L, 25.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Postimees 1930. aastal: 4 päeva ja 17 tunniga üle Atlandi

Postimees
Postimees 1930. aastal: 4 päeva ja 17 tunniga üle Atlandi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Berliinist, 26. märtsil. Suurt tähelepanu köidab Lloyd laevaliini auriku «Europa» rekordsõit Cherbourgist Ambrose’i tulelaeva juure New-Yorgi sadamasuus. Hoolimata vastastuulest ja suurest lainetusest, mille tõttu laeva sõidutee 60 miili võrra pikenes, kattis aurik vahemaa 4 päeva 17 tunni ja 6 minutiga, missuguse tulemusega ta sõsarlaeva «Bremeni» rekordi 36 minuti võrra parandas ja sellega ookeani «sinise lindi» omale võitis.

Sõidu viimast osa jälgiti Ameerikas suure põnevusega ja kui ajalehtede erinumbrid uut rekordit kuulutasid, võitsid või kaotasid mitmed kihlvedude tõttu tuhandeid dollareid. Sadamasse jõudmisel läksid esimestena laevale Saksa saadik ühisriikides von Prittwitz ja Saksa New-Yorgi peakonsul ja soovisid õnne laeva kapten Johnsonile. Kui «Europa» silla äärde jõudis, kõlasid kõigist sadamas seisvatest laevadest sireenihüüded, kuna auriku kohal lennukid ristlesid. Sadamasillale kogunenud sajad tuhanded inimesed juubeldasid.

Linnapea Walker ütles kapten Johnsonile sooje tervitusi. Vastuvõtu tseremoonia anti edasi kõigi Ühisriikide raadio saatejaamade poolt.

Tagasi üles