Sisukord
Arvamus
Postimees
30.03.2015
Eesti Horoskoop Kosmeetikaturgu ootab ees korrastamine Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Küsitletud sooviksid presidendina näha Savisaart või Kallast Riigi peaprokuröri seisukoht Tagakülg Eesti lühiuudised Erakonnad tegid võimukõnelustel ponnistusi Türgi turismireisil hukkus Eesti naine Politsei tahab uurimist väärivaid kuritegusid valida Majandus Odavlennufirma üritab rohkem meeldida Arvamus Märt Põder: vaadeldamatu e-hääletus pole usaldusväärne Postimees 1936. aastal: Balti riikide julgeolek Lugeja kiri: tänavate korrastamine ei paista linnavalitsust huvitavat Lugeja kiri: mõistust haldusreformimisel Argo Ideon: poliitik ja tema köök Riho Tapfer: vastukaja Airi Värniku artiklile «Ettevaatust — tablett» Garri Raagmaa: haldusreform!? Kas nüüd ometi? Juhtkiri: uus riigikogu — koalitsiooni oodates Sport Spordi lühiuudised Maadluse tagala on tippude järel arvatust tühjem Ferrari ja Vettel on tagasi Tasemevahe ja puuduv teravus Selveril ja TTÜ-l on selg vastu seina Tallinn Tallinn saab tänavu juurde üle kuue kilomeetri rattateid Tallinna lühiuudised Tarbija Tolmune arvuti võib tekitada hiigelarve Kosmeetikaturgu ootab ees korrastamine Tartu Linn otsib Peeter Põllu platsile nime Neli kooli osalevad doonorivõistlusel Lahtise bussiukse eest ähvardab Sebet trahv Õpilased lasid teatrilaval fantaasial lennata Meeta Haldre võttis vastu varaseid õnnitlusi Tartut kaisutasid Daugulli aiad Airsoft nõuab profisõduri oskusi Reportaaž: «Langesin» lahingu esimesel minutil Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Lugeja kiri: mõistust haldusreformimisel

1 min lugemist

Kui inimesi maal ei ela, pole mõtet valla kuningriiki pidada, mis on riigile väga kulukas. Valdade ülalpidamiseks kulutatakse rohkem raha kui maaelu toetusteks – see on ju ebaloogiline.

Tellijale

Ega maaelu ei kao, vaid tegevus muutub. Tehakse turismi- ja puhketalud. Tuleb rohkem rõhku panna ühiskondlikule elutegevusele. Reformida tuleb arukalt ja kehtestada kindlad mängureeglid, et need oleksid igati arusaadavad. Töökohustuste täitmist tuleks hinnata tulemuste järgi ja maksta tulemustasu. Meil aga seadusi eiratakse ja korruptsioon on saanud kutsehaiguseks, mis ei ole karistatav.

Maavalitsused tuleb kas likvideerida või anda neile valdade funktsioon. Sellega hoiame tublisti raha kokku. Enamik vallavanemaid on kõrgharidusega, nende teadmisi tuleks rakendada uute töökohtade loomiseks. Osas valdades on väga tegusad vallavanemad ja elu on hästi korraldatud. Enamikus valdades käiakse aga palga eest tööl, sest vallavanema töötasu on rohkem kui kaks Eesti keskmist palka, aga vastutust peaaegu pole. Nende töötasu võiks olla 800 eurot kuus pluss tulemustasu. Aga valdu on ju riigikogu valimisteks vaja. Meil on aga e-riik — see teeb ju poole vallatööst. Nagu uus valitsus lubab pensionit ja miinimumpalka tõsta, siis ju vaesus väheneb ja vallad jäävad tööta.

28.03.2015 31.03.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto