Sisukord
Arvamus
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Lugeja kiri: mõistust haldusreformimisel

1 min lugemist

Kui inimesi maal ei ela, pole mõtet valla kuningriiki pidada, mis on riigile väga kulukas. Valdade ülalpidamiseks kulutatakse rohkem raha kui maaelu toetusteks – see on ju ebaloogiline.

Tellijale

Ega maaelu ei kao, vaid tegevus muutub. Tehakse turismi- ja puhketalud. Tuleb rohkem rõhku panna ühiskondlikule elutegevusele. Reformida tuleb arukalt ja kehtestada kindlad mängureeglid, et need oleksid igati arusaadavad. Töökohustuste täitmist tuleks hinnata tulemuste järgi ja maksta tulemustasu. Meil aga seadusi eiratakse ja korruptsioon on saanud kutsehaiguseks, mis ei ole karistatav.

Maavalitsused tuleb kas likvideerida või anda neile valdade funktsioon. Sellega hoiame tublisti raha kokku. Enamik vallavanemaid on kõrgharidusega, nende teadmisi tuleks rakendada uute töökohtade loomiseks. Osas valdades on väga tegusad vallavanemad ja elu on hästi korraldatud. Enamikus valdades käiakse aga palga eest tööl, sest vallavanema töötasu on rohkem kui kaks Eesti keskmist palka, aga vastutust peaaegu pole. Nende töötasu võiks olla 800 eurot kuus pluss tulemustasu. Aga valdu on ju riigikogu valimisteks vaja. Meil on aga e-riik — see teeb ju poole vallatööst. Nagu uus valitsus lubab pensionit ja miinimumpalka tõsta, siis ju vaesus väheneb ja vallad jäävad tööta.

28.03.2015 31.03.2015
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto