Sisukord
Päevakomm
Postimees
30.03.2015
Eesti Horoskoop Kosmeetikaturgu ootab ees korrastamine Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Küsitletud sooviksid presidendina näha Savisaart või Kallast Riigi peaprokuröri seisukoht Tagakülg Eesti lühiuudised Erakonnad tegid võimukõnelustel ponnistusi Türgi turismireisil hukkus Eesti naine Politsei tahab uurimist väärivaid kuritegusid valida Majandus Odavlennufirma üritab rohkem meeldida Arvamus Märt Põder: vaadeldamatu e-hääletus pole usaldusväärne Postimees 1936. aastal: Balti riikide julgeolek Lugeja kiri: tänavate korrastamine ei paista linnavalitsust huvitavat Lugeja kiri: mõistust haldusreformimisel Argo Ideon: poliitik ja tema köök Riho Tapfer: vastukaja Airi Värniku artiklile «Ettevaatust — tablett» Garri Raagmaa: haldusreform!? Kas nüüd ometi? Juhtkiri: uus riigikogu — koalitsiooni oodates Sport Spordi lühiuudised Maadluse tagala on tippude järel arvatust tühjem Ferrari ja Vettel on tagasi Tasemevahe ja puuduv teravus Selveril ja TTÜ-l on selg vastu seina Tallinn Tallinn saab tänavu juurde üle kuue kilomeetri rattateid Tallinna lühiuudised Tarbija Tolmune arvuti võib tekitada hiigelarve Kosmeetikaturgu ootab ees korrastamine Tartu Linn otsib Peeter Põllu platsile nime Neli kooli osalevad doonorivõistlusel Lahtise bussiukse eest ähvardab Sebet trahv Õpilased lasid teatrilaval fantaasial lennata Meeta Haldre võttis vastu varaseid õnnitlusi Tartut kaisutasid Daugulli aiad Airsoft nõuab profisõduri oskusi Reportaaž: «Langesin» lahingu esimesel minutil Meelelahutus Koomiks Sudoku

Argo Ideon: poliitik ja tema köök

2 min lugemist
Argo Ideon FOTO: PEETER LANGOVITS/PM

Briti parlamendivalimisteni on veel enam kui kuu aega, ent kampaanias on juba täishoog sees. Kui Eestis olid olulised julgeolek, maksud ja palgavaesus, siis Ühendkuningriigis on hetkel tähtis valimisteema opositsiooniliste leiboristide juhi Ed Milibandi köök.

BBC filmis opositsiooniliidrit ühes abikaasa Justine’iga nende Londoni majas, mitte just luksuslikus köögis püstijalu teed joomas. Ruum näeb tõesti välja tagasihoidlik, umbes kutsekooli ühiselamu stiilis: kaunistusteta seinad, taburet, plastist mustapesukorv.

Meedia hakkas kohe kahtlustama, et Miliband näitas oma elustiili kaamera ees spetsiaalselt spartalikuna, kuna tegelikult on majas allkorrusel veel teinegi köök. Leiboristide juht teatas seepeale, et just BBCs näidatud ruum on see, mida nad tegelikkuses köögina kasutavad.

Köögiteema hakkas aga elama omaenese elu. Kõmulehes Daily Mail kirjutas kolumnist Sarah Vine (juhtumisi Briti valitsevate konservatiivide parlamendifraktsiooni juhi abikaasa), et tal hakkab kahju Milibandist, kes selles «väikeses mahajäetud köögis» peab sinivalgetriibulisest tassist teed rüüpama, ning tal tekkis lausa tahtmine mehele vähemalt karp kodus tehtud küpsiseid viia.

Muidugi, ei ole midagi halba tagasihoidlikus köögis, märkis Vine, sest temal endalgi olevat pliidil mõned nupud puudu ning ahi ajab suitsu sisse. Kuid ikkagi, Milibandi köök näeb välja umbes sama plass nagu mõni Minski paneelkorrusmaja.

Mispeale tõi teine väljaanne Private Eye irooniliselt esile, et Milibandi kööki Minskiga võrrelnud Sarah Vine’i poliitikust abikaasa on nende ühise kodu sisustamiseks esitanud maksumaksjale kümnete tuhandete naelsterlingite eest arveid saadikuile lubatud teise kodu pidamiseks ja sisustamiseks, sealhulgas kohvilaua, söögitoa toolide, külmiku ja (ilmselt kõigi nuppudega) ahju eest.

Milibandi köögi teema jõudis ka alamkotta, kus konservatiivist Briti rahandusminister George Osborne valjude naerupahvakute saatel kõneles interneti uusimaist edusammudest: «Kui näiteks kellelgi – absurdne näide – on kaks kööki, siis saab ta mõlemat külmkappi juhtida ühest ja samast mobiiltelefonist.»

Lõppenud nädalal avanes BBC vaatajail - vaevalt küll, et juhuslikult - võimalus kiigata ka peaminister David Cameroni kööki, kus telekanali reporter vaheldumisi esitas konservatiivide liidrile küsimusi poliitikast ja lõikas ühes temaga salatit. Kõik said veenduda, et Cameroni köök on päris mõnusalt sisustatud ning et väike maapood, kus ta liha ostmas käib, müüb nii küpsetamisvalmis kana kui toorvorstikesi.

Ei meenu, et mõne poliitiku köök oleks Eestis valimisteemaks kerkinud, viimati viis üks telejaam saadikuks ihalejaid hoopis külma kätte metsa, kus nad pidid sprotikarbist õlilampi valmistama. Seega on (vähemalt näiliselt) kasinalt hakkama saamise idu ka meie poliitikasse istutatud.

Vastupidise näitena võib aga tuua Kreeka rahandusminister Yanis Varoufakise hiljutise fotosessiooni elustiiliajakirjas Paris Match, kus vaeste eest võitleja poseeris oma Ateena kodus mõnusal terrassil ühes Akropoli vaate, päikese, kauni abikaasa ja valge veiniga. Osa vasakradikaalse Syriza toetajaid oli sellisest klantsi- ja glamuuriplahvatusest lausa veidike üllatunud.

Seotud lood
28.03.2015 31.03.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto