Sisukord
Tänane leht
Postimees
28.03.2015
Eesti Siin on aasta teatriauhinnad! Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Palju õnne Eesti lühiuudised Tagakülg Eesti lühiuudised Kõhklusliit üritab kokku leppida enne esmaspäeva Majandus Palo nõuab raudteejuhi lahkumist Välismaa Pilooti enam üksi jätta ei taheta Briti valimiskampaania sai avalöögi teledebatiga Ühes Prantsuse Alpide väikeses külas on suur lein Arvamus Kutsuge LA-Talving! Postimees 1930. aastal Ohtlik inimene Rahvuslike suurfilmide mees Päeva karikatuur Võõras mees raudteel Juhtkiri: õige hõlma ei hakka keegi Triin Tammert: Kuld kodutrepi all Mart Nutt: kas kurdid saavad oma riigi? Jelena Skulskaja: kodumaa sündroom Patarei. Osa meie identiteedist Kultuur Siin on aasta teatriauhinnad! Nädala plaat. Edevuse mõnu Luulehetk – hetk luules Aja auk. Suur eksperimentaator Lausa tõuseb laulu ilu, oh, mu baby, baby, baby Sport Spordi lühiuudised 28.03 Epp Mäe U23 EMil hõbedal Kuulsaim «šveitslane» keeras Šveitsile selja Raio Piiroja: sul peab olema sisemine põlemine, kirg, armastus! Tarbija Söögikohast näppamine on moes Hantlivargus spordiklubis pole haruldane Hotellist varastati televiisor Lugejad varastavad töö juurest kõhklemata Valged laigud ja mustad augud sotsiaalsüsteemis Liikumispuudega Tom: ma ei tea, mis saab edasi AK Nädala plaat. Edevuse mõnu Rein Järlik: keegi ei teadnud, kui kaugel on vabadus Tagasivaade: Lennart Meri kohvikupaus Aja auk. Suur eksperimentaator Kuulsuse hallid varjundid Euroopa majandus elavneb Urmas Sõõrumaa pimedas ruumis Küsib lollide klubi Mart Nutt: kas kurdid saavad oma riigi? Kuldne teatriaeg Patarei. Osa meie identiteedist Lausa tõuseb laulu ilu, oh, mu baby, baby, baby Tere tulemast kuutõbilasse! Arter Ontlike inimeste restoran Tšilline ja kerge Arter soovitab Horoskoop Uusi ilutooteid Avatud meeltega Peruus Ehe multitalent Feliks Kark Susan Luitsalu: rohkem kassipilte! Kaspar Kiisk leidis kutsumuse juba varakult OKO pitsa on magus Pross on väike, aga tubli Filmikangelased meie kodudes NKVD ja avangardlik arhitektuur kohtuvad Uuralites Meelelahutus Koomiks Sudoku

Aja auk. Suur eksperimentaator

2 min lugemist
Les Baxter FOTO: Kuvatõmmis

Kes oli Les Baxter? Kõige lihtsam on öelda, et Les Baxter (14. märts 1922 – 15. jaanuar 1996) oli mees, kes tegi väga palju head muusikat väga paljudele halbadele ja veel halvematele filmidele. Tema nime eriti paljud ei tea, kuid vähemasti mõni tema paladest on raudselt kõrva jäänud. Ta elas pika ja õnneliku elu ning sai teha seda, mida tahtis.

Tellijale Tellijale

Baxter tegi niisiis põhiliselt filmimuusikat B-kategooria filmidele. Aasta enne oma surma antud intervjuus arvutas ta kokku, et neid oli umbes 120. Tegi siis pisikese pausi ja lisas, et ükski nendest polnud teab mis hea film, kuid omal kombel armastas ta neid kõiki. New York Times proovis paari aasta eest kokku lugeda, kui paljude filmide, TV-programmide ja raadiosaadete muusika juures on Baxter mängus olnud ja sai kokku 250 nime!

Halbade filmide tegemisest saab teha ka väga hea filmi, nagu näiteks tegi Tim Burton Ed Woodist. Eks nende B- ja Z-filmidega ole pealegi nii, et mõni on lihtsalt nii halb, et on juba hea. Paljud B-filmid on saavutanud kultusklassika staatuse. Les Baxteri muusikaga filme vaevalt et keegi enam teab. Nende hulgas on nii tiinimuusikale kui ka õudukaid, tsiklimeeste muuvisid ja bikiinilugusid. Nende plakatid oleksid kindlasti aukohal iga hipsteri apartemendis. Kunsti mõttes on Baxter ise ka paar korda filmilinalt läbi astunud.

27.03.2015 30.03.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto