Sisukord
Eesti
Postimees
02.04.2015
Eesti Horoskoop Mälumäng Palju õnne Dilbert Koolitulistaja protsess kuulutati kinniseks Male Eesti lühiuudised Altkäemaksus kahtlustatav töötab oma kohal edasi 0204esikas Mart Juure uus raamat uurib peaministri seiklusi Kolmekesi präänikumaalt – kas lõpuks tulevad? Elektrilevi surub tarbijatele uusi arvesteid peale Infoturbeekspert: õpetaja paneks sellise legendi kokku küll Ülikooli rektor nimetab teaduri tegu uskumatuks sigaduseks Ametnikud himustavad kontrolli rektorivalimiste üle Majandus Majanduse lühiuudised Venemaa majandus toibub šokist Välismaa Lapspruut musta lesena kohtu all Eesti osalusel aidatakse noorelt abiellunud jeemenlannad kooli tagasi Arvamus Postimees 1932. aastal: inimesed läksid aprillinaljade õnge Ahto Lobjakas: kes on Eesti poliitikas hädavaresed? Lugeja kiri: Riigi Kinnisvara – vastamata küsimused Päeva karikatuur Juhtkiri: «uskumatu sigadus» on kohane hinnang Indrek Allmann: jaburhanked saastavad Eesti avalikku ruumi Andrus Karnau: mida järeldada sellest, et Eesti Raudtee juht edasi tegutseb? Kultuur Jaanus Samma esitles nõukogude geielust rääkivat biennaaliprojekti Kui film püüab tabada tabamatut, sünnib «Impromptu» Sport Spordi lühiuudised Patrail peaaegu mänguvalmis Rock läheb Leedus ajalugu muutma Õed Kullerkannud – USA kaudu Euroopasse profiks Tallinn Linn kustutas tuntud tänavakunstniku pildi Tallinna loomade hoiupaiga hange nurjus Valimiste eel 14 000 euro eest kommi Tarbija Teralisest kohupiimast saab parima pasha Kui palju maksavad lihavõtete eel munad? Tartu Arhitekt pühendus värvidele Tammeka püüab südikalt punkte Valgete munade menupäevad Raudne armastus mässib mehed võrku Linnabuss sõidab augustist ka Vahile Muuseum otsib direktorit Kulturismivõistlus üllatab osalejate hulgaga Tume pangahoone Tartu kesklinnas saab heleda naabri Kaks tartlast püüavad superstaari tiitlit Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mälumäng

1 min lugemist

Küsimused:

1. Täna on suure muinasjutuvestja Hans Christian Anderseni sünnipäev. Tema nime kannab väärikaim auhind, mida võib saada lastekirjanik või lasteraamatu illustreerija ja mida antakse iga kahe aasta tagant kirjaniku sünnipäeval. Auhinnaga kaasneb diplom ja kuldmedal. Kuidas kutsutakse seda auhinda?

2. Vanas Egiptuses kasutati seda taime veinile ja siirupile värvi andmiseks, samuti muumiate kaunistamiseks. Eesti vabas looduses on ta juhutulnukas, küll aga on ta kasutusel ilutaimena. Belgia ja Poola on selle taime valinud oma rahvuslilleks. Mis taim?

3. Selle Euroopa Liidu liikmesriigi pealinna olevat ühe legendi järgi asutanud pärast Trooja sõda oma kodu poole ekselnud Odysseus. Roomlased kutsusid linna Olisipoks, hiljem Julius Caesari auks Felicitas Juliaks. Mis linn?

4. Tänavu 5. märtsi õhtul esilinastus Helsingi kinos Maxim film «Miekkailija» («Vehkleja»). Klaus Härö lavastatud filmis mängivad peaosi Märt Avandi ja Ursula Ratasepp. Filmi alusena on kasutatud ühe legendaarse Eesti sporditegelase elulugu. Kes oli see sporditegelane?

5. Šampuse ehk šampanja teeb omapäraseks joogiks see, et märjuke on pudelis rõhu all ja korki saab pauguga lakke lasta. Rõhk šampusepudelis on ette antud. Kui suur see on?

------

Vastused:

1. Väike Nobeli kirjanduspreemia.

2. Kukemagun (Papaver rhoeas).

3. Lissabon, Portugali pealinn.

4. Endel Nelis, kehalise kasvatuse õpetaja ja vehklemistreener, nn Haapsalu koolkonna looja.

5. 90 naela ruuttolli kohta ehk umbes 6 atmosfääri.

Seotud lood
    01.04.2015 03.04.2015
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto