Sisukord
Arter
Tänane leht
04.04.2015
Eesti Mälumäng Reportaaž: Eston Kohvri kaheksa meetrit eesti keeles Dilbert Horoskoop Male Palju õnne Õnnelike kanade linlik elu Tagakülg Kinnine protsess tähendab erilisi nõudeid Eesti lühiuudised 0404esikas Fred, come to bed* Riigi südametunnistus Välismaa Läänekristlased meenutasid Kristuse kannatusi Lääne leppimine Iraaniga sõltub Teherani järgmistest sammudest Arvamus Päeva karikatuur Postimees 1894. aastal Keelevahetuse luule Madisoni madin Riigi südametunnistus Fred, come to bed* Juhtkiri: kas uus nädal toob meile kõhklusliidu? Rein Veidemann: vaikne laupäev John Lucas: jumalateotus Ülo Pikkov: 0,4 protsenti ööpäevas ehk Euroopa naarits ja eesti kultuur Abdul Turay: Vene laine Kultuur Emotsionaalne meistriteos Mida arvab Postimehe žürii filmist «Impromptu»? Aja auk. Marvini surm Kaka teeb karnevali Luulehetk – hetk luules Kass kalkarit ravimas Isetu isekus Keelevahetuse luule Minu sõber Victor Bâton Näha nähtamatut, kuulda kuulmatut, olla ise Sport Spordi lühiuudised Kalevi suur küsimus: kuidas asendada liidrit ja hoida vormi? Ajalugu ei muudetud, medalit ei saadud Materjaliga ongi praegu kehvasti Tarbija Õnnelike kanade linlik elu Antidepressant pole õnnetablett AK Analoogkosmosemeloodiad Emotsionaalne meistriteos Olme võidab ulmet Mida arvab Postimehe žürii filmist «Impromptu»? Aja auk. Marvini surm Nädala plaat. Haigemajast tagasi Minu sõber Victor Bâton John Lucas: jumalateotus Urmas Sõõrumaa teist nädalat pimedas toas Koduliigas tehti ajalugu Uued faktid munapühadest Kuidas tähistate munapühi? Ülo Pikkov: 0,4 protsenti ööpäevas ehk Euroopa naarits ja eesti kultuur Hiina küünitab üle müüri Räpp, mis pole kräpp Isetu isekus Ai-ai-ai-ai-tuline Kass kalkarit ravimas Sofi Oksanen: kuidas võltsitakse ajalugu Näha nähtamatut, kuulda kuulmatut, olla ise Arter Kuldaja hetked Vanadus pole argpüksidele Toidu-uudiseid Nagu vanaema Salme juures Horoskoop Rohelise sireeni lummus Kevadiselt roheline pastaroog Teeme kodus lihased mõnusaks! Kuhu soovitavad moeinimesed moereisile minna? Peep Talving, sadade elupäästja Kümme alustab, võidab üksainus Kellahelinal läbi Siberi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vanadus pole argpüksidele

3 min lugemist
Anu Saagim. FOTO: Erakogu

Kellelgi teist, armsad lugejad, on täna kindlasti sünnipäev. Kohe kindlasti, sest nii palju teid siin Maarjamaal ikka on, et selle tõenäosus oleks sada protsenti. Mõtlen teema peale, sest endal on sünnipäevaralli just päevakorral. See naise jaoks õudne, viiega algav number. Kui ikka viis ette lööb, siis keskea rõõmude eest enam plehku ei pane. Algas teine tegelikult juba ammu number neljaga, aga kui viis letil, siis pole sa selleks lihtsalt valmis! Ning kõige hirmutavam asi keskea juures on teadmine, et sa kasvad sellest peagi välja.

Tellijale Tellijale

Läksin mõttest kõvasti trotsi täis ja otsustasin, et mingit haledat sünnat seekord pidama küll ei hakka. Ei viitsi neid uudishimulike nägudega õnnitlejaid rõõmustada. Kõige jubedamad on hommikul külla pressivad üllatajad ja punnitatud peod, kus peetakse kahemõttelisi kõnesid stiilis: mida vanemaks saad, seda paremaks lähed. Ega ma mingi juust pole! Kingitakse elutuid ja elusaid lemmikloomi või lilli. Või mis kõige masendavam, minu sünniaastaga veinipudeleid. Mina olen oma sünnipäeva ajal hoopis reisil ja kohvikann püsib kodus külmana.

Mida aastake edasi, seda rohkem hakkavad sünnipäevad mind ahistama. Kellele neid üldse peaks vaja olema? Miks peab sellele juba aegsasti mõtlema, ettevalmistusi tegema, tähistama? Mis tähtsust sel on, et inimloom on teinud tiiru ümber päikese veel ühe korra? Ja miks peab eriti pidulikult tähistama just ümmargusi tähtpäevi? Arvude ümarus johtub tegelikult ju meie endi välja mõeldud kümnendsüsteemist, mille aluseks on kümme, mille juured on omakorda tõigas, et inimesel on kümme sõrme (vaatasin Vikipeediast, ise ma nii tark pole). Kui evolutsioon oleks kinkinud neid meile vaid kuus, siis pühitseksime suure entusiasmiga hoopis kolmekümne kuuendat sünnipäeva. See oleks justkui sümboolne murdepunkt elus. Kui sõrmi oleks aga seitse, oleks maagiline number nelikümmend üheksa.

03.04.2015 06.04.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto