K, 8.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Klient saab toidukohas uue õiguse

PM Tervis
Klient saab toidukohas uue õiguse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Tänasest jõustuvad toidumärgistamise nõuded, mille järgi peavad hakkama toidu kohta teavet andma ka söögikohad.

Jõustuvate nõuete järgi peab tarbija saama teavet ka müügipakendisse pakendamata, lahtiselt müüdava või kohapeal müügiks pakendatud toidu kohta, teatas põllumajandusministeerium.

«Märgistamise nõuete täpsustamine peaks tagama, et tarbijad saavad toidualast teavet nii pakendatud kui ka pakendamata toitude kohta kõigis müügikohtades. Eelkõige peaks uute nõuete rakendumine lihtsustama toiduallergikute valikuid,» ütles põllumajandusministeeriumi toiduohutuse osakonna juhataja Martin Minjajev.

Tema sõnul ei ole see nõue uus jaekaubandusettevõtetele, küll aga on märkimisväärne muudatus, et aprillist tuleb hakata andma toidu kohta teavet ka toitlustuskohtades.

Kõigi pakendamata toitude müügikohas peab inimesel enne toidu ostmist olema võimalus saada teavet põhiliste allergeenide kohta. Samuti on ostjal õigus saada teavet toidu koostisosade kohta, kas kirjalikult või suuliselt.

Lisaks eelnevale on ostjail olenevalt müügikohast võimalik saada teavet ka näiteks toidu säilimisaja, päritoluriigi ja netokoguse kohta. Kirjalikult esitatud teave peab olema müügikohas kergesti nähtaval kohal ja selgesti loetav.

Märksõnad
Tagasi üles