Sisukord
Jalgpall
Tänane leht
28.03.2015
Eesti Siin on aasta teatriauhinnad! Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Palju õnne Eesti lühiuudised Tagakülg Eesti lühiuudised Kõhklusliit üritab kokku leppida enne esmaspäeva Majandus Palo nõuab raudteejuhi lahkumist Välismaa Pilooti enam üksi jätta ei taheta Briti valimiskampaania sai avalöögi teledebatiga Ühes Prantsuse Alpide väikeses külas on suur lein Arvamus Kutsuge LA-Talving! Postimees 1930. aastal Ohtlik inimene Rahvuslike suurfilmide mees Päeva karikatuur Võõras mees raudteel Juhtkiri: õige hõlma ei hakka keegi Triin Tammert: Kuld kodutrepi all Mart Nutt: kas kurdid saavad oma riigi? Jelena Skulskaja: kodumaa sündroom Patarei. Osa meie identiteedist Kultuur Siin on aasta teatriauhinnad! Nädala plaat. Edevuse mõnu Luulehetk – hetk luules Aja auk. Suur eksperimentaator Lausa tõuseb laulu ilu, oh, mu baby, baby, baby Sport Spordi lühiuudised 28.03 Epp Mäe U23 EMil hõbedal Kuulsaim «šveitslane» keeras Šveitsile selja Raio Piiroja: sul peab olema sisemine põlemine, kirg, armastus! Tarbija Söögikohast näppamine on moes Hantlivargus spordiklubis pole haruldane Hotellist varastati televiisor Lugejad varastavad töö juurest kõhklemata Valged laigud ja mustad augud sotsiaalsüsteemis Liikumispuudega Tom: ma ei tea, mis saab edasi AK Nädala plaat. Edevuse mõnu Rein Järlik: keegi ei teadnud, kui kaugel on vabadus Tagasivaade: Lennart Meri kohvikupaus Aja auk. Suur eksperimentaator Kuulsuse hallid varjundid Euroopa majandus elavneb Urmas Sõõrumaa pimedas ruumis Küsib lollide klubi Mart Nutt: kas kurdid saavad oma riigi? Kuldne teatriaeg Patarei. Osa meie identiteedist Lausa tõuseb laulu ilu, oh, mu baby, baby, baby Tere tulemast kuutõbilasse! Arter Ontlike inimeste restoran Tšilline ja kerge Arter soovitab Horoskoop Uusi ilutooteid Avatud meeltega Peruus Ehe multitalent Feliks Kark Susan Luitsalu: rohkem kassipilte! Kaspar Kiisk leidis kutsumuse juba varakult OKO pitsa on magus Pross on väike, aga tubli Filmikangelased meie kodudes NKVD ja avangardlik arhitektuur kohtuvad Uuralites Meelelahutus Koomiks Sudoku

Raio Piiroja: sul peab olema sisemine põlemine, kirg, armastus!

10 min lugemist
Suvepealinna jalgpalliklubi presidendil Raio Piirojal on hoog ikka sees - nagu kunagi mängijana platsil tormates, nii ka tänasel päeval klubiasju ajades või põhitöö kalapüügiga tegeledes. FOTO: Tairo Lutter

Eesti jalgpallikoondise kauaaegse kapteni Raio Piiroja 16 aastat Eesti rahvuskoondises kujutasid endast jalgpallisõbra jaoks suurepärast kaasaelamismaterjali. Sageli kõlas enne järjekordset valikmängu fännide huulil tähtsaima küsimusena: kas Raio on terve, kas Raio ikka mängib? Muidugi ta mängis. Mitmes mõttes sümboliseeris Piiroja mängijakarjäär kogu Eesti jalgpalli toonast käekäiku, sest takistusi-vigastusi jagus, ka loomupärast talenti oli tsipa vähem antud kui paljudele kaaslastele – viimast on Piiroja isegi alati varmalt tunnistanud. Aga tühja see tehnika, kui on tahtmist! Piiroja mängis sinisärgis iga viimast kui mängu ja minutit kirega, sellise sisemise põlemisega, mida harva kohtab. On igati sümboolne seegi, et teisipäeval kell 19 rivistub Lillekülas Piiroja ja Eesti koondise vastu Island – vahva ja visa rahvas, kellel tugevad sidemed merega.

Sest tegelikult käivad hingelt sportlaskaluriks loodud Piiroja päevad juba tükimat aega hoopis selle takti järgi, mida meri ette kirjutab. «Tulge esmaspäeval, siis on maapäev,» ütleb ta, kui uurida, millal oleks veidi aega jalgpallijuttu puhuda. Kaluritöö lubab kevadnädalast näpistada päevakese, ei enamat.

Tellijale Tellijale

Raio Piiroja, kalurina ei ole sulle märtsi lõpp vist tegelikult sugugi parim aeg, et minna Tallinna jalgpalli taga ajama?

Kusjuures sellega oligi nii, et kui see lahkumismängu kuupäev tuli, vaatasin kohe ja ütlesin, et kuulge-kuulge, kevadpüügi kõige kiirem aeg! (Naerab.) Peatreener ütles küll, et kui sa ei taha laagrisse tulla, siis ei pea tulema – võid tulla ka viimaseks päevaks. Aga mul on viimane võimalus poistega koos olla, kala on aega terve elu pärast püüda. Tahaks ikka selle fiilingu ka kätte saada, et oleks õige asi, terve laager. Ja harjutama peaks ju ka enne natukene!

Jalgpalli puudutasid viimati ... millal? Mäletad?

Mäletan. Hästi mäletan. Valikmäng Türgi vastu. (Muigab.) Ühelt poolt ei ole aega, aga ega ei julge ka hästi, äkki tõmbad kuskilt ära midagi... 

Aivar Pohlak oli siin Pärnu Linnameeskonna mängu vaatamas, ütles ka, et kuule, ära parem sel nädalal ka siis trenni tegema hakka, muidu juhtub nii, et me reklaamime välja, et tuled, aga pärast sa ei saagi mängida!

27.03.2015 30.03.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto