K, 29.11.2023

Mälumäng

Postimees
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Küsimused:

1. Täna 95 aastat tagasi jõustus ratifitseerimiskirjade allakirjutamisega Moskvas Tartu rahuleping. Rahulepingu sõlmimine Eesti ja Venemaa vahel oli suur ettevõtmine, kuid rahvusvaheliselt mitte väga tähtsustatud sündmus. Nii jälgisid lepingu sõlmimist Tartus vaid nelja riigi ametlikud vaatlejad. Mis riikide esindajad?

2. Euroopa aasta puuks valiti Saaremaal Orissaares jalgpallistaadionil kasvav tamm. Tunnustus ei tulnud kergelt. Suurimaks konkurendiks oli tammele pikka aega Tata Vanajärve kaldal kasvav üle 232-aastane idaplaatan (Platanus orientalis). Mis riigis puu kasvab?

3. Anna, Annika, Eerika, Elise, Jaanika, Kadri, Karmen, Katariina, Koidula, Lydia, Linda, Maarika, Maria, Paula, Teele, Tiina, Triin ja Viivika. Üks nimi puudub. Milline?

4. Mis linnas asub ühe kuulsaima vene arstiteadlase, aga ka tuntud tartlase Nikolai Pirogovi hauakamber-mausoleum?

5. Millega on Rootsis tuntuks saanud Saksamaal Nordrhein-Westfaleni liidumaal sündinud Antje Jackelén (sünninimi Zöllner)?

--------------------------

Vastused:

1. Soome, Ukraina, Valgevene ja Poola.

2. Ungaris.

3. Moonika, Tallinna esimese uue trammi nimi. Kõik nad on Tallinna uute trammide nimed.

4. Vinnõtsjas. Vinnõtsja (Vinnitsa) on Ukraina oblastikeskus Lõuna-Bugi jõe ääres.

5. Valiti 2013. aasta oktoobris esimese naisena Rootsi kiriku peapiiskopiks, ametisse asus 15. juunil 2014.

Facebook
Comments
Tagasi üles