Sisukord
Eesti
Tänane leht
02.04.2015
Eesti Horoskoop Mälumäng Palju õnne Dilbert Koolitulistaja protsess kuulutati kinniseks Male Eesti lühiuudised Altkäemaksus kahtlustatav töötab oma kohal edasi 0204esikas Mart Juure uus raamat uurib peaministri seiklusi Kolmekesi präänikumaalt – kas lõpuks tulevad? Elektrilevi surub tarbijatele uusi arvesteid peale Infoturbeekspert: õpetaja paneks sellise legendi kokku küll Ülikooli rektor nimetab teaduri tegu uskumatuks sigaduseks Ametnikud himustavad kontrolli rektorivalimiste üle Majandus Majanduse lühiuudised Venemaa majandus toibub šokist Välismaa Lapspruut musta lesena kohtu all Eesti osalusel aidatakse noorelt abiellunud jeemenlannad kooli tagasi Arvamus Postimees 1932. aastal: inimesed läksid aprillinaljade õnge Ahto Lobjakas: kes on Eesti poliitikas hädavaresed? Lugeja kiri: Riigi Kinnisvara – vastamata küsimused Päeva karikatuur Juhtkiri: «uskumatu sigadus» on kohane hinnang Indrek Allmann: jaburhanked saastavad Eesti avalikku ruumi Andrus Karnau: mida järeldada sellest, et Eesti Raudtee juht edasi tegutseb? Kultuur Jaanus Samma esitles nõukogude geielust rääkivat biennaaliprojekti Kui film püüab tabada tabamatut, sünnib «Impromptu» Sport Spordi lühiuudised Patrail peaaegu mänguvalmis Rock läheb Leedus ajalugu muutma Õed Kullerkannud – USA kaudu Euroopasse profiks Tallinn Linn kustutas tuntud tänavakunstniku pildi Tallinna loomade hoiupaiga hange nurjus Valimiste eel 14 000 euro eest kommi Tarbija Teralisest kohupiimast saab parima pasha Kui palju maksavad lihavõtete eel munad? Tartu Arhitekt pühendus värvidele Tammeka püüab südikalt punkte Valgete munade menupäevad Raudne armastus mässib mehed võrku Linnabuss sõidab augustist ka Vahile Muuseum otsib direktorit Kulturismivõistlus üllatab osalejate hulgaga Tume pangahoone Tartu kesklinnas saab heleda naabri Kaks tartlast püüavad superstaari tiitlit Meelelahutus Koomiks Sudoku

Infoturbeekspert: õpetaja paneks sellise legendi kokku küll

1 min lugemist
Anto Veldre FOTO: Toomas Huik / Postimees

Riigi Infosüsteemi Ameti infoturbeeksperdi Anto Veldre sõnul töötavad korralikud andmebaasid nii, et kui keegi süsteemis tegutseb, kirjutatakse selle kohta kontrolljälg. Ta juhtis tähelepanu, et ka Postimehele eksamitulemusi muuta lubanud mees tunnistas, et tema võimalikest tegudest jääb jälg maha.

Tellijale Tellijale

«Minu arust on siin see iva väga hästi ära öeldud. Korralikult tehtud süsteemid on niimoodi disainitud, et seal ei saa mingisugune mees metsast lihtsalt ligi tulla ja muuta,» ütles ta.

Mehe kirjeldatust jääb Veldre sõnul aga segaseks, millises süsteemis ta enda väitel andmeid muuta saab, sest haridusvaldkonnas on palju erineva otstarbega andmebaase. «Kui see nüüd tõesti on tõsi ja ta on mõne andmebaasi administraator, siis keegi peab ju teadma, et tema juures selline inimene töötab,» ütles ta ja lisas, et sellisel juhul peaksid järgnevad päevad asjas selgust andma.

01.04.2015 03.04.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto