teledebatiga Ühes Prantsuse Alpide väikeses külas on suur lein Arvamus Kutsuge LA-Talving! Postimees 1930. aastal Ohtlik inimene Rahvuslike suurfilmide mees Päeva karikatuur Võõras mees raudteel Juhtkiri: õige hõlma ei hakka keegi Triin Tammert: Kuld kodutrepi all Mart Nutt: kas kurdid saavad oma riigi? Jelena Skulskaja: kodumaa sündroom Patarei. Osa meie identiteedist Kultuur Siin on aasta teatriauhinnad! Nädala plaat. Edevuse mõnu Luulehetk – hetk luules Aja auk. Suur eksperimentaator Lausa tõuseb laulu ilu, oh, mu baby, baby, baby Sport Spordi lühiuudised 28.03 Epp Mäe U23 EMil hõbedal Kuulsaim «šveitslane» keeras Šveitsile selja Raio Piiroja: sul peab olema sisemine põlemine, kirg, armastus! Tarbija Söögikohast näppamine on moes Hantlivargus spordiklubis pole haruldane Hotellist varastati televiisor Lugejad varastavad töö juurest kõhklemata Valged laigud ja mustad augud sotsiaalsüsteemis Liikumispuudega Tom: ma ei tea, mis saab edasi AK Nädala plaat. Edevuse mõnu Rein Järlik: keegi ei teadnud, kui kaugel on vabadus Tagasivaade: Lennart Meri kohvikupaus Aja auk. Suur eksperimentaator Kuulsuse hallid varjundid Euroopa majandus elavneb Urmas Sõõrumaa pimedas ruumis Küsib lollide klubi Mart Nutt: kas kurdid saavad oma riigi? Kuldne teatriaeg Patarei. Osa meie identiteedist Lausa tõuseb laulu ilu, oh, mu baby, baby, baby Tere tulemast kuutõbilasse! Arter Ontlike inimeste restoran Tšilline ja kerge Arter soovitab Horoskoop Uusi ilutooteid Avatud meeltega Peruus Ehe multitalent Feliks Kark Susan Luitsalu: rohkem kassipilte! Kaspar Kiisk leidis kutsumuse juba varakult OKO pitsa on magus Pross on väike, aga tubli Filmikangelased meie kodudes NKVD ja avangardlik arhitektuur kohtuvad Uuralites Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tagasivaade: Lennart Meri kohvikupaus

2 min lugemist
Lennart Meri ja Vaclav Havel Bogapotti kohvikus 1996. aastal FOTO: Peeter Langovits
Tellijale Tellijale

Alati uudishimulik, emotsionaalne ja ettearvamatu Lennart Meri oli pressi lemmik. Igal pressifotograafil, kellel on olnud võimalus jäädvustada president Lennart Merit, on oma kordumatud mälestused. Üks sellistest hetkedest, mis mul tänini selgelt meeles, pärineb 1996. aasta aprillist, mil Eestis viibis riigivisiidil Tšehhi Vabariigi president Vaclav Havel. Kirjanikest poliitikuid Havelit ja Merit sidus pikaajaline sõprus ning seda võis tajuda igal sammul, mil nad koos liikusid.

Kolmepäevase visiidi viimasel varahommikul külastati Sakut, seejärel külastati Eesti Teaduste Akadeemia maja, mille rõdult linna uudistati. Edasine kava nägi ette põgusamat Tallinna vanalinnaga tutvumist. Teatavasti on riigivisiitide puhul kogu liikumistrassil kõrgendatud turvameetmed. Presidentide ühist jalutuskäiku alustati Toompealt vaateplatvormilt ja Toomkirikust ning liiguti Pikka jalga, et Lühikese jala kaudu jõuda Niguliste kirikusse. Seal ootas presidente Tšaika limusiin, mis külalise lennujaama sõidutas. Pikas jalas, sel kohal, kus asub Bogapoti kohvik-galerii, haaras Lennart Meri järsku Vaclav Havelil käest ning juba nad tegidki üllatusvisiidi kohvikusse. Protokollist kõrvale kaldumine pakkus Lennartile sageli tegutsemisrõõmu, nagu ka sel korral. Ka Havel oli tuntud vigurivändana, kes rangest protokollist alati ei hoolinud. Esimestena siseneti kohviku ja tõusti keerdtrepist üles teisele korrusele. Rutates jõudis Lennart Meri oma emotsioone ka turvameeskonnale näidata. Seadnud end mugavalt lauda istuma, kutsus Meri ettekandja ja tellis kaks kohvi ja konjakit. Ikka selleks, et segamatult juttu puhuda ja oma õnnestunud vempu nautida. Fotograafide seast, kes kohvikusse ootama jäid, valis Lennart välja tšehhitarist fotograafi, kellel palus tulla kaht presidenti jäädvustama.

27.03.2015 30.03.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto