Sisukord
Eesti
Postimees
28.03.2015
Eesti Siin on aasta teatriauhinnad! Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Palju õnne Eesti lühiuudised Tagakülg Eesti lühiuudised Kõhklusliit üritab kokku leppida enne esmaspäeva Majandus Palo nõuab raudteejuhi lahkumist Välismaa Pilooti enam üksi jätta ei taheta Briti valimiskampaania sai avalöögi teledebatiga Ühes Prantsuse Alpide väikeses külas on suur lein Arvamus Kutsuge LA-Talving! Postimees 1930. aastal Ohtlik inimene Rahvuslike suurfilmide mees Päeva karikatuur Võõras mees raudteel Juhtkiri: õige hõlma ei hakka keegi Triin Tammert: Kuld kodutrepi all Mart Nutt: kas kurdid saavad oma riigi? Jelena Skulskaja: kodumaa sündroom Patarei. Osa meie identiteedist Kultuur Siin on aasta teatriauhinnad! Nädala plaat. Edevuse mõnu Luulehetk – hetk luules Aja auk. Suur eksperimentaator Lausa tõuseb laulu ilu, oh, mu baby, baby, baby Sport Spordi lühiuudised 28.03 Epp Mäe U23 EMil hõbedal Kuulsaim «šveitslane» keeras Šveitsile selja Raio Piiroja: sul peab olema sisemine põlemine, kirg, armastus! Tarbija Söögikohast näppamine on moes Hantlivargus spordiklubis pole haruldane Hotellist varastati televiisor Lugejad varastavad töö juurest kõhklemata Valged laigud ja mustad augud sotsiaalsüsteemis Liikumispuudega Tom: ma ei tea, mis saab edasi AK Nädala plaat. Edevuse mõnu Rein Järlik: keegi ei teadnud, kui kaugel on vabadus Tagasivaade: Lennart Meri kohvikupaus Aja auk. Suur eksperimentaator Kuulsuse hallid varjundid Euroopa majandus elavneb Urmas Sõõrumaa pimedas ruumis Küsib lollide klubi Mart Nutt: kas kurdid saavad oma riigi? Kuldne teatriaeg Patarei. Osa meie identiteedist Lausa tõuseb laulu ilu, oh, mu baby, baby, baby Tere tulemast kuutõbilasse! Arter Ontlike inimeste restoran Tšilline ja kerge Arter soovitab Horoskoop Uusi ilutooteid Avatud meeltega Peruus Ehe multitalent Feliks Kark Susan Luitsalu: rohkem kassipilte! Kaspar Kiisk leidis kutsumuse juba varakult OKO pitsa on magus Pross on väike, aga tubli Filmikangelased meie kodudes NKVD ja avangardlik arhitektuur kohtuvad Uuralites Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mälumäng

1 min lugemist

Küsimused:

1. Täna on sünnipäev legendaarsel Hamletil, vene korüfeel Innokenti Smoktunovskil. Oma kuulsad sõnad «Olla või mitte olla, selles on küsimus ...» Hamletina kõmistas staar Eestimaal nn Hamleti mäel 1963. aasta suvel, kuhu toonane Lenfilm oli rajanud Helsingöri lossi maketi. Kus asub see mägi, mis maailma turismiteatmikes tänapäevani on märksõna «Hamlet Hill» all sees, kuigi lossi koopiat ammu enam pole?

2. Mis linnas annab kõrgharidust Euroopa ja kogu läänemaailma vanim järjepidevalt tegutsev ülikool?

3. Aastatel 1902–1903 sai üks tuntud eesti kirjanik ja karikaturist maha oma esimese värsspiltlooga «Pambu-Peedu», mida võib pidada eesti koomiksikunsti esiklapseks. Kes oli see kirjanik ja karikaturist?

4. Mis on tubakas alkoholi-, tubaka-, kütuse- ja elektriaktsiisi seaduse mõistes?

5. Nii Tallinnas kui kogu Eestis hoiab riigikogu valimiste häälterekordit enda käes Edgar Savisaar. Kes on riigikogu valimistel läbi aegade Tartus kolm enim hääli kogunud parlamenti pürgijat?

------

Vastused:

1. Türisalus.

2. Bologna (Itaalia), ülikool asutatud 1088. aastal.

3. Karl August Hindrey.

4. Taim perekonnast Nicotiana.

5. Laine Jänes, praegu Randjärv, sai 2007. aastal 9303 häält. Enn Tarto kogus 1992. aastal 9195 häält, Andrus Ansip 2003. aastal 7177 häält.

Seotud lood
    27.03.2015 30.03.2015
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto