Sisukord
Tänane leht
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Keenia ajakirjanik: seda me teame siin küll, et Putin on segane

3 min lugemist
Uduak Amimo. FOTO: twitter

Keenias on olulisteks teemadeks julgeolek ja korruptsioon, kuid nemadki teavad, et Putin on sõge, sõnas kuulus Keenia ajakirjanik ja saatejuht Uduak Amimo Postimehele.

Tellijale

Kui vaadata rahvusvahelist meediat, siis tekib tunne, et ainus teema, mis Keeniaga seoses uudistekünnist ületab, on terrorism. Kuidas sellesse Keenias endas suhtutakse ning milliseid muutusi riigis Westgate’i veresaun kaasa tõi?

Igal pool on turvamehed – kaubamajades, kirikutes –, ka on välja vahetatud riigis turvalisuse eest vastutav inimene. Samuti on olemas uus internetiportaal, valitsus on hakanud oma identifitseerimisteenuseid digitaliseerima, et teha valedokumentide hankimine keerulisemaks. Lisaks üritas parlament kehtestada julgeolekuseadused, kuid osa neist vaidlustati kohtus. Inimesed on juba nurisema hakanud, et tehtud on liiga palju (mullu detsembris vastu võetud seaduse järgi võib nüüd terrorismis kahtlustatavat pea aasta kinni hoida, ka võib politsei loata terroriohvrite pilte avaldanud ajakirjaniku kolmeks aastaks trellide taha saata – K. V.).

28.03.2015 31.03.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto