Eesti osalusel aidatakse noorelt abiellunud jeemenlannad kooli tagasi

2011. aasta maailma pressifotol pärjatud Stephanie Sinclairi foto Jeemeni «noorpaaridest»: Tahani (vasakul)ja Majed abiellusid, kui tüdruk oli kuus ja mees 25, nende kõrval seisab Tahani endine klassiõde Ghada oma abikaasaga. FOTO: Reuters/ScanPix

Eksperdid ütlevad, et oma tütre paarkümmend aastat vanemale täiskasvanule naiseks andvad Jeemeni pered ei taha enamasti iseenesest lapsele halba: loodavad vaid päästa ta vaesusest ja mõnikord ehk saada ka pisut pruudilunast ülejäänud arvuka pere toitmiseks.

Tellijale Tellijale

Lugu võib aga äärmiselt traagilise pöörde võtta väga ruttu. Näiteks 2013. aastal lõppesid kaheksa-aastase Rawani pulmad 40-aastase peiuga Loode-Jeemenis Hardhi piirkonnas sellega, et tüdruk suri sisemisse verejooksu, mis tekkis pulmaööl.

Naiste ja laste õiguste eest võitleja Noora Al Shami pandi mehele 11-aastaselt. Praeguseks 30ndate keskel naine on meenutanud, kuidas ta suhtus alguses õhinaga uhketesse kleitidesse, ehetesse ja peosse. Märksa hirmutavamaks osutusid aga seksuaalsed «abielukohustused», mille esmakordsel täitmisel tüdruk haiglasse sattus.

01.04.2015 03.04.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto