Sisukord
Jalgpall
Postimees
30.03.2015
Eesti Horoskoop Kosmeetikaturgu ootab ees korrastamine Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Küsitletud sooviksid presidendina näha Savisaart või Kallast Riigi peaprokuröri seisukoht Tagakülg Eesti lühiuudised Erakonnad tegid võimukõnelustel ponnistusi Türgi turismireisil hukkus Eesti naine Politsei tahab uurimist väärivaid kuritegusid valida Majandus Odavlennufirma üritab rohkem meeldida Arvamus Märt Põder: vaadeldamatu e-hääletus pole usaldusväärne Postimees 1936. aastal: Balti riikide julgeolek Lugeja kiri: tänavate korrastamine ei paista linnavalitsust huvitavat Lugeja kiri: mõistust haldusreformimisel Argo Ideon: poliitik ja tema köök Riho Tapfer: vastukaja Airi Värniku artiklile «Ettevaatust — tablett» Garri Raagmaa: haldusreform!? Kas nüüd ometi? Juhtkiri: uus riigikogu — koalitsiooni oodates Sport Spordi lühiuudised Maadluse tagala on tippude järel arvatust tühjem Ferrari ja Vettel on tagasi Tasemevahe ja puuduv teravus Selveril ja TTÜ-l on selg vastu seina Tallinn Tallinn saab tänavu juurde üle kuue kilomeetri rattateid Tallinna lühiuudised Tarbija Tolmune arvuti võib tekitada hiigelarve Kosmeetikaturgu ootab ees korrastamine Tartu Linn otsib Peeter Põllu platsile nime Neli kooli osalevad doonorivõistlusel Lahtise bussiukse eest ähvardab Sebet trahv Õpilased lasid teatrilaval fantaasial lennata Meeta Haldre võttis vastu varaseid õnnitlusi Tartut kaisutasid Daugulli aiad Airsoft nõuab profisõduri oskusi Reportaaž: «Langesin» lahingu esimesel minutil Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Tasemevahe ja puuduv teravus

4 min lugemist
Sergei Pareiko (esiplaanil) vaatab, kuidas Fabian Schäri pealöök on langenud tema valvatavas väravas. FOTO: SCANPIX

2016. aasta EM-valiksari jõudis eestlaste jaoks reedel poole peale, kui võõrsil kaotati 0:3 Šveitsile. See tähendab, et neljas viimases valikmängus on eestlastel jäänud värav löömata. Mängus šveitslastega sai eestlaste esituses näha ka uut mänguformatsiooni, kui väljakule tuldi kolme keskkaitsjaga.

Tellijale

Idee mängida kolme keskkaitsjaga ei pruugi iseenesest olla vale, kuid samas jääb küsimus, kas valikmäng on selle katsetamiseks õige koht. Pärast mängu leidsid aga nii koondise peatreener Magnus Pehrsson kui ka kapten Ragnar Klavan, et kaotuse põhjuseks ei olnud uus formatsioon.

«Lähtusin vastaste tugevusest, meie mängijatest ning ka soovist Šveitsi veidike üllatada. Mõnikord tuleb langetada julgeid otsuseid. Kõik ei õnnestunud meil ideaalselt, kuid ei saa öelda, et kaotasime seetõttu,» arvas Pehrsson pärast kohtumist.

«Trennides proovides oli suhteliselt hea tunne. Võib-olla seisu pärast saab taktika palju kriitikat, kuid tundsime ka mängus end nendel positsioonidel hästi,» lisas omalt poolt Klavan, kes lisas, et koondises pole kahjuks eriti palju aega, et uusi asju kiiresti funktsioneerima saada. «Uut formatsiooni 100 protsenti ellu viia ei suutnud. Eriti jääb kripeldama teine värav, kus vajusime kaitseliiniga liiga alla. Veel on asju mida selles formatsioonis timmida.»

Mille pealt aga siis vastastele kolm väravat? Selle kohta võiks kõige lihtsamalt öelda, et matšiga tuli Eesti ja FIFA edetabelis 12. kohal paikneva Švitsi tasemevahe selgelt välja. Kui šveitslastel tekkiski kohtumise jooksul sisuliselt kolm head võimalust värava löömiseks, siis need kasutati kõik ära. Selle juures tuleb tunnistada, et nendes situatsioonides eestlased aga ise eksisid ja andsid vastastele võimalused.

28.03.2015 31.03.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto