Sisukord
Arvamus
Postimees
28.03.2015
Eesti Siin on aasta teatriauhinnad! Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Palju õnne Eesti lühiuudised Tagakülg Eesti lühiuudised Kõhklusliit üritab kokku leppida enne esmaspäeva Majandus Palo nõuab raudteejuhi lahkumist Välismaa Pilooti enam üksi jätta ei taheta Briti valimiskampaania sai avalöögi teledebatiga Ühes Prantsuse Alpide väikeses külas on suur lein Arvamus Kutsuge LA-Talving! Postimees 1930. aastal Ohtlik inimene Rahvuslike suurfilmide mees Päeva karikatuur Võõras mees raudteel Juhtkiri: õige hõlma ei hakka keegi Triin Tammert: Kuld kodutrepi all Mart Nutt: kas kurdid saavad oma riigi? Jelena Skulskaja: kodumaa sündroom Patarei. Osa meie identiteedist Kultuur Siin on aasta teatriauhinnad! Nädala plaat. Edevuse mõnu Luulehetk – hetk luules Aja auk. Suur eksperimentaator Lausa tõuseb laulu ilu, oh, mu baby, baby, baby Sport Spordi lühiuudised 28.03 Epp Mäe U23 EMil hõbedal Kuulsaim «šveitslane» keeras Šveitsile selja Raio Piiroja: sul peab olema sisemine põlemine, kirg, armastus! Tarbija Söögikohast näppamine on moes Hantlivargus spordiklubis pole haruldane Hotellist varastati televiisor Lugejad varastavad töö juurest kõhklemata Valged laigud ja mustad augud sotsiaalsüsteemis Liikumispuudega Tom: ma ei tea, mis saab edasi AK Nädala plaat. Edevuse mõnu Rein Järlik: keegi ei teadnud, kui kaugel on vabadus Tagasivaade: Lennart Meri kohvikupaus Aja auk. Suur eksperimentaator Kuulsuse hallid varjundid Euroopa majandus elavneb Urmas Sõõrumaa pimedas ruumis Küsib lollide klubi Mart Nutt: kas kurdid saavad oma riigi? Kuldne teatriaeg Patarei. Osa meie identiteedist Lausa tõuseb laulu ilu, oh, mu baby, baby, baby Tere tulemast kuutõbilasse! Arter Ontlike inimeste restoran Tšilline ja kerge Arter soovitab Horoskoop Uusi ilutooteid Avatud meeltega Peruus Ehe multitalent Feliks Kark Susan Luitsalu: rohkem kassipilte! Kaspar Kiisk leidis kutsumuse juba varakult OKO pitsa on magus Pross on väike, aga tubli Filmikangelased meie kodudes NKVD ja avangardlik arhitektuur kohtuvad Uuralites Meelelahutus Koomiks Sudoku

Triin Tammert: Kuld kodutrepi all

2 min lugemist
Triin Tammert. FOTO: Erik Prozes

Mulle meeldivad päris hästi need teooriad, mis ütlevad, et õnne ja unistuste täideviimist ei tasu lükata tulevikku, vaid pigem nautida elu siin ja praegu. Kusjuures, elu nautimise all pean ma silmas nii inspireerivat eneseteostust, tööd ja eneseväljendust kui ka puhkeaja meelelahutusi.

Olles aastate jooksul erinevaid lähenemisi ka praktikas proovinud, kaldun ma üha enam sellesse koolkonda, et tee entusiasmiga seda, mis teeb rõõmu, ning soovitud viljad tulevad nagu iseenesest. Ootamatud imed, võimalused ja tunnustus sageli pealekauba.

Tallinn Music Weeki korraldaja Helen Sildna – keda ma tean pigem põgusate tööalaste kontaktide põhjal, isiklikult väga lähedalt mitte – on mu jaoks olnud läbi aastate üks inspiratsiooniallikaid. Ma mäletan ühte kümmekonna aasta tagust reisileminekut, kui nägin varahommikul lennujaamas tollal BDGs töötades rahvusvahelisi staare Eestisse toonud Helenit, kes suundus pärast hommikupoole ööd lõppenud suurkontserti Hispaaniasse festivalile.

Ma imestasin tookord, kust tuleb see energia – tänaseks ma tean, et tegeledes südamelähedaste projektidega, see lihtsalt tuleb. Kuskilt.

Seitsmendat aastat toimuv Tallinn Music Week, mis alustas üsna väikese Eesti muusika maailmale tutvustamise festivalina, on tegijate vaimustuse ja entusiasmi jõul jõudnud praeguseks Euroopa kolme olulisema uute talentide festivali sekka ning andnud Eesti muusikutele kõvasti tuult tiibadesse.

Eelmisel aastal astus TMW lavadel üles üle 200 esineja rohkem kui 20 riigist ja sellest said osa rohkem kui 22 000 külastajat.

TMW roll Eesti ja eesti muusika turundajana on märkimisväärne – lisaks kogu muule meediakajastusele valis The Observer TMW eelmisel sügisel viie parima soovitamist vääriva talvehooaja festivali hulka maailmas, ja ka The New York Times soovitas sel nädalal Tallinn Music Weeki.

Aga lisaks kogu sellele mainekujunduslikule kasule ja tublile tööle, mida Helen on teinud, tahan ma juhtida tähelepanu sellele, et üks kõige ägedamaid festivale toimub meil siinsamas, koduõuel, ja on ka sisu poolest puhas kuld, nauding ja kvaliteet.

Nii et ärge magage maha, minge ja tundke rõõmu TMW kontsertidest ja maitsetest (sest muusikafestivali sees toimub ka restoranifestival ja käsitööõllede festival), samuti juttudest ja kunstiprogrammist.

Sest nagu ütles kunagi tabavalt üks julge ja otsekohene naine: ega need eilsed ja homsed orgasmid ei paku ikka sellist naudingut kui tänased. Kehtib ka muusikaliste ja kulinaarsete orgasmide kohta, nii et minge ja nautige. Täna.

Seotud lood
    27.03.2015 30.03.2015
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto