Sisukord
Poliitika
Tänane leht
28.03.2015
Eesti Siin on aasta teatriauhinnad! Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Palju õnne Eesti lühiuudised Tagakülg Eesti lühiuudised Kõhklusliit üritab kokku leppida enne esmaspäeva Majandus Palo nõuab raudteejuhi lahkumist Välismaa Pilooti enam üksi jätta ei taheta Briti valimiskampaania sai avalöögi teledebatiga Ühes Prantsuse Alpide väikeses külas on suur lein Arvamus Kutsuge LA-Talving! Postimees 1930. aastal Ohtlik inimene Rahvuslike suurfilmide mees Päeva karikatuur Võõras mees raudteel Juhtkiri: õige hõlma ei hakka keegi Triin Tammert: Kuld kodutrepi all Mart Nutt: kas kurdid saavad oma riigi? Jelena Skulskaja: kodumaa sündroom Patarei. Osa meie identiteedist Kultuur Siin on aasta teatriauhinnad! Nädala plaat. Edevuse mõnu Luulehetk – hetk luules Aja auk. Suur eksperimentaator Lausa tõuseb laulu ilu, oh, mu baby, baby, baby Sport Spordi lühiuudised 28.03 Epp Mäe U23 EMil hõbedal Kuulsaim «šveitslane» keeras Šveitsile selja Raio Piiroja: sul peab olema sisemine põlemine, kirg, armastus! Tarbija Söögikohast näppamine on moes Hantlivargus spordiklubis pole haruldane Hotellist varastati televiisor Lugejad varastavad töö juurest kõhklemata Valged laigud ja mustad augud sotsiaalsüsteemis Liikumispuudega Tom: ma ei tea, mis saab edasi AK Nädala plaat. Edevuse mõnu Rein Järlik: keegi ei teadnud, kui kaugel on vabadus Tagasivaade: Lennart Meri kohvikupaus Aja auk. Suur eksperimentaator Kuulsuse hallid varjundid Euroopa majandus elavneb Urmas Sõõrumaa pimedas ruumis Küsib lollide klubi Mart Nutt: kas kurdid saavad oma riigi? Kuldne teatriaeg Patarei. Osa meie identiteedist Lausa tõuseb laulu ilu, oh, mu baby, baby, baby Tere tulemast kuutõbilasse! Arter Ontlike inimeste restoran Tšilline ja kerge Arter soovitab Horoskoop Uusi ilutooteid Avatud meeltega Peruus Ehe multitalent Feliks Kark Susan Luitsalu: rohkem kassipilte! Kaspar Kiisk leidis kutsumuse juba varakult OKO pitsa on magus Pross on väike, aga tubli Filmikangelased meie kodudes NKVD ja avangardlik arhitektuur kohtuvad Uuralites Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kõhklusliit üritab kokku leppida enne esmaspäeva

3 min lugemist
Kolmik pole läbirääkimistel suutnud seljatada umbusaldust. FOTO: Martin Ilustrumm

Täna koalitsioonikõnelustel puhkepäeva võttev kõhklustest tulvil kolmik jätkab maratonvestlustega homme. Esmaspäeval koguneva riigikogu juhatuse valimine annab aimu, kas uuel kolmikliidul on lootust.

Tellijale Tellijale

Senised läbirääkimised pole hajutanud võimuliidu moodustamiseks läbi rääkivate Reformierakonna, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) ning Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) umbusaldust üksteise vastu. Selle asemel et rääkida läbi järgmise nelja aasta või pikema valitsemisperioodi plaani, kaldub kõhklusliit üritama kokkulepet vaid selleks aastaks. Kõigis osalistes on tunda umbusaldust, kahtlust ja ühtlasi ootust, et mingil hetkel tõuseb arvestatava läbirääkijana esile Keskerakond. Kui see peaks juhtuma, võib senised kaaslased kõrvale heita nii Reformierakond kui ka sotsid koos IRLiga.

Kolmikliidu suhtes lootusrikkam Reformierakond saatis oma volikogule igaks juhuks eelhoiatuse, et veel sel nädalal võib tekkida vajadus kokku tulla ja koalitsioonilepe heaks kiita. Ettevaatlikumalt meelestatud sotsiaaldemokraadid ja IRL jõuaksid oma esinduskogud võimuleppe kinnitamiseks kokku kutsuda mitte enne tuleva nädala keskpaika.

Kiiret pole neil tõesti kuhugi, kuna paljudes asjades selgust veel ei ole. Eilseks oli kolmik kokku leppinud näiteks kaitsekuludes, elatisabifondis ja mitmete aktsiiside tõusus ning suutnud harja punaseks ajada tööandjate keskliidul.

27.03.2015 30.03.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto