Sisukord
Eesti
Postimees
27.03.2015
Eesti Mälumäng Lendurid üldjuhul psühholoogi ei väisa Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Kõiki välisarste ei võeta jutulegi Välisarstide tööle lubamine kütab kirgi Eesti lühiuudised Tagakülg Jõmmu jõudis väikese viperusega Emajõele 2703esikas Võimukõnelused kestavad veel päevi Majandus Riik võtab omanikutulu Majanduse lühiuudised Enn Veskimägi kutsuti Moskvasse Välismaa Jeemenlanna: teised riigid võiksid lasta meil oma asju ise lahendada Germanwingsi piloot sõitis meelega vastu mäge Ukraina konflikti keskel elab üle miljoni lapse Välisma lühiuudised Samalaadsed juhtumid Arvamus Toomas Peterson Alpide tragöödiast: lennundus areneb, inimfaktor jääb Henrik Roonemaa: viie punkti pantvang Raul Eamets, Tiit Tammaru: Eesti välisrände uued suundumused Juhtkiri: katastroofiriski saab vähendada, ent mitte olematuks muuta Christoph Kurowski: nõukogude taagast vabanemine Eesti tervishoius võtab aega Postimees 1930. aastal: 4 päeva ja 17 tunniga üle Atlandi Peep Pahv: ükskõiksus näitab kriisi Päeva karikatuur Kultuur Kultuuri lühid Soome-Eesti sild Sport Kangert kaotas ligi pool tundi Peep Pahv: ükskõiksus näitab kriisi Küsimused Šveitsi-Eesti jalgpallilahingu eel Tartu näitas võimu, TTÜ lagunes Brasiillased Eestis: olümpiamängud on poliitikute ja ärimeeste, mitte rahva pidu Tarbija Välisarstide tööle lubamine kütab kirgi Mitmepalgeline, ent korralagedust täis Tai Tartu Jõmmu jõudis väikese viperusega taas jõele Tartus vahetuvad volikogu esimees ja abilinnapea Tartu kesklinna kooli on tavatult suur tung Ene Ergma: ma olen hasartne inimene - kui huvi kaob, on parem lahkuda Ainulaadne lugemik elustab vadja keelt Loodusmuuseumi avamine lükkus taas edasi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lendurid üldjuhul psühholoogi ei väisa

3 min lugemist
Rauno Menning FOTO: Mihkel Maripuu

Kogemus näitab, et lennuõnnetused ei juhtu kunagi ühest põhjusest. Nii on ka ilma põhjaliku analüüsita alusetu arvata, et kaks inimest kokpitis või tugevam järelevalve piloodi vaimse tervise üle oleks Lõuna-Prantsusmaa lennuõnnetuse ära hoidnud, analüüsib Eesti Liinilendurite Assotsiatsiooni juhatuse liige ja lennukikapten Rauno Menning (40).

Tellijale Tellijale

Kui terava tähelepanu all on lennukipilootide vaimne tervis?

Lendurid ei käi eraldi psühholoogi juures. Küll aga käiakse tervisekontrollis regulaarselt kord aastas, alates teatud vanusest ka kaks korda aastas. Tervisekontroll tehakse meditsiiniasutuses ja see käib vastavalt lennundusmeditsiini reeglitele. Ekstra vaimse tervise kontrolli seal ei tehta, kõik tervikuna on lennundusarsti otsustada.

26.03.2015 28.03.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto